Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To Mahrlo: Ahoj. Mal som vam viac vstupov. Vyznacil som ti tie podstatne. Vsimam si hlavne tie modre bodky, Casablanka ich nazval ''A-cka'' Cakacku umiestnujem 1 tik pod pri shorte a jeden tik nad, pri longu. Obchodujem na 3 minutovom grafe a vzdy si pockam kym usecka uzavrie. Az potom vstupujem, alebo jednam. Kazde cele 3 minuty. Nic medzi tym. Este si vsimam, ze po 15.00 (anglickeho casu-16.00 slovenskeho) sa vzdy trh otaca do velkeho protipohybu. SL dam 1 tik nad usecku najvyssiu, pozri obchod 1. Vecer ked som prisiel z prace, som zas nakupil do longu 1 tik nad CG s minimalnym SL. Vystupoval som pod A-ckom. Dufam ze som ti neak pomohol a kedze som zaciatocnik, budem rad ked pridas koment. (tu)

12611

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj StefiGraf,

takto keď si to opísal je mi to o niečo jasnejšie aj keď pravdupovediac celkom nerozumiem tým modrím bodkám. Tie si tam značíš sám alebo je to nejaký indikátor? Inak ja sa tiež stále považujem za začiatočníka, preto moc rozumov odo mňa nečakaj :), ja osobne využívam hlavne S/R a kanál a na týchto "hraničných" miestach sledujem ako sa správa volume, to je celé a tiež to funguje :). Takže ďakujem za vysvetlenie a želám ti veľa úspešných obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mahrlo: Tie modre bodky si tam dokreslujem sam. Dopredu neviem, kde sa vytvoria, ale pri Supportoch a Resistance su urcite dolezitejsie. A tak isto v urcitom case priklad 15.00 (16.00s) 19.00, 20.30 ..... Vsimam si, kedy sa cena otaca a okolkej sa robia velke pohyby. Zial casu na to momentalne vela nemam :-( 2. obchod som trochu ''zvoral' :)

12623

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo, StefiGraf a ostatni, Tie Acka funguju najlepsie na 60 min. tf, alebo sa daju vyuzivat na 1 min. pri scalpingu, ale doporucujem ten 60 min. ;) To Acko ti musi bit do oci, ako "majak", vtedy ma najvacsi vyznam a ked je v blizkosti nejaka TL, silna ST...tieto urovne maju vacsinou prednost, vtedy nebrat! Do pozicie mozes vstupovat bud 1 tick pod/nad Ackom, lebo presne v tejto urovni, kde sa moze stat, ze ta niekedy vytah nevezme...Vacsinou to prejde o 1-2 ticky za tuto hranicu...Viac v screene nech sa dari (tu) p.s.: Casablancax snad som to vysvetlil aspon priblizne tak dobre, ako by si to ty ;) dakujem....

12624

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, rad by som aj ja prispel svojimi screenmi z tohto tyzdna. Paper-tradujem FinWin na 3min TF od 19:00-21:00 GTM, Po-Pi. Pondelok 01/03/2010 -trh ponukol vstup o 19:15 2v LONG, do trhu som nevstupil- nizke volume, Utorok 02/03/2010 - vstup 19:45 2v SHORT +62,50USD -unahleny vystup. - vstupny signal o 20:18 2v SHORT, do trhu som nevstupil- nizke volume, Streda 03/03/2010 -vstup 19:21 0/V SHORT + 200USD -vystup na zaklade zvyseneho volume a tvaru sviecky (tzv.:kladivo, vysiaci muz) Stvrtok 04/03/2010 - vstupny signal o 19:36 LONG, do trhu som nevstupil, CCI14/50 su pri sebe a trh sa motal okolo nich. Piatok 05/03/2020 -vstup 19:09 2v LONG + 150USD -riskantny vstup na high dna, - vystup na prerazenie ,,inside sviecky,,

12637

12638

12639

12640

12641

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte chalani,

ďakujem za vaše komentáre aj s názornými ukážkami (tu), ak tomu teda dobre rozumiem, musí sa vykresliť jedna reverzná úsečka, ktorá mi vytvorí vlastne to áčko. Potom umiestnim príkaz pod poslednú rastovú úsečku (vstup down) a čakám, že sa cena vráti a potom ma stiahne nadol? Neviem či som to teda správne pochopil, skúsim sa na to mrknúť v grafoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj mahrlo, koukal jsem na obrázky StefiGraf a pochopil sem, proč si to nepochopil :) To co obchoduje Stefi mě připomína spíš něco ve stylu TTE od Rosse, to s áčkama nemá nic společného. Jak identifikuji Áčko, jsem Ti nakreslil do obrázku i jak ho obchoduju. Beru ho jako protitrendový pattern a vyskytuje se na všech tf. Samozřejmě na vyšším tf funguje nejlépe. Když si ho najdeš na tf60, tak nejen že Ti dává větší prostor pro profit, ale i kdyby nakonec selhal, ve většině případů vzniká aspoň 50$ korekce, která Ti dává čas na přitažení SL. Jinak často se stává že se cena otočí přesně na hranici áčka a Tvoji čekačku to nevezme, takže je dobrý nechat si tam tick fóra a vstupovat tick pod áčkem. Tenhle týden se mě to stalo 3x, že se cena na mém přikazu otočila ale sebou mě to nevzalo a pak klidně došla k mému PT. Sice to nebylo od Áčka, ale už vím že je lepší riskovat 3x o jeden tick víc než 3x přijít o 200$ :) Obrázek je z pátku, tf3. Nech sa darí (tu)

12646

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Ahoj, posílám screen včerejšího obchodování. Poprvé sem posílám obrázek tak snad to nějak dopadne.
Obchody jsou tyto:

1. 8:41 - 8:42:00
open: 1190.25
close: 1191
size: -1
profit: -41.5

2. 10:52 - 12:09
open: 1187.75
close: 1191.25
size: 1
profit: 171

3. 12:29 - 13:30
open: 1190.75
close: 1191.50
size: 2
profit: 67

4. 13:36 - 13:38
open: 1192.50
close: 1192
size: 2
profit: -58

5. 13:58 - 14:44
open: 1192.25
close: 1194.50
size: 2
profit: 217

Ty svislé čáry jsou okamžiky rozhodnutí o vstupu a umístění lmt příkazů, šipky jsou skutečné vstupy. O vstupu se rozhoduje, když AD a RSI "vylítnou" stejným směrem, obchoduje AOS.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...