Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

roman06

len taka drobnost. kazdy clovek co obchoduje je sice individualita . len trosku vidim rozdiel medzi clovekom co trejduje a traderom. riskovat 2-3-4% pri intradennom obchodovani je neudrzatelna kvota. robit 15% mesacne tiez.
samozrejme to nieje nic proti strategii Pavla K. suhlasim s tym ze clovek nejak zacat musi a na zaciatku proste musi risovat viac . rozdiel medzi uspesnymi a neuspesnymi je ten ze ten kto prezije ten zaciatok . svoje risky postupom casu redukuje na ovela mensie percenta , ktore by podla mna nemali presahovat 0.2 -0.3 % . debata o profitabilite sa moze zdat nezmyselna. ale podla mna tam bolo dost podnetnych prispevkou. len je pre zaciatocnika tazke najst medzi nimi tie ktore za nieco stoja.

btw:
1 ak zaciatocnik v prvom roku rozmysla nad position sizingom, tak je velky predpoklad ze sa 2-3 roka nedozije. to je moj osobny nazor a potvrdene tradermi co so mnou zacinali.
2 ak si niekto stanovy ze dnes zacnem obchodovat live 1 kontraktom a za rok budem obchodovat 5-10. tak uz v podstate prisiel o ucet.len o tom este nevie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Airmike:

četl jsi knihy od Tomáše a Petra? Pokud ano, zajímal by mě Tvůj názor na informace ohledně přibližných zisků které v knihách uvádějí. Mluví se zde o ziscích někde mezi 1-3-mi tisíci USD na kontrakt měsíčně ( na trhu TF předpokládám). Pokud vezmu tu nižší hodnotu cca 1000 USD/kontr/měsíc, to je dle tebe nereálné? Ptám se, protože jsi napsal dost vyhraněný názor. Pravdou je že i v článcích doporučují snížit očekávání na několik set na měsíc, narozdíl od knihy. Každopádně nejde mi o vyvolání nějakého flamu, sám budu rád když se v příštím roce dostanu aspoň do mírného profitu, zatím je to jak na houpačce, momentálně jsem -500USD.

Díky za odpověď.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chlapci,nepochopili sme sa.
Nechcem nikoho vypisy, dokonca uz nechcem, aby tu nieko zverejnoval ako zhodnocuje ucet. Uz sa to tu riesilo x-krat a k nicomu to neviedlo.
Pisal som o ZODPOVEDNOSTI. ZODPOVEDNOSTI za to,co tu napisem.Aby to,co pisem bola aj PRAVDA,nie len moje predstavy.
Ak tu napisem,ze "15% mesacne neni nic zloziteho",tak to musim vediet z vlastnej skusenosti,musel som to vidiet na vlastne oci.
A nie si to mysliet preto,lebo kamaratov kamarat povedal,ze sa to da, alebo niekto niekde napisal,ze to ide.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

athoos

ten nazor nieje vobec vyhraneny, len je trochu odlisny od toho co si ako jednotlivec vsimas a vyberas :) , podobnych prispevkou je na forach dost a dost. profit na kontrant je velmi vseobecny ukazovatel a nema vypovedajucu hodnotu ako si myslis. zalezio od sposobu akym obchodujes. neda sa relevantne dokazat ze je 10 USD na kontrakt je spatne a 1000 USD na kontrakt je dobre alebo naopak. pretoze zalezi od toho kolko obchodov urobis aka je priemerna doba obchodu je toho este podstatne viac. pri druhu obchodov ktore prezentuju P a T tu by to mohla byt prave kota 1000 USD na kontrakt, preco nie. ale treba si uvedomit ze to plati len pre jeden velmi specificky obchodny styl, kde je umrtnost traderov podla mojho nazoru velmi vysoka.

to co som chcel napisat je ze pokial dnes obchodujes z uctom 10k a riskujes 400 USD na jeden obchod tak pri 100k ucte je nerozumne riskovat 4000 USD na obchod. pri DD 2000-3000 necitis nic. strata 20k-30k ta paralizuje. stavat exponencialny narast kontraktov ako najpodstatnejsiu vec moneymanazmentu je proste mytus.

takto rozumnyclovek nepracuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

toto zvyknu byt dost zbytocne diskusie kvoli tomu ze vacsinou platia niektore z nasledujucich bodov:

1) ten kto ani nezacal live si o svojich uspechoch vymysla, alebo pise paper uspechy
2) ten kto zacal a prerobil, bude vsetkym pisat ze sa to neda a vysledky ostatnych su nerealne
3) ten kto zaraba, tak sa vacsinou nerad deli o info o svojich ziskov alebo tuto diskusiu nenavstivi

Treba fakt tieto diskusie brat s rezervou, vacsina z nas sa nepozna osobne a teda to co tu niekto napise sa da len tazko overit. Na druhej strane su zas ludia ktori neuveria nicomu a nikomu. Podla mna to nie je vobec zle, lebo ked ich bude trading zaujimat tak budu ku vsetkmeu pristupovat velmi opatrne. A v tradingu opatrnosti nikdy nie je dost. Treba si ale tiez uvedomit ze existuju auditovane vysledky obchodnikov, ktori dosiahli ovela vyssie zhodnotenie uctu ako je tu popisovanych 15%. Ani zdaleka nie je Larry Williams jediny kto zarobil v trhoch miliony. Je vela hedge fond manazerov ktori si zaplatia za audit svojich vysledkov u PWC (cca. 50 000 USD). Je to jedna z prvych otazok klientov ked vstupuju do hedge fondu.

Ze je to jeden z 1000? A ze mu to dalsich 900 traderov zaplatilo svojimi uctami? Ze mame vsetci vacsiu sancu ze skoncime s vynulovanym uctom ako ze vobec nejake peniaze zarobime? Ano je to tak. Vitajte v svete tradingu. Ked ste cakali na hociktoru z otazok inu odpoved tak ste v zlom biznise. Majte trochu sudnosti ludia. Vacsina z tych co tu pisu co sa v trhoch da a co sa neda sa placa na forexe s uctom 500USD a mikrolotmi sotva 3 mesiace. Ked prijdu o 200 USD tak z toho robia tragediu. A tito ludia pisu co sa da a co neda zarobit na trhoch. Precitajte si Market Wizards a pozrite si kolko ludia prerobili kym zacali zarabat a kolko im to trvalo.

Hladate teplo zaruk, ze ked sa budete snazit padnete do nejakeho "priemeru" ktory zaraba priemerne tolko a tolko? Zacnite pracovat v hociktorej praci ako zamestnanec a mate co chcete. Priemerna namaha, priemerny plat, priemerny risk a priemerny zivot priemerneho cloveka. A je to zla volba? Vobec nie, len nie je pre kazdeho - tak ako trading.


P.S.: Skuste zastavit na ulici neznameho uspesneho podnikatela a spytat sa na vypis z bankoveho konta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

niekedy az zasnem nad niektorymi absolutistickymi nazormi traderov :) a to by som cakal open-mind ;) trading je umenie, a to je absolutne individualne, inak povedane - nema hranic. Ale vsak, som este subjektivny zaciatocnik, mozno stihnem za nejaky rok-dva zatrpknut (za predpokladu ze prezijem na trhoch) a zdielat vase nazory. Nech zije trading ! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zkusím přispět mojí troškou do tohoto fóra. Při práci zkouším obchodovat již nějakou dobu a ač po několika neúspěších a vynulovaných live účtů stále myslím, že je to reálné. Můj plán je založen na jednom (maximálně dvou)obchodě denně. K počítači sedám cca v 15 30 našeho času. V tuto dobu už proběhla většina zpráv takže většinou nejsou žádné prudké změny trhů. Samozřejmě, jsou dny kdy se obchodu nedočkám, ale pokud nehoním veliké profity tak to většinou jde.
Tento styl jsem v posledních měsících jel na live účtu u CMS, které bohužel přesunulo malé účty jinam, takže jsem účet zrušil a zatím zkouším demo u dukascopy a vypadá to že si otevřu live účet u nich. Tolik k mému obchodování při práci.

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Osbně obchoduji při práci již druhým rokem a je pravda, že při práci nejsou vhodné kratší TF. Zkoušel jsem M1,M5,M15 a i když v současné době obchoduji M5 myslím si, že v pracovním prostředí by bylo vhodnější něco na H1 nebo H4. Protože sedět u skla a dávat pozor kam jde cena a co dělají indikátory, je velmi náročné ve spojení s plněním pracovních povinností. Obecně vzato mám sedavé zaměstnání u PC, takže pro mě osobně není až tak velký problém tu a tam do platformy nahlédnout, ale pokud někdo cestuje, tak třeba sledování M5 na PDAčku při řízení auta asi nebude to pravé ořechové.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

zhruba tři měsíce si intenzivně pročítám zde na webu i z knih co se týče obchodování s komoditami, mojí počáteční motivací byla nemožnost sehnat práci na částečný úvazek po návratu z mateřské. Bohužel jsem nyní dospěla do bodu kdy jsem motivaci ztratila. Všichni píšete jak obchodujete odpoledne, večer po práci ...ale to je čas kdy já musím fungovat na 100% jako máma malejch dětí. Ještě před měsícem jsem si naivně myslela, že pozičně můžu obchodovat i tak. Říkala jsem si, že začnu spready až se trochu oťukám přejdu na poziční obchodování. Mám zhruba rok a půl na testy. Dopo, když budou děcka ve škole projedu trhy a zadám příkazy... ( nebo musím i v pozičním zatad příkazy po otevření burzy?) Je to vůbec reálné. Nezabíjím čas studiem něčeho co časově neutáhnu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

Rad by som sa poradil. Planujem zacat backtestovat historiu na forexu EUR/USD, s TF 5M, pricom budem analyzovat len cas od 19.00 - 22.00, kazdy den. Som zvedavy co mi backtest ukaze, bojim sa, ze bude malo signalov na vstup v tychto hodinach. Cas som si vybral z dovodu, ze v tomto case si viem predstavit aj paper, neskor live trading - tak 3 dni do tyzdna.
Ake mate skusenosti s tymto casom, oplati sa mi to ? Alebo sa mam rovno vydat cestou pozicneho tradingu na dennych grafoch ? Popravde viac ma pritahuje intradenne obchodovanie.
Vdaka za rady
Bohus

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...