Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Broker pro opce


regis

Doporučené příspěvky

to Izmael: Jsem na tom také pořád stejně.
Před týdnem, když jsem poprvé psal do Thinkorswim tak odpověděli promptně. O víkendu jsem je informoval o tom, že problém trvá a jestli by nevěděli co s tím. Čekal jsem dnes odpověď, ale nenapsali. Ještě počkám do zítřka, pak to zkusím znovu. Nic jiného mě nenapadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 417
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Toto je trasa z UPC, která funguje. Můžete ji konzultovat buďto s providerem, nebo s thinkorswim.
Buďto thikorswim, nebo váš poskytovatel mají nejspíš nasmlouvanou trasu se kterou jsou problémy.

C:\>tracert demo.thinkorswim.com

Výpis trasy k demo.thinkorswim.com [65.175.45.202]
s nejvýše 30 směrováními:

1 1 ms 2 11 ms 6 ms 17 ms ip-94-113-154-1.net.upcbroadband.cz [94.113.154.1]
3 8 ms 7 ms 8 ms ip-84-242-127-145.net.upcbroadband.cz [84.242.127.145]
4 8 ms 7 ms 14 ms ip-81-27-202-49.net.upcbroadband.cz [81.27.202.49]
5 15 ms 17 ms 18 ms de-fra03a-rd1-xe-4-3-0.aorta.net [213.46.160.65]

6 16 ms 24 ms 16 ms 84-116-130-146.aorta.net [84.116.130.146]
7 16 ms 21 ms 20 ms te0-7-0-2.ccr22.fra03.atlas.cogentco.com [130.117.15.125]
8 115 ms 114 ms 120 ms te0-4-0-0.ccr22.dca01.atlas.cogentco.com [154.54.42.113]
9 115 ms 114 ms 117 ms te0-0-0-0.ccr21.dca01.atlas.cogentco.com [154.54.29.125]
10 132 ms 137 ms 139 ms te0-2-0-4.ccr21.ord01.atlas.cogentco.com [154.54.40.194]
11 133 ms 132 ms 138 ms te4-1.mpd04.ord01.atlas.cogentco.com [154.54.31.46]
12 136 ms 138 ms 138 ms vl3921.na41.b006532-1.ord01.atlas.cogentco.com [38.20.48.102]
13 134 ms 136 ms 138 ms 38.104.180.50
14 134 ms 135 ms 138 ms demo.thinkorswim.com [65.175.45.202]

Trasování bylo dokončeno.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, jsem ve fázi výběru opčního brokera a pořád v tom mám trochu guláš... plánuji otevřít reál, ale nevím kde. Demo TOS je super, využívám ho, ale bohužel jsem to tam už nestihnul založit, navíc teda upřímně - ta jejich prodej pro TD AmeriTrade mě teda nepotěšila, zdá se mi, že i na tom demo to už není to, co bývalo... a i kamarád, co tam má reál si v poslední době stěřoval na nějaké výpadky, atd... a i tady na diskuzi mi to jenom potvrzujete...

Přemýšlím o IB, ale ta jejich platfoma mi připadá dost hrozná (je to asi o zvyku)... navíc tedy 10k USD není pro mě úplně ideální na začátek, ale nehorší je pro mě to ovládání... navíc angličtinou moc nevládnu, tak potom při nějakém problému nevím, koho bych se tam dovolal nebo zeptal...

Jaké máte zkušenosti s XTB na opce? Myslím reálné? Nečekám od toho žádný zázrak, spíše mi jde o to vyzkoušet si ty opce, než bych tam nalil něco většího... jejich demo mám, docela mě potěšili s tou expirací 1 den teď nedávno...grafy sice žádný zázrak, ale sestavit si nějaký ten vertikál by snad neměl být problém... navíc by odpadl problém s tou konverzí peněz atd... nevím no...

Pořád nevím, za jakékoliv rady budu vděčný...

Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si chatoval s technickou podporou TOS a vysomroval od nich IP do platformy kam se připojujeme a teď jsem to řešil s IP technikem od o2 kam jsem mu poslal můj Tracert, IP kam se připojujem + teda Tracert z UPC a říkal že to teda předá nějakému dohledu, kterej mě bude kontaktoval na mobil

Co říkal dál, tak 15. září se mi prý měnila IP adresa - což může být možná taky důvod, i když myslím že problém nastal o něco později, jelikož 15. byla středa kdy jsem zrovna zadával Condora a druhej den jsem si ho ještě kontroloval

Dál zmínil, že je možné, že mají nějaké IP adresy v thinkorswim na blacklistu....tak pokud to teda O2 nevyřeší, asi to je jediné vysvětlení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
tak jsem obdržel odpověď od Thinkorswim, kterou níže přikládám. Chybu vidí na straně mého internetového providera, Telefonicy O2. Mám se obrátit na ně.

Hello,

Thank you for your email. I apologize for the delayed response. Who is your Internet Service Provider (ISP)? Recently we have received notice that Telefonica has confirmed that there is an issue on their end that causes clients not to connect to paperMoney. You may want to contact your ISP for further troubleshooting on this.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak mi volali z O2, že technici udělali různé testy a tak....z nějakých linek se tam opravdu dá v pohodě napojit od nich, ale co mi řekli, že jsem teda 15. září dostal novou dynamickou IP adresu, která může bejt v nějakém paketu adres, který mají oni u TOS blokovaný na blacklistu

nová adresa se od nich přiděluje náhodně - říkali mi že řešení je pořídit si pevnou IP adresu - O2 to nabízí za 50 nebo 100 kč měsíčně anebo teda napsat do TOS aby ti tu tvoji nynější adresu odblokovali

ale co mi říkal jeden technik od nich, tak většinou se těmhle firmám ve firewallu moc hrabat nechce aby tu danou IP adresu povolily, večer napíšu do TOS, když nevyhoví, pořídím si tu pevnou - dá se to kdykoliv zrušit

to LCL: tu Telefonicu jsem jim říkal já, a co oni říkají že "Telefonica has confirmed" tak to vyzní, jako by to byla hotová věc, že to Telefonica uznala, to samozřejmě je vycucaný z prstu, jen se prostě ví, že tam někde ten problém je, asi u té IP , ale bude to spojeno i s tím blacklistem u TOS

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná jsem trochu paranoidní, ale třeba TOS blokuje IP adresy z CR, protože jen používají DEMO, obchodovat u nich stejně nebudou a jen jim zbytečně zatěžují systém :-) Na nic jsem zatím nepřišel, jen že z některých IP adres mi to funguje a z některých ne (různé modemy, stejný počítač).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to The_BeAr

čekal jsem jak dopadneš, je škoda, že anu u O2 to nevyšlo. Jak píšeš, že jsme dostali 15. září novou dynamickou IP adresu, tak tuto adresu ale dává O2. Nebo ne? Oni asi nemohou přidělit novou dynamickou adresu? Jen se ptám...mám pocit, že jak O2 tak TOS nechcou udělat víc jak musí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Izmael,
nebudme paranoidni. Blokovat demo pre cast IP adries z CR kvoli tomu, ze len vypouzivaju demo je blbost. Ich demo je vynikajuce a predpokladam, ze ho pouziva velky pocet ludi po celom svete. To by riesili urcite inym sposobom.

Za pravdepodobnejsi scenar povazujem ten, ze napr., ich ISP alebo admini, ktori sa staraju o konektivitu serverov so svetom vyuziva blacklist IP adries z ktorych prichadzali utoky na ich servre alebo vseobecne na servre po svete. Taketo blacklisty na zdielaju a vytvaraju spolocne.

Teda, staci aby jeden pocitac z daneho rozsahu IP adries bol napadnuty a stal sa sucastou utoku. Nasledok je ten, ze sa dany rozsah IP adries dostane na blacklist a teda je blokovany pre vsetky sluzby, ktore vyuzivaju dany list "zlych adries". Vacsinou ma zakaz urcitu dobu platnosti a napr.: po 2 tyzdnoch (ak nezaznamenaju ziadny utok z danych IPs) sa zakaz rusi. Skus pohladat, ci nahodou tvoja IP nie je na niektorom blackliste. Inak skus par krat vypnut DSL modem na par minut a znova ho zapnut. Kazdy krat dostanes dynamicky pridelenu IP adresu a moze sa stat, ze nebude rovnaka ako ta pred vypnutim a dokonca moze byt z ineho rozsahu.

Tuto teoriu podporuje aj tvoja odpoved, ked si sa v pohode pripojil na demo z inej IP v ramci toho isteho providera.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to The_BeAr
Ta pevná IP adresa je řešení, ale ještě jsem to také zkusil. I u mě došlo k vytvoření nové IP dynamické adres. Tu oni měnit nemohou, museli by prý znova zresetovat servery.
Žádám thinkorswim o adresy jejich portu a protokolů UDP a TKP a o info jestli live a paper běží na různých serverech.
- jiný technik z O2 mi to tak radí. Tak to ještě zkusím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, moje IP adresa rovněž není blokovaná. Thinkorswim používá dva oddělené servery, jeden pro live druhý pro paperMoney. Telefonica zjistila, že spojení na server s paperMoney je přerušeno na IP adrese, která patří společnosti Psinet Inc, Washington. Psinet je rovněž internetový provider. Spojení na něj však nefunguje. Podle zpráv na internetu to vypadá že jej převzala jiná firma, Cogent Communitations Inc., Washington. Cogent potvrdil příjem žádosti. Jsem zvědavý na jejich reakci. Mějte se, dám tu ještě zprávu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Je to špatné. Cogent to neblokuje. Je to prý na konci. Odpověď jsem sice přeposlal na Thinkorswim ale nevím jestli to pomůže

to the Bear: Pokud zkusíš tu pevnou IP adresu, dej prosím vědět jestli to jede

Odpověď od technka Cogent Communications:
The point at which your traces are failing is where we handoff the traffic to our customer. Also, if we were blcoking your IP's, it would not get that far. However, I did check our blackhole server, and there is no rule to block your traffic. You will need to talk to the destination IP owners.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...