Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader a otevření grafu s historickými nebo realtime grafy


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

Export dat do Excelu:

1) Tool -> Historical data -> Export (Uložit jako textový soubor)
2) V Excelu : Data -> z textu -> upravit mezery a oddělení

No, ale nevím jak sloupec kde je čas převést na čas... Kdyz dám formátovat jako čas, zobrazi se mi všude 0:00:00
Jinak je vše ok ...

Diky za radu excelařům :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Godiammond:

1 min data ER2 najdes na ninja.korthrun.net/.

Navod na spusteni:

Důležité je rozbalit (původní soubor je zabalen) soubor přímo do Dokumenty/Ninja trader/db/data , neimportovat!

Poté v NT udělat nový instrument, který se bude jmenovat podle příslušného měsíce (např.ER2 září 07 - ER2 09-07).
a nakonec otevřít nový graf, kde nastavíme instrument type - default a name bude příslušný měsíc. Nezapomeň změnit datum v pravé části okna (tak, aby korespondovalo s tím kterým měsícem), jinak neuvidíš nic, jen prázdné okno.

Zní to malinko složitě, ale je to lehké, určitě to zvládneš. Good luck.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,
hodlám backtestovat na grafu VOLUME 2000 v NT a mám problém s historickými daty která zahrnují i noční seance. Tiková data od ANFUTURES toto zahrnují, ale neumím je dostat do formátu aby je NT vstřebal ( s počítačem nejsem příliš velký kamarád :S ). Nepomohl by mi někdo s tímto problémem? Na oplátku nabízím tato tiková data z let 2003 - 2008, samozřejmě v případě že budou použitelná. Sample soubor jsem umístil na:
www.edisk.cz/stahnout-soubor/20894/es080418.ZIP_129.55KB.html
V případě, že problém s his. daty již máte vyřešený, prosím o radu.

Děkuji Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to KOZTARZ

diky moc za radu. Data jsem stahnul. kazdy mesic je v ZIP souboru a v nem jsou adresare(jeden adresar pro jeden den, v kazdem adresari jsou pak dva soubory, vzdy stejne pojmenovany). Tak jsem tyhle vsechny adresare nahral do Dokumenty/Ninja trader/db/data. Pak jsem zalozil novy instrument, dal File/new/chart...zvolil defoult, vybral instrument, pro rijnovy mesic vybral rijnove datum prislusneho roku.....ale graf byl prazdny :S ....co je blbe? Prosim,prosim
:S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdar tradeří,
na opentick jsem zaregistrovaný snad již měsíc a pořád nic. Tak jsem to chtěl napsat do tohoto vlákna a jak to pročítám dozvídám se o Zen-Fire. Dovolte mi otázku:
Zen Fire jsem jako brokera na Ninja Trader nenašel, dají se od něj koupit historická intradenní data?
dobré obchody přeje
jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobry den,

chcel by som poprosit o radu skusenych uzivatelov NinjaTradera. Prednedavnom som si nainstaloval program, no neviem sa zorientovat v obchodovani na historickych datach. Stale ked chcem na grafe urobit nejaky obchod, napr. na charttraderi, uzatvori mi obchod v aktualnom case, alebo ho vobec nezrealizuje pretoze, trhy su zatvorene. To mi znemoznuje uskutocnit moje detske pokusy o backtest v historii :) Pravdepodobne niekde robim iba malichernu chybu, no posledne dni som skor ponoreny do skript a nemam vela casu hladat ju... Dakujem za Vasu pomoc vsetkym drzim palce.

Dusan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dusanick: No backtest dělám tak, že procházím graf a zapisuji si obchody ručně do tabulky v excelu. Podívám se, za kolik bych nakoupil, za kolik prodal, kde by mě to vyhodilo na SL, jaké jsou hodnoty MAE a MFE ... Pokusné obchody dělám v NT jen v real time v rámci papertradingu, tzn. v obchodních hodinách na simulovaném účtu s daty ze Zen-Fire.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

attivo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jdou vyexportovat pouze minutová data. Ale v
> Excelu jdou určitě z minutových udělat
> tříminutová. Neřeknu vám teď přesný postup, ale co
> si tak vybavuju funkce VYHLEDAT, DMIN, DMAX, ...
> určitě by to šlo.

Trosku se zpozdenim, ale kdyby to prece jen zajimalo jeste dalsi ctenare fora:
Prevod minutovych dat na triminutova je neskutecny, ale opravdu neskutecny zahul. Je tedy mozne, ze jsem na to sel zbytecne slozite, ale lepsi postup jsem nevymyslel. Jde o to, ze nelze pouzit pouze beznou vyhledavaci funkci spojenou s min a max, protoze vyexportovana data NEJDOU po rade za sebou. Tzn. mate napr. udaj v 11:25 a pak treba az v 13:45, protoze se mezitim nic nedelo a tudiz udaje nejsou (NJ to bohuzel nevyexportuje s nulami, ale proste casovy usek preskoci). Tudiz abyste si vytvorili spravnou casovou radu, napr. 13:00, 13:03, 13:06 atd. musite data nejdriv prekonvertovat a chybejici udaje nahradit nulovymi. Pote uz muzete prejit na slouceni kazdych tri radku pomoci funkci MIN, MAX apod. Nicmene ani tento krok neni az tak jednoduchy, napr. pro hodnotu Open nemuzete jednoduse vzit udaj z prvniho radku, protoze tam muze byt 0 a je nutne vzit az nasledujici hodnotu nebo tu dalsi. No tady uz to asi zacina byt trosku neprehledne :) ale pokud by nekdo mel zajem, muzu napsat postup krok za krokem. Paral jsem se s tim nekolik dni, nejdelsi vzorec mam na 4 radky :) A jestli mi ted nekdo napise, ze se to da vyresit dvouma vzorcama, tak asi rozkousu pocitac. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdrvím lidičky, poradil by mi prosím někdo proč mi nejdou natáhnout data ze Zen-Fire. Postupuji klasickým způsobem popsaným na jejich stránkách a analogicky na finančníkovi s OpenTick daty. Když zkusim tato data otevřít objeví se mi okno se zprávou: "Login failed: Unable to login (20051)". Rovněž mi nejdou natáhnout data co tu nechával Genius75. Ty se jakoby načtou, ale pak mi jaksi nejdou zobrazit v grafu(jestli se teda vůbec načetly). Prosím poraďte. Ondra

5633

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...