Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-mini S&P 500 (ES)


Kazma

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 507
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Najprv som si pozrel denny graf a cakal som ze cena padne az k Ema 20 na uroven 1156. 1.obchod, High2 , openig reversal bol dobry vstup, +200$ Dnes som obchodoval len s 1 kontraktom, aby som videl rozdiel, kolko by som zarobil s dvomi. (+350$) Nakreslil som si Trend chanel line. Cakal som, ze sa cena dotkne TL a tam by som nakupil do longu. Nedotklo sa TL, tak som to vynechal. Podla 60 minutoveho grafu, by som bol byval predal na 3 odraze do shortu, ale cena tam nedosla. Na 15 minutovom grafe bolo vidno pekny ABC retracement. Byci tam boli chyteny v pasti a tak som tam vstupil do shortu +100$. Mal som +300$ a tu by som prestal obchodovat life. Keby som obchodoval s 2 kontraktami, tak by som nebol byval vtupil 2x do longu -150$ a namiesto 100$ + neskor dalsich 100$ som mohol mat (+600$) Na konci dna som mal este 1 uspesny reverzal, +100$, s 2 kontraktami by bolo (+200$) Vysledok +337.50$ namiesto (+1150 s dvomi kontraktami)

14178

14179

14180

14181

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stefigraf,
koukám na graf ze čtvtka. Jestli dobře koukám, bereš většinou trendové L1H1 nebo L2H2.
podle čeho se rozhoduješ kdy jaký setup bereš? Kdy jdeš do trhu prvním vstupem a kdy až druhým?

Jedná se mi o situace:
14:55 H1 proč jsi čekal až na H2?
15:30 H1 po silném BO, v tu chvíli nebylo vidět ještě TR?
19:30 L2 - v tu chvíli ještě nebyl vidět kanál


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mapes a Marxtone,

Obchodoval som len Utorok. V sime, + 300$. Moj LIfe Ucet som zase vynuloval pred mesiacom.
Okrem utorka som cely tento tyzden robil do vecera.
Moje vstupy su Zelene sipky=uspesny obchod, Cervene sipky=neuspesny

Cervene trojuholniky ktore zakreslujem do grafu, znamenaju:
''Trapped traders'' = su tam chyteni v pasti Bulls, alebo Bears
a vecsinou je dobre vstupit do protismeru tam, kde maju oni SL
Tym ze Bulls vyhodi na SL, znamena to ze predaju kontrakt a urychli to pohyb ceny.
Na skalp je potrebnych 6 tikov, aby si vedel zarobit 50$
Kupujes 1 tik nad Setup bar a PT ti musi prerazit o tik.

Tento trh sledujem uz rok.
Precital som vela knih, zaplatil si americke skolenie, ale mal som vo vsetkom len este vecsi chaos.
Az som pred 2 mesiacmi kupil:
''Reading Price Charts Bar by Bar''
The technical analysis of price action for derious trader od Al Brooks-a

Kniha ma stala 30£ a ziadnu inu uz nepotrebujete. Ja ju mam v anglictine, neviem ci je aj v Cestine.
Nechcem nikoho ucit, ani sa nesnazim byt mudrym.
Mojimi grafmi sa snazim len demostrovat, ze investiciou 30£ mozete byt uspesni.
Nepotrebujete k tomu nic ine. Uz potom len sebadisciplinu. Ktorej sa este musim ucit.

Precitajte si tuto knihu niekolko krat a pochopite preco, trh funguje, ako funguje.
Keby som vedel ze tato kniha mi da tak vela.....usetril by som si minimalne 5000£,
o ktore som prisiel, .....o ktore som sa vlastne ja sam uz obral.

V silnom trende su dobre aj vstupy High1,
inak High2 a Low2 su vecsinou second entry, lepsie vstupy s mensim rizikom,
lebo vecsinou sa robia 2 nohy hore, 2 nohy dole...
Ale v knihe sa to docitate...
Vela uspechov vam prajem a ak sa nenahnevate, grafy sem budem pridavat len ako moju domacu
ulohy, aby som sa sam ucil, a aby som sa odnaucil od overtradingu a vstupovaniu proti trendu.
Ak budem mat blbe vsupy, budem sa mat aspon za co hanbit.
To je vlastne mojou motivaciou, preco sem pridavam grafy.
Inak rad hocikomu poradim, vysvetlim a pomozem.
Ale upozornujem, som len zaciatocnik. Pred rokom som o tredingu vobec nic nevedel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj StefiGraf,

Tvoje screeny jsou dobrý, naprosto jim rozumím, a je to tím, že se na ES dívám asi 14 nazpět a velmi pečlivě. Kreslím si do grafu trendové čáry a pozoruji trh, dav lidí, co dělá a na co se zaměřuje. Skalpovat se tam dá velmi dobře, protože odrazy od TL jsou na tick přesné a pokud tomu dáš čas, tak ten systém se v pohodě naučíš. Ale jde o velmi rychlé jednání a málo kdo na to má. Tu knihu, o které mluvíš, jsem nečetl, a pokusím se jí sehnat, pokud bude v češtině. Anglicky umím pouze jen částečně. Už jsem o ní někde zde v diskuzi četl. Může to být jedna z dalších knih, o které si rozšířím své obzory.. :) O trading se zajímám asi 8 měsíců a posledních 14 dní už jedu LIVE. Na obchody jsem nyní velmi selektivní, čekám třeba i několik dní než vstoupím, postupuji velmi pomalu a přepínám mezi SIM a LIVE. V SIMU jsem měl dobrý výsledky, ale v LIVE je člověk (bohužel, nebo bohudík) velmi opatrný na svůj kapitál. v SIMu jsem neměl problém udělat i 6 RT za den a vydělat, ale protože to dělám na základě PA a diskéčním posouzením trhu, dostal jsem z toho strach. Knih jsem zatím přečetl 6, ale čeho si nejvíc cením je, že jsem tak nějak komplexně pochopil chování davu lidí. Jediné, o čem to je je jít s většinou proti menšině. Určit se to dá logicky z toho, kdo je v trhu v danou chvíli a co obchodníci vidí a jaké mají informace.

V úterý mně přijde šikovná věcička, je to USB2.0 to HDMI adaptér, který do systému přidá další extended obrazovku, kterou si zobrazím na dalším LCD monitoru a budu sledovat ES spolu s NQ, který obchoduji. Všímám si věcí jako DT na ES a na NQ 123, nebo na NQ velmi špatně čitelné a na ES krásné prolomení TL. Je tam hodně diskéčních posouzení, které se dají naučit. Ale nemám to podložené praxí. Sleduji to jen velmi krátce...

Můj poslední obchod byl teď v pátek na NQ, v SIMU jsem na 2 RT v první hodině diskréčně zobchodoval $160 a potom jsem vklouzl LIVE do naprosto jasné situace před půl pátou našeho času do býčího pohybu, s PT -1 bod od S/R a TL na vyšším TF.

Ze ztráty nezoufej, není všem dnům konec. Pokud se ti bude dařit v SIMu a dostaneš se zase dál, k LIVE se zase znovu vrátíš, pokud bude na počáteční kapitál.

Dávat sem screeny není vůbec špatná věc, je to přesně tak, jak říkáš. Pokud mi něco padne do oka, tak se taky přidám..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Mapes,
Brooksa teraz tiez zacinam citat treti raz. Vdaka nemu konecne rozumiem, preco trhy funguju ako funguju.
Treba to len dostat do krvi.
Kazdym screenom ktory sem pridam, sa vela ucim a citim ze napredujem.
Pocitat Low1, Low2, Low3, Low4 a High... moze byt individualne a trosku tazsie pochopit,
ale kazdym pridanym grafom sa mi to zda jednoduchsie. (zatial robim aj chyby v mojich screenoch)

Pre zaujimavost: teraz som docital ''The Wisdom of the Crowds'', kde sa pise:
1 kupina traderov obchodovala podla Price Action a nevedela nic o spravach.
2. skupina tiez obchodovala podla PA a vedela o spravach.
Prva skupina dosahovala ovela lepsich vysledkov.
Al Brook pise, ze by sme nemali pouzivat indikatory, ani si nemali vsimat sprav...
Aj tato kniha mi len potvrdila, ze Al Brook ma pravdu a chce nam len to najlepsie.
Vyzera to ako ignoranstvo, ale roky praxe mu to urcite potvrdili.
Niekedy aj Ema 20 ma len myli, a radsej by som obchodoval bez nej. Mozno casom...
Vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Marxtone,
Ta knizka je pisana dost jednoduchym stylom, a ak by nebola prelozana, aj tak sa da pochopit.
Tiez som sledoval viac screenov naraz, ale bol som z toho cim dalej tym viac dopleteny.
''V jednoduchosti je krasa.''
Radim ti precitat knihu minimalne 2 krat a potom obchodovat 3 mesiace v sime. Az potom life.
Zial v sime kazdy zaraba a v life vecsina preraba.
Vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trh je protkanej určitými skupinami lidí, kteří jsou v trhu specifickou dobu a chodí si pro určitý profit a přesně podle toho hýbou cenou. Myslím, že obchodník, který dělá Price Action a sleduje pečlivě grafy, časem pozná, v kterou chvíli do trhu nastupují jaké skupiny lidí a zda býci nebo medvědi. Dívám se na to přes volume grafy, používám hlavní, pro daný trh a pak ještě velmi nízký, v kterým vidím aktuální chování ve velmi rychlém sledu. Osobně bych byl bez volume grafů úplně bezradný pro to, jak obchoduji. Vyzkoušel jsem úplně všechny typy charts, ale tohle mi sedlo nejlépe. Papertrading dělám hned od začátku a to každý den. Pořád do toho koukám a sleduji cenu a rychlost vykreslování barů. Ze několika desítek indikátorů, které jsem snad kdy vyzkoušel jsem stejně nakonec skončil na double CCI, vzor FinWin, MACD a vyhlazené Stochastic Momentum, které mi dopředu velmi silně napoví, jaká skupina lidí (býci, medvědi) tlačí cenu. Pak už si jen naskáčou ostatní spekulanti podle svých kritérií, které v trhu vidí. Patterny, formace, atd. Největší chybu, kterou jsem způsobil byla ta, že jsem nepoužíval hned od začátku trendové čáry. Vrátil jsem se s k nim pořádně až nedávno a až teprve teď zjišťuji, jak silný nástroj to je...
Teď se ještě vracím k Market Profile a to tak, že k výsledkům z Market Profile v hlavních obchodních hodinách přihlížím potom večer v odpoledních hodinách (USA času) a podle toho očekávám odrazy ceny.
Všechno je teprve na začátku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...