Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: NinjaTrader a otevření grafu s historickými nebo realtime grafy


Doporučené příspěvky

LuHill:

podle mě děláš všechno s tim Zen-fire správně, teda alespoň já to dělám taky tak, jen to chce opravdu hodně trpělivosti. Jakmile se tam obejví to prázdé okno, tak to znamená, že to stahuje data a trvá to podle toho jak hlubokou historii dáš opravdu hoooodně dlouho než se to načte, ale načte se to, za to bych se zaručil. Ja osobně na to nemám nervy čekat, tak to musím pustit dostatečně s předstihem a pak se vrátit k počítači za nějaký čas a vše už je jak má být.
Ještě k těm měsícům, které to akceptuje. U furtures na akciové indexy jsou to logicky 3,6,9,12 a nic mezi.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dvanácterník:

Děkuji moc za odpověď.

Tomu bych i rozuměl kdybych si načítal data delší dobu v čase nazpět, ale mam prozatím nastaveno stále 15 dní zpět. Dám jiný příklad > ES : po vybrání ES trhu a následného potvrzení se zobrazi již zmíněné okno ohlašující nemožnost zrušení akce a pod ním prázdné okno čekající na graf ES..varujicí okno zmizí po chvilce a zůstane mi vykreslený graf, dle mých nastavených kritérií, takže zde je vše správně. U ER2 Však při stejném postupu zmizí varující okno také..ovšem zůstane prázdné bíle okno a graf nikde (a to můžu mít otevřené třeba dvě hodiny a nic se už nestane - vyzkoušeno:) ). Tak kde může být chyba..?

Jinak s těmi měsící jsem to nevěděl abych se přiznal:). Budu si toho muset víc zjistit o rozdělení trhů jak vidím;).
Každopádně tak jako tak...u ER2 se dostanu k oknu grafu (i když bez grafu;) ) pouze u měsíců 12-08 a u 09-08. U 06-08 a 03-08 to píše "You need to select an instrument". Mám to tedy brát tak že starší dva měsíce zkrátka nejdou jako historie zobrazit?

Ještě jednou díky.

PS: V okně Format Data Series mám názvy z výběrů (Instrument, Interval settings...) v bíle barvě což je sice detail ale není to moc přehledné..Jde toto nějak změnit? Verze : 6. 5. 1000. 6

LuHill

Link to comment
Sdílet pomocí služby

LuHill:

Tak s tím ER2 jediné co mě napadá, že ER2 se již neobchoduje, takže u aktuálního kontraktního měsíce 12-08 to nic neukáže a musíš tedy vybrat mini russell na burze ICE (symbol TF). To by snad mělo být bez problémů.
Jinak i 15 dní je třeba na alternativní grafy celkem dlouhá doba. Já si vždycky načtu tak 3-5 dní zpět a taky si počkám nějakou chvilku.
K té historii jen tam asi opravdu nebude vic jak dva kontraktní měsíce zpět. Nezkoušel jsem víc.

K tomu PS, fakt nevím co myslíš, jestli tam je někde prázdé bíle pole, tak tam se nic nevybírá ale vypisuje, možnost kterou chceš vybrat, jestli si myslel tohle

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To LuHill:

Ohledně ER2 souhlasím s Dvanácterníkem, že pro aktuální data je potřeba zvolit TF.

Co se týče té hlášky "You need to select an instrument" - nejprve si musíte v Tools - Instrument Manager přidat instrument ER2 03-08. Předpokládám, že pokud jste si instaloval NT teď někdy během posledních pár měsíců, tak tam tyhle starší kontrakty v instrumentech zadané nemáte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Dobrý den,
rád bych se prosím jako začátečník svých zkušenějších kolegů zeptal:

a. Jak lze v platformě NJ nastavit k názvu komodity libovolný kontraktní měsíc?

Mám stažená data ER2 ze srpna 2007 ,ale nejstarší kontraktní měsíc v platformě je t.č. září 2007.Pokoušel jsem se editovat v "nižší" kontraktní měsíc v Instrument Manageru,ale neúspěšně.

b.Jak přehrávat stažená data?

Stáhl jsem ze Zen-Firu data ZC 12-08 cca 3 měsíce, podobně ZS 12-08. Exportoval jsem data do Dokumenty-
Ninja Trader-db-data. Následně jsem se odpojil od ZenFiru a napojil na Market Replay.Přes Chart jsem zobrazil daný stažený graf,ale nelze jej posouvat ani zadávat obchodní příkazy.

Děkuji za radu a přeji úspěšné obchody Cameron

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám věčný problém se Zen-Fire + Ninja. Buď to jde nebo to nejde, většinou to ale nefunguje. Téměř pravidelně se ukazuje okno s hláškou: "YM 12-08 This request can not be aborted", toto okno je samo o sobě v pořádku, jenomže mě se ukazuje pořád a požadovaný graf nikde. To je velmi otravné, nedá se s tím vůbec pracovat. Zvláštní je že to funguje v pátek, a to se do konce to okno neukáže, jindy je tam to okno pořád. Řeknu si budu papertradovat a ono to nejde, prakticky stojím na místě.
Nemáte někdo taky takovou zkušenost , poraďte prosím.

Děkuji za odpověď

Krakra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím,

Potřeboval bych nutně poradit. Mám NinjaTrader napojený na OpenTick a chtěl bych backtestovat ES na 5min TF od roku např. 2007. Pokaždé když však zkouším načíst ténto graf, po chvíli načítání připojení spadne. Nejstarší graf co mi to načte je začátek roku 2008, nic staršího však ne. Nevíte někdo, čím by to mohlo být ? Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim chcel by som sa vas opytat.. mam nainstalovany ninja trader, napojeny na Zen fire. ale potrebujem si stiahnut historiu curency (forex) trhu, za obdobie dajme tomu od roku 2006 alebo 2007 proste rok dozadu, napr Weekly data.. noo ked si to nadefinujem takto zadam tam obdobie tak mi prostie tie data nestiahne.. mam prazdny graf..

vie mi na to niekto odpovedat ? prip. poradit kde zozeniem taketo historicke data.. ? dakujem


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...