Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Zen-Fire - Mirus Futures


Lucínek

Doporučené příspěvky

Dobry den machrhoumr

Dakujem za rychlu odpoved.
Ak este mozem otazku; zaujimalo by ma za ake dlhe obdobie pozaduju vypisy z uctov pravnickych osob a tiez ci im staci posledny vypis napr. zo septembra tohoto roka alebo pozaduju vypiy az ku dnu zakladania uctu.
Ako ste prekladali vypis z uctu? Poslali im naskenovane originaly + preklad napriklad vo worde?
Vdaka

Inak teda Michal-administrator mi vymazal moj e-mali. Chcel by som sa s Vami nejak spojit mailom - koli diskretnejsim otazkam ktore tu nemozem preberat no michal moju mailovu adresu zmazal :S
Tak ak mozem veeeelmi pekne poprosit michala-administratora: prosim posilte moj mail developerzavinacinmailsk machrhoumr-ovi.
(Detaily o zalozeni uctu na pravnicku osobu sa mi nedari na fore dohladat.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,8k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím pánové,

měl bych dotaz ohledně OCO příkazu a live obchodování. Už se tady o tom psalo na straně 28 Lucínek a hanslama.

Zajímalo by mě, pokud budu mít zaplou ATM, která se mi aktivuje po vstupu do obchodu, poté spadne PC, tak jak to probíhá. Oba pokyny jsou podle hanslama drženy na burze. Může se tedy stát:

1) cena bude volatilní a vyhodí mě jak na STP tak poté i PT ---) to znamená mám právě otevřenou druhou opačnou pozici. Když zapnu Ninja Trader, tak už to tam bude zaznamenané? Tedy vyrušený PT a STP a otevřený nový pokyn? Nebo tam o tom záznam vůbec nebude?

2) po zkolabování PC se mi udělá PT ---) zapnu tedy znovu PC a uvidím v grafu už jenom aktivní STP, nebo i PTG popřípadě tam nebude nic a já budu muset zjistit jinak, jak to s mými příkazy vypadá?


Už nad tímhle přemýšlím delší dobu a rád bych v tom měl jasno, kdyby náhodou přišla takováhle krizovka, abych věděl jak na tom vlastně jsem. Je mi jasné, že by asi bylo nejlepší hned volat do Mirusu, ale chci v tom mít jasno. Abych náhodou nebyl v protipozici a ani jsem o tom nevěděl a byly by pak další problémy, kterým bych se dost rád vyhnul.

Jinak mě napadla ještě jedna věc, že bych otevřené pozice také měl vidět online v sumáři přes můj clearing RCG, ne? A tam si to taky ujasnit? Ale ještě nikdy jsem neměl RCG otevřené zároveň s obchodem a proto jen spekuluju.




Díky moc za odpovědi, možná to tafy leží v hlavě více lidem.



Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mám ZenFire + Mirus + RCG + Ninja Trader.
Mě brooker trvrdí, že příkazy jsou drženy na jejich serverech. Mám ale vlastní zkušenost, že po zadání SL a PT a výpadku spojení se mi SL neprovedl a po navázání záložního spojení přes GPRS (cca 30 sec) jsem jen smutně koukal, o kolik jsem přišel nad SL. Pokud by to fungovalo tak jak píše broker, tak by se měl příkaz na druhou stranu zrušit také, jsou spolu svázané.
ATM funguje tak, ža až zadáš příkaz, vrací se ti potvrzení o vyplnění plus případný skluz a od toho se ti nastavují PT a SL. Takže pokud máš smůlu a výpadek nastane v nevhodný okamžik, zadá ti to jen jeden příkaz (Sell, Buy) a ostatní už nedojdou.

Online v RCG to uvidíš, já mám ovšem asi 10minut zpoždění. Takže na sledování pozice k ničemu.

Jinak výpadek spojení při otevřeném obchodě Ninja moc nezvládá, po obnovení má většinou rozházené ceny, někdy lže do plusu, někdy do mínusu, takže musíš dle vstupu a aktuální ceny sčítnout o kolik si proti hlášenému stavu máš ubrat nebo přidat. Nevím, zda by to rozházelo ATM, nepoužívám to, pokud ano, tak by to provedlo pěknou paseku. Takhle jen vidím nesmyslný profit (nebo ztrátu) a jede se dál. Prostě drobné každodenní mouchy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Svázané spolu jsou, ale jde o to, jestli to svázání nedělá jen Ninja. To znamená například nakoupím a hodí mi to tam ATM profit a STP, nicméně obchodníkovi to Ninja pošle jako nezávislé pokyny STP a limitní prodej. Obchodník dál pošle na burzu 2 pokyny nezávislé na sobě. V případě realizace jednoho z pokynů Ninja automaticky zruší druhý ATM pokyn a pošle obchodníkovi požadavek na zrušení zbytku ATM.

Jestli to nefunguje takhle?


V tom případě by znamelo, že při výpadku Ninja Traderu se mohou udělat oba pokyny, které burza vidí jako nezávislé na sobě a neví, že jsou to OCO.

Tohohle se obávám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mrkni se do manuálu NT v části Risks of Electronic Trading with NinjaTrader.
Tam je to popsané, fakt záleží na providerovi, jak to umí a co dělá, když neumí, simuluje to Ninja.
Jak funguje Mirus nevím, zdá se mi že, že jsem tam někde četl, že OCO dělá také, ovšem zda to nění jen "reklamní trik", ktrerý potom realizuje Ninja, to nevím.
Jak jsem psal, ATM nepoužívám ani čáast automatického vložení SL a PT - prostě rád si to udělám ručně. A že by mě to někdy tak rychle uteklo se mi ještě nestalo, jednou jsem nestihl zadat PT, bo trh už byl výš, ale to bylo spíš příjemné...
Většinou to dělám tak, že už vím, kde chci vstoupit, nastavím si SL a čekám na vstup, takže jakmile mám vstup, už tam je i SL. A pak pošoupnu podle skutečného vyplnění, PT dávám až se to dostane do profitu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud máte v ATM nastavený SL i PT a dojde k výpadku proudu a dojde k vyplnění jednoho nebo druhého příkazu tak ten druhý tam zůstane viset. Musíte ho ručně dát pryč. Pokud by došlo k vyplnění jednoho a stále vám ještě nejde spojení - je tu nebezpečí vyplnění i druhého příkazu. Stejná situace nastane i když SL i PT nastavíte ručně. Je to velmi nebezpečná situace, protože ten druhý příkaz už není jištěný stopkou. Tuto situaci jsem zažil několikrát při letních bouřkách. Konzultoval jsem to s AJ z mirusu a je to prostě tak. Někdo řeší tuto situaci tak, že do ATM anebo ručně zadává pouze SL a obchod končí ručně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rombic:

Takže je to tak, jak jsem psal. To OCO dělá Ninja a burza to bere jako prostě 2 nezávislé příkazy třeba na STP a limit.

Když se tedy jeden příkaz při výpadku vyplní a druhý tam zůstane viset, tak jak to pak vypadá v ninjovi? V grafu tedy zmizí třeba PTG a je vidět už jen STP a v záložce ORDERS je tedy realizovaný PTG ale pořád svítí jako nerealizovaný STP a čeká na realizaci. Ninja to tedy po restartu sám nezaznamená, že to byly příkazy na základě ATM a OCO ten druhý po restartu tedy nezruší? Zbývající pokyn se tedy musí v ChartTraderu vykřížkovat a tak zrušit, ten tam tedy je vidět?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...