Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

zdravim,

aj na toto som sa pytal... dokonca to maju uvedene, kde vsade maju pristup, na ktore burzy, prakticky DOrman a RCG maju pristup na vsetky buzy, kde chcem obchodovat, mna zaujima CBOT a Eurex,, ine ma netrapia,,, a tu ma pristup aj Dorman aj RCG... navyse poplatky si uctuje broker, teda komisie a tie su 2,80 USD ak sa nemylim a margin 1000 USD na jeden kontrakt, o tom rozhoduje broker a nie clearingova spolocnost. nic,, cakam este na odpovede brokera na moje chulostive odtazky.. z pohladu slusnosti zmluvy mi viac sedi Dorman, ja si nepomozem... prevody eura a dolarov som si vyriesil sam pridruzenim euroveho uctu k dolarovemu uctu v banke.. cize mne je euro na nic. otazka je, ako potom prebieha investovanie u dolarovej clearingovej spolocnosti v eurach. neni to nahodou takto?:
1. dolare prevedu na euro a mozem obchodovat na eurexe - 1. strata na kurzovom prevode
2. vykazem zisk/stratu v eurach a prevadza sa na dolare - 2. strata na kurzovom prevode
3. prevediem si dolare na ucet v dolaroch a odtial na pridruzeny euro ucet - neplatim sice poplatky za prevod USD-EUR v banke, ale mam 3. stratu na kurzovom prevode..
chapem to dobre? ma niekto s tym skusenosti?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

u RCG mam v podstate zakladni vklad (v EUR) a pak dva dalsi "poducty" v USD a EUR, na kterych obchoduju. Kdyz na nich nic nemam, tak to tam prevedou z toho zakladniho vkladu, kdyz vydelam neco v EUR, tak to zustane na tom EUR ucte, kdyz v USD, tak to zustane na USD ucte. zadne poplatky se tam neuctuji, nebo jsem si jich alespon nevsiml.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Malá ukázka jednoho z prvních výpisů od RCG. Citlivé údaje jsem začernil. Říká to něco o tom, že jsem ten měsíc začínal se ztrátou 886€ a 718$, souhrn aktivit (tohle je 3. strana výpisu, na předchozích 2 stranách jsou PnL den po dni) a finální rekapitulace - zůstatek na konci měsíce a rekapitulace za rok.

7469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak panove,,, pisal som brokerovi, povedal ze RCG ma oproti Dormanu vyhody, je to vacsia spolocnost, ma sirsie sluzby a jedno s druhym. peniaze sa z uctu clearingovej spolocnosti posielaju namailovanim na brokera, a on to zariadi, za co je poplatok 30-40 USD za transakciu, podla typu vasej banky, kde to chcete poslat - cize u mna slovenska banka. odstupenie od zmluvy s RCG je takisto po informovani brokera a on to zariadi. na to tam ten broker je. takze mi odlahlo a inac nic take zavadzajuce v tom nevidim. takze sa pridavam k skupine, ktorej vedie ucet spolocnost RCG,,, drzte mi palce, uz tam len poslem kopiu obcianskeho a podpis a je to. potom zadam prikaz na prevod a budem uz aj ja live trader :)
zatial bezim este papertrading, ono sa to da ked nerobite kraviny,, no a budem pripraveny ked uz budem chciet zacat live obchodovat a budem sa na to citit.. tak zdar dobrym obchodom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

T.M.: Projdi tuhle nebo související NT diskusi, psal jsem tady login i heslo na demo účet u Mirus Futures - pro každého registrovaného je to stejné, takže jej klidně použij. Tam jsou poměrně kvalitní ticková realtime data mnoha trhů zdarma. NT je k tomu včetně ATM strategií pro paper trading také zadarmo. Dokud nechceš jet reálné obchody, ve kterých budeš riskovat a vydělávat reálné peníze, nepotřebuješ platit opravdu vůbec nic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...