Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

WCCI & jiné systémy a nedůvěřivost


Ouklend

Doporučené příspěvky

Airmike:

Několikrát jsem si přečetl svoje příspěvky a bohužel nevidím, že bych říkal něco jiného... možná jsem svůj názor více rozvedl, ale v zásadě mluvím stále o tom samém. Jestli člověk bude brát ZLR do 120 nebo 130 bodů, nebo jestli bude posouvat na BE po 10 ticích nebo 15, nezmění jeho výsledky řádově o nic víc, než je bude měnit neustále se měnící chování trhu. Stačí, aby se vyplnila "soukromá prognóza" Tomáše Nesnídala o tom, že trhy budou více volatilní a více jako na horské dráze, a výsledky všech systémů se změní mnohem více, než je změní pár bodů na CCI stupnici. Nebo stačí, aby člověk byl nucen přejít z ERka na ten nový index, který bude jeho náhradou v Chicagu, a je to to samé.

Naopak když se člověk bude snažit aspoň do určité míry pochopit, jaké typy pohybů mají všechny trhy za všech situací tendenci dělat, jak se to projevuje, a co se za nimi zhruba skrývá, tak se může dostat úplně do jiných dimenzí. A to, že se trhy stanou volatilnějšími, nebo že se stanou více hektičtějšími, ho nemusí vůbec zajímat.

Tohle jsem se snažil stručně vyjádřit ve svém prvním příspěvku. Pokud to z toho nebylo pochopitelné, tak se omlouvám a děkuji za upozornění, stále mi to ale pochopitelné připadá :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 95
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ještě tady Motley zmínil psychologii, když jsem psal předchozí příspěvek, takže doplním: psychologie je samozřejmě také strašně důležitá a nedám dopustit na knihy Marka Douglase a také na Průvodce psychologií od Finančníků. Emoce jsou pěkné mrchy - i když má člověk např. systém, který končí každý den v plusu, tak i těch pár hodin, které člověk musí čekat a dodržovat disciplínu, aby se do toho plusu dostal, umí být pěkně dlouhé. Člověk by fakt potřeboval svatý grál, aby ty emoce přestaly fungovat.

Je ale pravda, že mám na tomto fóru dojem, že se všude (s výjimkou toho, co jsem nazval "kraviny") řeší jen psychika, a že to občas trochu odvádí od samotného obchodování...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,
především – co trader to jiný názor. Tak to prostě v tradingu je a proto se podobné diskuze většinou stočí k určitému flame. Začínající nebo neúspěšní tradeři toto moc nechápou a snaží se dogmaticky obhajovat to, co právě testují či zavrhovat to, co jim osobně nefungovalo.

Osobně jsem se setkal s mnoha profitující tradery, kteří mi ukázali své metody, ale přesto často nebyly pro mě přínosem ve smyslu, že bych je mohl začít obchodovat sám. Proč? Protože každý vnímá trochu jinak situaci v trhu, má jiné zkušenosti a vědomosti, je jinak konzistentní, dokáže být jinak resistatní k riziku, dokáže být jinak trpělivý, má jiný typ myšlení atd.

Tj. proto jsou začátky v tradingu těžké a je třeba si všemu vyhradit příslušný čas. Někomu může eminy zafungovat brzy, jinému nikdy. Pro někoho mohou být zajímavé opce, někdo dá přednost swingovému obchodování, jiný AOS či forexu. Je nutné věci testovat a přemýšlet o nich. Nebrat nic a nikoho dogmaticky.

Co se wcci týče tak si myslím, že je to zajímavý kompletní přístup k tradingu se skvělou komunitou, kde já osobně jsem získal několik opravdu dobrých přátel, kteří mně hodně naučili. Ale jak zde bylo mnohokrát řečeno, nic se nesmí brát dogmaticky, wcci není AOS a proto je třeba získat cit k trhu stejně, budu-li vstupovat úplně jiným způsobem podle jiného „guru“. Cit ale získám časem a je třeba někde začít, wcci může být toto místo, stejně tak jako jiné zdroje. Je zřejmé, že ten kdo se nepřenese přes téma „filtrování dle sklonu CCI“ nemůže v tradingu uspět, protože tak to opravdu nefunguje, ale takové poznání vyžaduje čas a zkušenost, kterou získám třeba tím, že se budu touto oblastí zabývat a udělám si závěry a začnu pomalu chápat logiku trhu a určité „vyšší“ zákonitosti. A třeba u toho mohu přijít na to, že mě zajímá v tradingu úplně něco jiného. To si myslím je úplně v pořádku a v tradingu musí být hlavně člověk pořád otevřený k novým podnětům a přemýšlet o nich. Jen tak se postupně budete posouvat dál.

V tradingu můžete poradit, ale nemůžete nikomu vnucovat své názory, protože každému může fungovat úplně něco jiného. Hlavně nevnímat nic dogmaticky, protože v této oblasti žádné dogma neexistují a uspějí jen ti nejlepší, co jsou sami schopni si nalézt svůj edge. Budete-li se pokoušet slepě následovat kohokoliv či jakoukoliv metodu, nikdy to nemůže vést k úspěchu. Z tohoto pohledu vnímám i wcci. U věcí je třeba přemýšlet, pokládat si otázky, backtestovat. Je dobré mít od čeho se odrazit, ale vnímat tento či jiný systém jako „mechanický“ je v tradingu vždy smrtelné. Aplikování selského rozumu, vlastního přemýšlení a vlastní invence je zcela nezbytné.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike , ak si myslis ze WCCI je automaticky system, skus si precitat toto, uz som to tu vcera daval.
mplayoptions.com/cci-monkeys.html
To je to ako dopadlo automaticke tradovanie WCCI cez opicky. PRoste to nejde. Ja sa WCCI venujem, ale pre mna je to zaklad na ktotom staviam , pretoze viem ze podstatnejsie ako samotne paterny su skusenosti a screening time. A preto sa nepozeram ci ma ZLR 15CCI bodov, ci famir nie je na 56CCI, ci divergencia nema o bar viac , ale na to ako vyzera trh ako celok. CCI je indikator ako kazdy iny, jedine co clovek potrebuje je disciplina a trpezlivost naucit sa s nim pracovat.

alter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wcci, ikdyž se na první pohled zdá, že je to skvělý AOS, opak je pravdou, trochu se tak dá brát, ale cit je tam opravdu nutný, taky už začínám brát např. divergence, kde druhé rameno je tak tak nad +100/-100...nebo korekce není dostatečně pod 100 ale jen v případě kdy aktuální situace vypadá reálně, že div nastane, například je tam DB,DT, S/R, pivoty. Jsem začátečník, takže obchodovat na základně citu si moc nedovoluju zatím, ale věřím, že cit dělá opravdu moc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

a presne o tomto hovorim, precitat si staci posledne tri prispevky

-niekde na zaciatku diskusie bolo spomenute ze vsetky systemy su ziskove pokial sa neobchoduju mechanicky, naco som ja povedal ze vela systemov si prave vyzaduje automaticke obchodovanie, a preto by som ho nezavrhoval.
-potom o5 alter vytiahne ze ak si myslim ze WCCI je automaticky system tak si mam precitat Mplayov clanok.
mimochodom vo vlakne WCCI sme sa o tom prave s nim bavili, ale to bolo predvcerom a to je uz strasne davno. :)
-naco som ja napisal ze som nikdy nepovedal ze WCCI je system vhodny na automaticke obchodovanie.
-na zaver pride remarque a napise. ze na prvy pohlad sa zda ze to system na AOS je ale v skutocnosti nieje.

ked som pisal o tom ze kvalita webu klesa , myslel som nieco podobne ako toto. tak proste ostava len do podobnych diskusii sa vobec nezapajat a vyhladavat len prispevky konkretnych autorov, (tych je tu samozrejme coraz menej). asledovat len konkretne vlakna take ktore maju zmysel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike: Bývalo by stačilo, kdybys včera v reakci na můj příspěvek zvolil trochu slušnější tón, a nemusela ta diskuse takhle skončit. Každopádně už se to nikam nevyvíjí - takže jelikož svůj pohled (za kterým si stojím a který zatím stále nikdo nevyvrátil nějakými věcnými argumenty) už jsem napsal hned v prvním svém příspěvku, dále se už účastnit nebudu. Leda pokud by se ta diskuse začala ubírat nějakým konstruktivnějším směrem.

Zajímalo by mě, proč když se po dlouhé době objeví kvalitní a věcný příspěvek (který když člověk nepochopí, tak se podle mého názoru na 99% nemá šanci pohnout dále), to vždycky skončí takovým flame. Je pravda, že obsah těch prvních příspěvků se člověkovi těžko přijímá. Já jsem se před mnoha měsíci účastnil diskusí s tomnesem, Libicem, 911 a dalšími, kteří mi radili v zásadě podobné věci, které jsem teď popsal já, a reagoval jsem stejně podrážděně. Vůbec se nedivím, že hodně z nich se na přispívání vykašlalo.
Kdybych byl otevřenější a pracovitější, mohl jsem už dnes stabilně vydělávat. Místo toho se teprve teď začínám cítit, že mi určité situace v trzích dávají smysl, a tedy teprve teď dodělávám svůj systém. Netřeba dodávat, že mě čeká ještě velmi dlouhá cesta těch následujících několika týdnů papertradingu, a hlavně pak přechod na live, což je ještě x-krát náročnější.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malcikk

tebe proste nestaci vysvetlit ze nazvat vaci na ktorych stoji trading "kravinami" nieje vhodne. automaticky tak radis mnoho ludi do kategorie hlupakov. moja reakcia na to bola adekvatna, hned v prvom prispevku som totiz popisal co si spochybnil, to ze si to nepochopil nieje moja vec. ja som si vedomi ze pointa prispevku bola myslena uplne inak, ak by si nenapisal tie tvoje vyroky , sam by som s nim suhlasil.

mozno sa snazis pisat prispevky ako tomnes , libic a 911, ale nejde ti to, je tam az moc subjektivity, vychadzajucej s mnozstva teoretickych informacii ktroe sa ti podarilo absorbovat. este som totiz nikoho s menovanych nevidel napisat ze ten a ten pristup je kravina. ty v tom kludne pokracuj , nemienim stracat cas a dookola to vysvetlovat. ak na to niekto zvedavy je, tak diskutuj s nim. ja som skoncil.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Asi ti vážně nerozumím a tvou slovenštinou to rozhodně není.
Já jsem chtěl pouze poukázat a upozornit na to, že žádný systém nelze obchodovat mechanicky tak, jak je tady uveden, podrobně popsán a prezentován, ale každý si v tomto systému, ať jde o systém jakýkoliv, musí najít to své, ozkoušené a prakticky dlouhodobě natrénované, to, čemu bude 100% věřit, neboť pouze s mechanickým přístupem a automatickým zadáváním příkazů, což je navíc v některých případech podpořeno i neskrývanou nedůvěrou v daný systém, by asi (hlavně ze začátku) nikdo daleko nedošel.
Nic víc a nic míň. Vycházel jsem ze svých zkušeností a z některých, slušně řečeno, naivních příspěvků, které se sem tam ve fóru objeví.
Podobně to uvedl ve svém příspěvku také Petr a tak, jak to vidím já v podstatě i všichni ostatní. Každý tady uvedl svůj názor, jak si našel tu svou cestu, které věří a jak vybalancoval z nastavených a předem daných pravidel daného systému, kterými se jiný může naopak nechat sevřít, jako nějakými kleštěmi a pak se divit a vykřikovat, že mu nic nefunguje.
Já na tom nevidím nic špatného a žádný ze zde uvedených příspěvků nechápu, jako nějaký návod, jak dělat to či ono a právě proto si je ani fotograficky neukládám do paměti, abych pak následně rozebíral kdo co řekl a neřekl a jestli je ZLR do 120 nebo do 130 dobře nebo špatně. O to přece jde, že o to vůbec nejde, jestli někdo napíše tak či onak. Záleží na každém, jak s těmito informacemi naloží, jak je vyfiltruje a přisvojí si to, co je mu nejbližší. Mnozí se poctivě překousali vlákny, které je nejvíce zajímali a neutíkali hned s dotazem "jak to funguje?" na poslední stránku, tak jak tomu někdy bývá.
Víš, pro tebe tyto příspěvky nemají žádnou vypovídací hodnotu a díky těmto příspěvkům dle tvého názoru kvalita tohoto webu upadá. Rád bych ti doporučil jiný web, ale žádný podobný neznám. Nevím, ale myslím, že tě zajímají jen takové příspěvky, které mají pro tebe smysl. Jaké příspěvky máš na mysli? Jaký smysl máš na mysli? Já bych si troufl ten tvůj smysl odhadnout, ale psát jej sem raději nebudu.
Myslím a doufám, že někomu může můj příspěvek i příspěvky ostatních, v začátcích otevřít oči a pomoci jim na Trading nahlížet více osobněji. Někomu doufám může pomoci odrazit se ode dna a začít znovu a jinak. Samozřejmě bych ti to v žádném případě nepřál, ale pokud by jsi někdy něco podobného zažil, možná že by jsi na tyto články nahlížel z jiného úhlu a nehledal na nich míru vypovídající hodnoty, dle tvého měřítka, protože to, co nemá smysl pro tebe, může mít smysl pro jiného.
O nic jiného mi nešlo a jak jsem předeslal a znovu opakuji, nešlo mi čistě o technickou stránku věci, neboť technicky směrovaných vláken je tu 99%.

Vše v dobrém
Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Malcik,

ale proč by ti tvůj pohled na trh měl někdo vyvracet. Jestli si myslíš, že tak je to pro tebe nejlepší, tak je to jedině dobře a přeju ti to. Mě zase funguje pevny pt, který jsem si vypozoroval z dlouhého backtestu. Taky zadávám svůj stop loss tak, jak si myslím, že je to pro mě nejlepší (diky uživateli MNovak, který mě na tu myšlenku přived) a další věci. Na ATR se třeba vůbec nekoukám, nevyhovuje mi to. V diskuzích se tu objevuje dost podmětných přízpěvků a když mě nějaký zaujme a myslím si že může fungovat tak zasednu k excelu a k mé pritelkyni paní kalkulačce a zbactestuju ten nápad (kdyz někdo řeší, jestli brát zlr kdyz končí až při stotřiceti a napíše, že s tím má takový a makový výsledky a napíše, jak z trhu v takovým případě vystupuje, tak je to dobrý a jestli to nějak můžu využít ve své strategii, tak to zbaktestuju a uvidím. To že někdo napiše, že tomu nevěří nebo že mu to nefunguj, tak je to celkem jeho problém. Me ta samá věc třeba fungovat může.
Rád pomůžu a poradím, když vím jak, napr(kde může být problém).

Pro mě je nejlepší být otevřený všemu a nebrat nic dogmaticky. I život mě tomu párkrát naučil.

Martin12.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě bych se rád vrátil k wcci argumentaci, proč si myslím, že nefunguje, když ho budete obchodovat podle pevně stanovených pravidel, které na svém webu zveřejňuje Woodie, nedej bože bez ceny. Hodně lidí zde na tomto fóru si myslí, že si stačí vzít určité indikátory, udělat nějakej mišmaš, kterej jim funguje na backtestu, a když jim na backtestu zafunguje, tak největší problém je to pak více méně mechanicky, podle jasně danejch pravidel, obchodovat. Ok, podle takovéto argumentace to ale vypadá, že kdybych si to hodil do programu, tak udělám nejlíp, vždyť mám systém s pevně danejma pravidlama. Ale to se dostávaj zároveň do ligickýho sporu s tím, že málojaký AOS funguje. Pravda je ta, že opravdu málojaký AOS je funkční a je krajně obtížný udělat funkční robustní mech. systém. Otázka je, proč to tak je. Proč je udělat opravdu fungující AOS krajně obtížný? Odpovědí na tuto otázku je, že v trhu jsou věci, který se na základě indikátoru nedaj hned poznat, indikátor se vždy dost opozdí s předpovědí. Je to např. chop nebo odhadnutí range dalšího dne, nebo kdy se trh bude pohybovat v nějakém malém range atd. Jsou to právě fáze trhu, jejichž rozpoznání je pro tradera tak důležitý. A právě tyhle věci se musej v trhu nakoukat. Cena řekne všechno a člověk nikdy nesmí sklouznot k tak naivní myšlence, že snad indikátor může předbíhat cenu, že můžu cenu vypnout a obchodovat jen na něčem tak banálním jako je CCI s konst. periodou, k tomu ještě 14. Nechci zde nějak snižovat cenu CCI, ale zároveň si myslím, že je to indikátor, jako každej jinej a lze ho brát pouze jako určitý poradní hlas. Každej by si měl nicméně udělat nejdříve představu jak daný indikátor funguje. Např. kdybych dal do typical price klouzavej průměr s periodou 14, potom bych ten průměr napnul, tak aby se z něj stala přímka, modifikoval by se mi průběh ceny tak, že by vypadal ne nepodobě CCI. Skutečně, je to takhle triviální, s trochou nadsázky se dá říct, že obchoduju cenu samotnou, samozřejmě s jinou volatilitou a sklonem. Nicméně u zero line se chová tento graf hodně podobně, takže např. takové ZLR je možné obchodovat také tak, že si dám do grafu obyčejnej MA14, a budu čekat až graf udělá zobáček na tomto MA. Samozřejmě že Woodie má ještě další filtry, chci tím však jenom říct, jak prospěšné je si uvědomit, z čeho je vlastně danej indikátor odvozenej. Woodie svůj systém postavil ještě na dalších patternech. Vlastně starejch známejch. Ghost na CCI alias head and shoulders pattern Martina Pringa na ceně, ZLR aneb Raschke (doporučuju navštívit stránky) zlom na 20 ema, Famir už předtim popsal George Lane. Nicméně, na tom neni nic špatnýho, třeba tohle zkloubení dobře funguje, navíc ho mám ještě doplněný pomocnejma indikátorama sw a chop zone, takže není vyloučený, že to bude fungovat. Woodie tenhle systém prezentuje tak, že pokud ho budu mech. obchodovat, budu úspěšnej a nepotřebuju k tomu dokonce ani cenu. Myslim, že kdybyste se zeptali zkušenějšího tradera, zda lze obchodovat úspěšně indikátor bez ceny, tak by se tomu akorát zasmál. Ale co brání si naprogramovat woodieho mech. systém, je li výdělečnej, mělo by mě to vyhodit nějakej pěknej výsledek. Jenomže v tom je právě kámen úrazu, když se totiž naprogramuje, výsledky jsou takový, že je to zkrátka a jednoduše systém nefunkční. Když bude mít ZLR nějaký rok 50procent. úspěšnost, tak je to hodně, byly roky kdy měl třicet. Taková je skutečnost. Otázkou je, zda si takovejto systém obchodovat, i kdyby s trochou diskréčního přístupu. Moje odpověď zní ne, ale každej ať si o tom udělá obrázek sám. Nicméně, pokud mi někdo naprogramuje ZLR, tak jak ho popisuje woodie a systém bude dostatečně profitabilní a robustní, fungující na několika letech, použitelný na více TF, tak ho dejte zde do fóra, a v případě funkčnosti zaplatim dotyčnýmu 500$.
Osobně si myslim, že perioda 14 je fakt málo. Každej, kdo se trochu zajímá o TA ví, že oscilátory maj hodně často periodu adaptivní trhu, která se odvíjí od velikosti cyklu v ceně. K velikosti 14 dochází u er tak akorát, když je trh v chopu a hodně málo trenduje. V tomto případě je teda perioda 14 celkem adekvátní, otázkou je ale, zda se vyplatí v chopu trendovat. To nechám scalperům. Pokud si uděláte adaptivní cci budou výsledky mnohem lepší. Mám ještě výhrady k sw a chop zone. V systému slouží právě k tomu na čem si i nejlepší mechanici vylámou zuby a z tohoto pohledu je můj názor, že nijak zvlášť nefungujou. Neřikám, že neni možný najít nějakej indikátor, kterej může v tomto smyslu bejt užitečnej. Nicméně najít nějakej, o kterym se dá říct že dobře funguje ..pochybuju, že to vůbec jde. Takže toto jsou moje argumenty o nefunkčnosti wcci.
Všechno tohle píšu proto, protože jsem přesvěčenej o tom, že málojakej systém postavenej na pevnejch nadefinovanejch pravidel je profitabilní. Postavit dostatečně robustní systém kterej bude fungovat na více trzích je dost těžký a rozhodně to neni o tom, že si vezmu tužku a papír, zbektestuju si ho na vzorku čtyř měsíců a dobře naladěn s dobrejma statistikama se odeberu k live trhu. Tohle dělá většina lidí. Do nekonečna řešej, jakou periodu má mít jakej indikátor a jestli do toho maj jít na červený barvičce nebo zelený. Ne, tak to nefunguje. There is no free lunch. Uspějou jenom ty co si kladou otázky, jak trh funguje, kdy je období konsolidace, s jakym rangem mám asi ten den počítat. Pochopit trh, nebo se o to aspoň snažit, protože trh se asi nedá úplně pochopit, ale hodně věcí z toho jo. A to samý platí o indikátorech. Podívat se na jeho logiku, na čem je postavenej, pochopit vzorec, z kterýho je odvozenej, pochopit že většinou má určitou konst. periodu. A třeba kdybych jí udělat adaptivní trhu, tak že by fungoval o dost líp. Pochopit že dva oscilátory najednou, který spolu dost korelujou, asi nemá cenu obchodovat apod. A co je nejdůležitější, trhy se musej předevšim nakoukat. Ne si myslet, že indikátor tuhle práci udělá za mě.
Toď vše co jsem chtěl a potřeboval říct. Zřejmě mě někdo obviní že jsem dogmatik a jak se ve většině mýlim, nicméně chtěl jsem říct svůj názor a zkušenosti. Třeba se to bude někomu hodit. O tom co jsem napsal výše jsem skálopevně přesvědčnej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike - opravdu poslední reakce: nemám důvod se snažit chovat jako kdokoliv na tomto fóru. Psaním těchto příspěvků ztrácím čas, který bych jinak věnoval například koukání do grafů, kterému jsem se tento víkend vůbec neměl čas věnovat.
Tento web mě dostal k tradingu. Spoustu jsem si z něj vzal, nyní už si z něj nic neberu a několik měsíců se učím sám a diskutuji pouze s několika dalšími začínajícími tradery, soukromně. Nikdy jsem nic nedal zpátky. Plánoval jsem si, že začnu dávat zpátky, až budu sám konzistentně vydělávat. Nicméně jsem cítil, že v tomto vlákně mohu přispět už teď, proto to dělám.
Kdo řeší otázku 120/130 není hlupák. Já jsem to několik měsíců řešil taky. Pokud pojem "kravina" nováčky od podobných otázek odradí, ušetří si několik měsíců bezcenné práce. Nebo aspoň drtivá většina z nich.

Motley - souhlas s každým slovem. Já jsem skeptický i k adaptivním indikátorům. Také jsem se pár týdnů zajímal o digitální filtry a Johna Ehlerse, a vzdal jsem to. Jednak na to inteligenčně nemám, a jednak digitální filtr není nic jiného než nějaký indikátor, který se násobí různými koeficienty. A zase nikdo neví, jak se ty koeficienty budou měnit, jak se bude měnit signal-to-noise ratio apod. Takže je to stejné, jako vybírat periodu indikátoru, která se později, až se trhy změní, může ukázat jako nevhodná. Vydělávat s tím dle mého jde, ale je třeba k tomu přistoupit stejně jako ke klasickým AOS - neustále optimalizovat, ladit, přizpůsobovat atd.

Martin_12 - nevyžaduji, aby mi můj názor někdo vyvracel :) Ale vyžaduji, aby když se mnou někdo nesouhlasí, to podložil věcnými argumenty. Proto jsem to tak napsal. Jinak můj názor na fixní PT je obsažen v Motleyho příspěvku. Nejsem přítelem čehokoliv fixního. Chápu, že v trzích neplatí žádná dogmata, přesto si myslím, že jedno platí: Cokoliv fixního v lepším případě ochuzuje tradera o lepší profity, v horším případě je příčinou přeoptimalizace a rizika, že systém přestane časem fungovat. Je na každém, jak s tím naloží, nicméně já nejsem ochoten toto (zejména to druhé) podstupovat. To, že se trhy mění, je fakt, a žádná exaktní měřítka na ně nemůžou platit. Např. Woodie musel přestat v chatroomu obchodovat ESko, protože se prostě stalo tak zašuměným, že to, co na něm fungovalo dřív, na něm nyní nefunguje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Motley, musim s tebou suhlasit . SYstemy ako WCCI sa nedaju naprogramovat prave preto ze do programu nezahrnies to kedy je chop alebo kedy je neobchodovatelny range. To ti povedia iba skusenosti a toto suprave momenty trhu kde vacsina ludi vracia spet peniaze , ktore zarobili na trendoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...