Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader a otevření grafu s historickými nebo realtime grafy


Doporučené příspěvky

Ahoj
Priznam sa ze som mal doteraz naozaj gulas v prehravani a backtestovani dat v NT. Asi usetrim cas viacerym novackom, co zacinaju s NT podobne ako ja ak sem dam poznatky, ktore som nadobudol - prosim o ich potvrdenie vyvratenie:

V NT existuju viac "moznosti" ako sa hrat s datami:
1) Nahrat si vlastne data pocas obchodnych hodin a potom si ich prehrat cez Connect->Market Replay Connection->xyz.
-Pri tejto moznosti sa da prehrat len to co si clovek nahra pocas obchodnych hodin
-vzdy sa da prehrat len maximalne 1 den - nedaju sa prehravat pospojovane - kontinualne - dni
-NT vsetky nahrane dni uklada do ..documents\NinjaTrader\db\data v separatnom adresari pre kazdy den vo formate [bold]ntm [/bold]
-tieto data sa daju najst napriklad na ninja.korthrun.net/
-stiahnute data rozbalit do ..documents\NinjaTrader\db\data - ale pozor description.txt subor ktory je tam pribaleny nie!
-treba sa pozriet do tohto description.txt suboru a zistit ktoryzeto kontraktny mesiac jednotlive dni predstavuju
-v Tools->Instrument Manager treba tento kontrkatny mesiac pridat (kludne aj do Default Instrment Listu) - ze ako na to - to uz sem nejdem naozaj pisat :) - podstatne je ce instrument musi existovat v niektorom Instrument List-e aby ho vedel NT identifikovat
-potom sa staci pripojit na konkretny den cez Connect->Market Replay Connection->xyz kde xyz je konkretny den.
-malo by sa otvorit Replay okienko s ovladacimi prvkami
-aby sme videli aj graf treba dat File->New->Chart nastavit kontraktny mesiac z ktoreho je tento nas den (zistili sme to z txt suboru) a este sa odporuca nastavit daysback na cislo 1 (ale mne to ide aj ked je tam ina hodnota)
- klik na play a malo by to ficat
-posun na nakonkretny cas od ktoreho chceme prehrvat sa da kliknutim pravym tlacitkom mysi na "prehravac" a vybrat Go To...
-tieto data sa nedaju pouzit na backtest, takisto backtestove data sa nedaju pouzit na Replay
-najcastejsia chyba pri kopirovani dat do ..documents\NinjaTrader\db\data je ze sa nedodrzi presny nazov adresara a suboru alebo ze sa tam nakopiruje hocijaky iny subro navyse - staci jeden subor navyse a uz to nepojde (preto tam ani ten description.txt nemoze byt!!!)

2) standardny Backtest kde vidime cely graf xy-dni/mesiacov dozadu
- data sa nedaju preharavat, su vo formate [bold].txt [/bold]
-mozeme do grafu kreslit a cmarat kolko chceme a vlstne si len prechadzat grafy "ako by sme obchodovali"
-neviem ci sa na tychto datach daju robit automaticke backtesty, alebo Strategy Analyzer ale tipujem ze ano
-data sa daju v pohode stiahnut cez Zen Fire pre ER2 aj rok dozadu

3) Real time virtualne obchodovanie - tzv papertrading
-vtedy ide vsetko ako ma

A teraz otazka: Ako backtestovat finwin pomocou Market replay ked sa da prehrat len jeden den? Totizto CCI50 potrebuje pri grafe Volume2000 50 useciek aby sa zacal vykreslovat a to nehovorim o EMA204. Prve indikatory sa mi zacali vykreslovat o 16:01!!! pri standardnych timeframe-och je to OK.


Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak si odpoviem na svoju otazku:
Treba si stiahnut historicke data :). Takze ak si chceme prehrat den napriklad 1.8.2007 septembroveho kontraktu roku 2007 (ER2 09-07) a chceme aby sa nam korektne vykreslovali idikatory tak samozrejme potrebujeme aj zopar dni pred 1.8.2007. Najprv sa teda pripojit napriklad cez Zen-Fire, stiahnut data kontraktu 09-07, odpojit sa od Zen, pirpojit na Market replay konkretneho dna a je to aj s historiou dat, ktore sa sice nedaju prehravat na Volume grafoch ale stacia na vykreslovanie indikatorov ktore su navizane v podstate len na Close useciek. Samozrejme den 1.8. prehrat pojde :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

to thomaz a ostatni, co mi poradi

Jsem zacatecnik, doted jsem par mesicu studoval studijni materialy s ruznymi strategiemi.
Chtel bych poprosit o radu ohledne mych dotazu na NT a me stratgie.

1)STRATEGIE
Vzhledem k velkemu poctu nejruznejsich strategii, jsem si pomalu nebyl schopen ani poradne zvolit strategii do
backtestu. Jestli to dobre chapu, nemuzu uplatnovat vsechny strategie(navzajem si nektere odporuji).
Dle meho nazoru se musim pevne drzet jedne strategie a tu obchodovat (v mem pripade testovat).
Muj dotaz tedy zni:
Myslite si, ze je mozne postavit strategii na DVOJTEM VRCHOLU A DVOJTEM DNU, R/S UROVNE
a ELIOTOVY VLNY? Jen, jestli je to realne? Pripadne, co by se dalo jeste uplatnit?

2)NinjaTrader (POZOR!!- jen pro ty, kteri maji se mnou dostatek trpelivosti :) :) :)
Muj nejnetsi problem je s nahravanim dat do NT:
1)Jak si nahraji data pocas obchodnich hodin? Muzu si je nahrat i za den zpet?

2)Kde vezmu cely graf xy-dni/mesiacov dozadu na standartni Backtetst?

Proste potreboval bych otestovat stratgii na soji, kukurici, ale nemam data...
pls. pomoc.
Dik vsem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gloom:
tvoj nazor je velmi spravny, treba si vybrat/vytvorit strategiu, ale este lepsie cely obchodny plan a striktne sa ho drzat. Nepovedal by som ze si strategie odporuju, mozno niekedy sa to tak zda, oni su len uspesne s roznou pravdepodobnostou a prave preto je dolezite si vybrat jednu.
Konkretne tvoj vyber nevidim ako problem, podla mojho skromneho nazoru je mozne obchodovat DVOJTEM VRCHOLU A DVOJTEM DNU, R/S UROVNE a v spojeni s eliotovimi vlnami - to treba odskusat. Kazdy system ktory das dokopy a dava TEBE dobre vysledky je dobry. Niekomu inemu ten isty system moze davat uplne ine vysledky - je to preto ze kazdy z nas je iny a nikdy sa nevyhnes - a ani by si sa nemal - diskretnemu pristupuk danej strategii a jednotlivym obchodom. Strategia by mala byt cca na 80-90% automaticka a zvysok je na posudeni konkretnej situacie. A prave tych zvysnych 10-20% rozhoduje o tom ci je dany system pre teba vynosny alebo nie - pre niekoho bude pre niekoho nie...

K nahravaniu dat len tolko,
1) ze data si mozes nahrat len za konkretny den (nie den dopredu ani spet) a spravis to tak ze v NT->tools->options->zalozka Data si zapnes Run Market Replay Recorder. odteraz sa ti budu nahravat vsetky data, pocas pripojenia na Zen-fire (alebo inemu poskytovatelovi dat) pre ten instrument (komoditu), ktory mas otovreny v nejakom grafe. Ked otvoris viac grafov pre rozne instrumenty vsetky sa ti nahraju - ale len za konkretny den. Instrument ale najprv musis mat pridany cez NT->Tools->Instrument manager
2a) ak pod standardnim backtestem rozumies automatizovany backtest strategii v NT (Strategy Analyzer) alebo len prezeranie grafu, hladanie a rucne zapisovanie do excelu - tak na to podla man staci data stiahnut od poskytovatela - napr. ZenFire - otvoris graf pre konkretny instrument a nastavis odkedy dokedy chces mat data zobrazene - NT ich stiahne a ulozi. Instrument ale najprv musis mat pridany cez NT->Tools->Instrument manager
2b) ak pod standardnym backtestem rozumies prehliadanie grafu bar-po-baru tak jedine s datami, ktore si nahras cez market replay - alebo ktore od niekoho ziskas, kto ich uz ma nahrate, alebo ich niekde kupis. Neviem vsak kto sa zaobera soji a kukurici....

dufam ze som ti zodpovedal vsetko....

tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

chtel bych se zeptat jestli nema nekdo kompletni data za posledni rok pro emini er2 ve formatu pro prehravani pres Market Replay ? nasel sem nekolik odkazu ale tam je ke stazeni vetsinou jen nekolik mesicu. Jak jsem se docetl je mozne si data objednat zde disktrading.is99.com tak pokud tak nekdo uz udelal a byl by ochoten se o data podelit (napr. za uplatu), prosim ozvete se mi. diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtel bych se zeptat jestli nekdo nema data pro trh emini Russell 2000 za posledni rok - tak aby je bylo mozne prehravat v NinjaTrader Replay Tool. Docetl jsem se za na teto adrese disktrading.is99.com jsou k zakoupeni za 20$, klidne bych do toho sel, ale v pripade ze si je nekdo jiz koupil a byl by ochotny mi je za uplatu prenechat, budu moc rad. Diky !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Cau vsem,
jeden zakladni az naivni dotaz k Nija Trader: vsechno funguje a je fajn az na malickost, kterou nikde nemuzu najit, pripojim se na data (open tick) a otevru si graf, ale nejak nevim jak ten graf ulozit a priste si ho otevrit a necekat zase nekolik minut na nacteni dat, krom toho bych rad mel v ulozenem grafu nakreslene ruzne linky a poznamky od minule. Z tutorialu jsem pochopil, ze by se melo rozlozeni grafu (a asi i grafy) ukladat pres workspaces - ty se mi ulozi, ale kdyz je dam otevrit, zadny graf se mi neotevre. Co je spatne? Jak se da ulozit zobrazeny graf s jiz natazenymi historickymi daty a kresbickami? :-) diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den.

Mám problém který už popisoval uživatel Koprofag na 5. straně tohoto vlákna www.financnik.cz/forum/read.php?23,97338,page=5 ..bohužel sem nenašel odpověď i přes snahu vyhledávat v jiných vláknech. Např. zde.

Můj problém : Po zaregistrování pro data od Zen-fire sem vše nastavil tak, jak je popsáno ve stejnojmeném manuálu jako má již zmíněné vlákno, ale bohužel se mi nezobrazují grafy..pouze bílá okna (mimo již zmíněných "default"). Pro jistotu sem napíšu svůj postup zobrazení, protože případ že jsem něco přecejenom udělal špatně, vůbec nevylučuji, protože moc velký přítel s PC nejsem;)

Postup : File > New > Chart > Okno format data series : Type : future, Name : ER2 (měsíc nastavený 12-08), data minutová, vše ostatní sem nechal jak je při prvním spuštění NT > dávám OK > proběhne upozornění, že se příkaz nedá zrušit:) > Následuje okno pro zobrazení grafu, ovšem prázdné...

Druhý problém : Když se snažím vybrat jiný měsíc..stále dokola mi vyskakuje upozornění : you need select an instrument (přeložit si to dokážu, ale nechápu důvod). Jediný jiný měsíc než je 12-08 a NT ho akceptuje, je 09-08, ale samozřejmně taky pouze prázdné okno. Stále ER2 (u ES trhu který mám jako default jde měsíc 12-08...jinak stejné, 09-08 prázdné okno..jiný měsíc > znovu upozornění o výběru trhu a nic...

Jinak (přestože se to sem nejspíš nehodí) děkuji převelice tvůrcům tohoto serveru .. a to nejen za jeho vznik ale i psaní článků a poskytování veškeré pomoci těm co jsou na stejně cestě jako já. Poděkování samozřejmně platí i pro všechny přispěvovatelé do fóra.

Btw : v případě že nikdo nebude vědět odpověď tak to chápu;) Nenašel jsem ji ani jinde. V případě že jsem jí někde přehlídl tak se omlouvám za zbytečný příspěvek. Příspěvků ohledně Zen-fire tu je hodně tak v tom mám trochu zmatek.

Hodně zdaru a vytrvalosti.
LuHill [ital] [/ital] [bold] [/bold] [bold] [/bold] [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To VonV: Tenhle problém se už řešil v jiném vlákně o NT s názvem "Ninja Trader - nastavení programu od A do Z". Prostě ten graf nezavírejte, až budete vypínat Ninja Trader, a potvrďte příkaz Uložit Workspace. Až Ninju později znovu otevřete, rovnou se Vám rozbalí i všechny grafy, které jste měl před jeho vypnutím otevřené.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...