Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

díky za odpověď, eoption vypadají aspoň co se týče poplatků docela zajímavě. Každopádně jim napíšu, jak myslí ty komise v případě iron condora. Pokud bych platil i nějaký $3+ za každou leg, tak by se mi IC na ETF's docela rozkutálel. Pokud by to bylo celkově, nebylo by to vůbec špatný. Ještě bych měl jeden dotaz, platí se zvlášť otevření IC a zvlášť likvidace, nebo je to už konečná cena?

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Díky, jak to tak sleduju a procházím, tak hodně brokerů neotevře účty cizincům a další chtějí $5000 dolarů minimum (IB), Chci začít s ETF's opcema a rád bych do toho dal zatím tak $1500, jenže tady mě zatím omezují poplatky, které musí být rozumné, aby to ETF's utáhl, nemá někdo nějaký nápad na brokera splňujícího tyhle podmínky?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

před rokem jsem projížděl všechny možné brokery a s těmi co nabízí otevření účtu i pro CZ občany jsem se snažil komunikovat.

eBroker v komunikaci působil zdaleka nejhůře

stav k loňskému březnu

eOption
$4.50 per order + $0.10 per contract
Option exercise: $9.00
Option assignment: $9.00

na první pohled velmi pěkné, až podezřele

první věc skrytá na Webu
$0 minimum, $2000 margin account - standardní podmínky i u ostatních brokerů
$5000 pro international account
to by zatím bylo překonatelné - i na SPY s 1 kontraktem je potřeba nějaký kapitál

ALE

na emaily sice odpovídají promptně (do druhého dne - píši cca mezi 21-00 našeho času), ale odpověď je zřídíme účet i pro cizince a se všemi dalšími dotazy se obraťe na náš telefon nebo live-chat (do 21 našeho času). Emailem i přes urgenci na další otázky neodpověděli (resp. odpověděli že nic neřeknou ať se obrátím na live-chat).

VĚTŠÍ ALE

odpovídají nikoliv z adresy eoption.com, ale eregal.com.
eRegal má identické stránky jako eOption (trochu jiný design, ale stavba stejná) a sazby má mnohonásobně vyšší

nebudí to moc důvěry, takže raději jdu jinam

Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to bram

Poplatky Zecco - per trade a IC.

Mám přesně takovou reálnou zkušenost. Dát za jednoho IC 4x5 + 4x5 je docela dost a i když Condor dolétne tak dát většinu brokerovi není ideální.

Zecco jako takové je dobré, plnění v pohodě, kromě poplatků za obchod žádné jiné, za došlou platbu chtěli tuším do $10, převod ze spořky méně než týden.

Problém u Zecco je, že s malým účtem se dá max koupit opce nebo vypsat vertikal. Nic jiného.

Takže při podkapitalizaci (můj případ) tak hraní a co neveme trh tak si veme broker.

Resume - Zecco dobrý, ale pokud člověk začíná tak asi kvůli poplatkům IB (i přes těch vstupních min $10k resp. $5k).

Tomáš

PS: Prvním obchodem se mi jim podařilo zhroutit platformu (obchod šel zavřít manuálně, ne automatickým ticketem). Komunikace s Helpdeskem, Tech heldeskem i nějakým senior IT consultantem byla ze dne na den a nestrkali hlavu do písku. Dokonce po otestování jádra a naklopení nové verze (cca 2 měsíce) mi psali o opravě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ještě bych měl jeden dotaz, jak vlastně používat IB platformu v kombinaci s TOS. Představuju si to tak, že veškeré analýzy provádím v TOS a IB používám čistě jako exekuční platformu, tzn. že nepotřebuju ani opční matrix atd. Respektive potřebuju data pro to, abych mohl třeba upravovat příkaz před exekucí (snižovat premium atd.)?

díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čau Thommie,

Přesně tak. V platformě TOS to vymyslíš a v IB to zadáš. Po zadání Ti naskočí BID a ASK pro celý IC. Pak už stačí jenom kliknout na BUY a vyplnit limitní cenu někde mezi BID a ASK. No a pak už jenom čekat na vyplnění. Po vyplnění se můžeš vrátit do TOS, upravit si tam cenu skutečného plnění IC a monitorovat P/L přímo tam.

PS. Nejdřív si to odzkoušej na demo účtu - hlavně to umět správně naklikat. Zkus si taky rovnou připravit odkup jednotlivých nohou (v případě potřeby už jenom koupíš připravenou nohu). Až půjde do tuhýho, možná začneš v rychlosti zmatkovat a neuzavřeš pozici správně.

PS. Na demoúčtu funguje plnění IC docela divně - zkus vstupovat přímo za ASK a vystupovat přímo za BID.

Zdraví Tik ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...