Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

pokud si otevřu (např. na Barchart.com) denní graf E-mini S&P, už dnes po desáté hodině uvidím open zítřejší úsečky. Znamená to, že open na denním grafu se vytvoří již po ukončení intradenní obchodní seance?


Může mi toto někdo osvětlit? Děkuji Mnohokrát.

Michal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobré ráno ,

měl bych dotaz na tradera Mahrlo.

Proč nepokračujete ve stopách Gladiátora ? Zdá se vám nový přístup účinnější , nebo to je jen nedostatek výdrže.
Nemyslím tím nic zlého , ale jako aktivní korespondent vlákna Eurex , bych očekával něco jiného.

Je velká škoda , že nám odchodem Gladiátora zemřelo vlákno o Eurexu.
Bylo by skvělé , kdyby se objevil nový průkopník a pokračovatel této , dle mého názoru profitabilní cesty.

Sám se snažím o tento styl obchodování , ale zatím bez větších Live úspěchů.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Paninvest,

veľmi rád by som pokračoval v stopách Gladiatora :) a týmto ho pozdravujem, ale nemám ten nadhľad a zatiaľ ani jeho skúsenosti. Všetko chce svoj čas a verím že raz sa k tomu dopracujem, ale zatiaľ mi obchodovanie z čistého grafu nejde. Priznávam sa bez mučenia, s týmto systémom som live úplne pohorel. Buď som baran, alebo som nepozorný, alebo všetko dohromady :). Skrátka som zostal v mrtvom bode a ďalej sa neviem v tomto smere posunúť vpred. Takže teraz mám tradingové voľno a rozmýšľam ako ďalej. Ale tebe držím palce a prajem úspešné obchodovanie (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Mahrlo ,

jsem na tom celkem podobně.
Naštěstí jsem se v Live ukočíroval a nedělal jsem vstupy typu ....dnes ty ztráty musím dohnat , nebo to už se musí otočit .....

Nechci se však Gladiátorova stylu vzdát , protože v něm vidím logiku. Chce to přestát počáteční neúspěchy , které musí zákonitě přijít. Jen trpělivost a vytrvat.

Myslím si , že není dobrá cesta měnit obchodní plán , měnit různé indikátory a celkový přístup k tradingu.
Jest-li začneme utíkat od něčeho co evidentně funguje , tak budeme hledat " Svatý grál " do nekonečna.


Přeji hodně štěstí.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Paninvest,

Pavel K. to v podstate napísal za mňa, zistil som že na tento diskréčny systém zatiaľ nemám. Nedokážem si ho poriadne otestovať, neviem si presne definovať vstup a výstup, pri obchodovaní som nerozhodný, skrátka všetko som robil spôsobom "asi - možno - na ho..no" a najhoršie je keď mi to párkrát vyšlo. Skrátka toto zatiaľ nie je cesta pre mňa. Druhá vec je, že som v poslednom čase dosť tlačil na pilu a robil kopec blbostí, preto som si dal i tú prestávku, aby som si spravil odstup a po čase mohol objektývne posúdiť všetky chyby. Ver mi že svatý grál už nehľadám, tradingu sa venujem už nejakú dobu a euforia z rýchlo zarobených peňazí ma už prešla. Ide mi však o to že je čas sa už posunúť ďalej, lebo ako správne píšeš, skákať zo systému do systému je vlastne prešlapovanie na mieste a s tým už chcem skončiť. Takže v krátkej dobe ma čaká poriadny backtest úplne primitývneho systému, ktorý ma zaujal tu na stránkach finančníka a ktorému sa chcem do budúcna venovať, lebo je pre mňa jednoduchý a jasne definovaný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo ,

v žádném případě jsem svůj příspěvek nemyslel ve zlém.

Sám balancuji v podobných myšlenkách a úvahách jako ty.
V příspěvku píšu , že v tomto stylu PA vidím logiku a profitabilitu.

Doufám , že budu mít sílu rozpoznat jest-li jsem schopný tento styl úspěšně obchodovat dřív než kompletně vyčistím účet. Určitě nechci přecházet na jiný styl , protože tyto varianty už jsem prošel.

Ale jak se správně říká " nikdy neříkej nikdy ".

Ať se Ti daří.

L.P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Paninvest,

ja som to ani v zlom nebral, len som ti chcel vysvetliť môj názor a tvoj taktiež beriem. Každému sadne niečo iné a v tradingu je tá obrovská výhoda, že každí môžeme obchodovať tak ako nám to vyhovuje :). Podstatné nieje to čo má kto zobrazené na grafe a akým štýlom obchoduje, ale či je konzistentne profitabilný. A toto sa mne pri tomto systéme nedarilo. A už len na záver, ver mi, že ani pre mňa nieje jednoduché ukončiť niečo čomu som sa už nejakú dobu venoval, ale neberiem to ako stratu času lebo tiež ma to posunulo ďalej. Tak ti držím palce a prajem veľa úspešných obchodov (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Moje dnesne obchody: 1. vstup, bola blbost, ale aspon skalp by bol vysiel 2. vstup bol velmi dobry. Mnohi tam nakupili do longu priskoro. Predat 1 tik pod setup barom, alebo vyssie. Len som to zavrel priskoro Mal som posuvat SL 1 tik nad poslednu sviecku. 3. vstup, to iste. Ti co kupili priskoro, by mali SL 1 tik pod barom. Tam, alebo vysie - short. Vystup tak isto priskoro. 4. Long - bol velmi skoro. Momentum bolo do shortu este velmi silne. 5. vstup do longu bol dobry, a PT bol Swing High. Vsetky vstupy, alebo prve kontrakty by boli profitabilne, aspon co sa tyka skalperskeho profitu 4 tiky na e-mini. Pri 2. kontrakte by sa SL posunulo na BE Obchody boli len v sime. Este sa musim vela ucit :-))

14049

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes som prisiel z prace okolo 16 tej. Ten modry stvorec je prva polhodina. Prerazilo to hore, co ukazovalo na UPTREND. Na pullbacku na spodku kanala som kupil do longu a zavrel pod stvrtkovym high -extremom. Vytvoril sa 3. PushUp a tak som predal pod Bear trend barom. Priskoro. Momentum hore bolo silne a mal som pockat na Major Trendline break a Test of the High. Nemalo to silu a tak som to zavrel na BE. Este 2x som to shortol a 2x som chitil SL Na 4x som to shortol pod doji svieckou na vrchu kanala. SL bol maly a PT bol 2 body. Siel som 3x proti trendu = KAMIKAZE :-( Mal som radsej kupit M2B = bull bar o 19:45 na spodku kanala. Mozno nabuduce budem mudrejsi. Dnesny den 2x 100 a 2x -100 = 0

14058

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Modry stvorec = 1. polhodinka Vytvoril sa DT s vcerajsim High a myslel som si, ze bude Trading Range day, Short. 1. Short pod Bear Bar (zeleny stvorcek je vystup) Maly SL a RRR 1:2 2. short bol L2 (Low2 skalp) Skalp 4 tiky bol uspesny. 3. Short na vrchu kanala pod Bear bar RRR 1:3 1. kontrakt PT 2 body. Zial druhym som sa nechal vyhodit na + 1 bode. Cakal som vecsi pohyb pod predchadzajucim swingom, ale uz bolo neskoro. Mohol som este shortnut pullback, bear bar. Bol by to dobry vstup, ale predaval by som na spodku kanala. 4. Neuspesny skalp. Treba na neho pohyb 6 tikov a spravilo sa len 5 To znamenalo Trpped Bears - cize Long 5. Bol uspesny skalp. Cakal som vecsi pohyb, lebo to bol ABC retracement, cize L2 short 6. Prerazila trendline o 1 tik = Trendline Overshot, ale short zamietli, cize to bol Long 7. a 8. som shortol s 1 bodovym SL na vrchu TL, Bolo to proti trendu, ale cakal som vecsi pohyb do Shortu, ktory uz neprisiel. Na druhom Charte vidim Cup & Handle. Uvidime ci to pojde zajtra Short.

14073

14074

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...