Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader a otevření grafu s historickými nebo realtime grafy


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

911, ptáš se mě?
Chápu to tak, jestli mám tento problém s NJ = NinjaTrade.
Ano je to tak. Některé grafy se mi v NJ načtou a některé ne a v Sierra je to v poho vše.

Většinou se načtou v NJ grafy prázdné s nulovou datumovou osou a hodnotová osa má velikost 1 tick a žádná data.
Jindy dostanu hlášku [ital]„Error in reguesting historial data from IB: No security definition has been found for the request(200)“[/ital]

Co je špatně?
Díky za každou dobrou radu.

Mládek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zkusil jsem stáhnout do NT data z ninja.korthrun.net/. Problém je v tom, že nevím, co je to za data. Minutová?
Dále jsem je nacpal do NT tak, že pokud zvolím "Connect Market Replay Connection", tak si přehraji celý ten daný den. Ale dny na sebe nijak nenavazují ... nevíte někdo, jak to udělat?
Když se pokusím jen otevřít graf z daného období, vidím prázdnou obrazovku.

A nejlépe - kde nebo jak sehnat kvalitní, nejlépe ticková data (použitelná jako volume2000) do NT? Klidně koupit, rád za ně zaplatím, pokud budou kvalitní ... (no dobře, rád ... jsem ochotný za ně zaplatit ;) )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže sám si nakonec odpovím na svůj dotaz z 12.6.

[ital] Jsem připojen přes IB a nezobrazují se mi některé grafy jako třeba Heating Oil, Natural Gas, Cotton… (Třeba SI, ZS, ZC, ZW… jsou v poho)
Přitom na TWS a Sierra (přes IB) se vykreslují.[/ital]

Tento problém je v nastavení NT a to je v Tools -> Instrument Manager, kde se pár komodit musí editovat, jelikož jsou v základu NT některé nastaveny špatně a to hlavně Exchange a pak Symbol k IB a nejlépe je zkontrolovat raději všechny nastavené hodnoty.

---

Pak mám další problém hodnotami vykreslenými v grafech. Zjistil jsem, že na Sierra Chart a NT se zobrazují stejně a přibližně stejně jako na Bartcharts.com, ale docela rozdílně než v TWS. Hlavně je rozdíl někdy i v tom, že v těch třech je třeba long a v TWS shor.
Ještě se v top porejpu a buď si zase odpovím a nebo tento problém více popíšu.

Mládek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucínek:
data na ninja.korthrun.net/. jsou data vhodná pro Market Replay (jsou to ta, co se ukládají po dobu online připojení k poskytovateli dat do pc, složky NT).V Market replayi se dají pouštět a zobrazovat v jakémkoli grafu (volume, min..). Jak to spojit dohromady nevím, ale asi to nepůjde, každý den se musí pouštět zvlášť.
Data pro Volume2000 si stáhněte ze ZenFiru, jsou tam myslím od 1.1.2007, ale nedokážu posoudit jejich kvalitu. Já na nich backtestuji.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý deň,
možno to tu už bolo preberané, len mi to asi pomalšie myslí. Stiahol som si NT, vytvoril účet Mirus Futures, napojil som si platformu na ich dáta, podľa návodu. Chcem obchodovať len Corn a Sugar, ale ak chcem otvoriť graf pre Corn otvorí mi len ZC 09-08, ostatné mesiace nie ani graf so spojenými kontraktnými mesiacmi. U Sugar je to obdobné.
Je to v poriadku, alebo len niečo nemám dobre nastavené?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pioneer.64: to mi je jasné, že by to tak malo fungovať. A práve v tom je ten problém. ak vyberiem iný kontraktný mesiac resp. ZC##-##, tak sa mi objaví prázdna obrazovka bez vykresleného grafu. a robím to presne podľa toho, ako ste napísal aj Vy. Takže neviem, v čom je problém. A platí to aj pre iné komodity nie len pre ZC.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

To koztarz:
Dik toto naozaj pomohlo a uz to ide sice den po dni ale da sa.

Skusal som aj RESTOROVAT NT z toho linku co sem dal Genius75. Uspesne to zbehlo, ked dam novy Chart s ER ##-## tsak sa mi ukazu udaje (aj ked niesom pripojeny na ZEN) od 18.4.2007 do 31.12.2007 co nieje poslednych 365 dni ako pisal Genius75 (neviem kde je chyba) a tiez ked dam Market Replay Connection (MRC) tak tam tuto moznost nevidime (su tam len dni stiahnute z [bold]korthrun [/bold]).
Vie niekto ako subor od Genius75 dostat do tej podoby aby fungoval aj s MRC?

tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...