Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Jak se vám daří obchodovat při práci?


patas

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 180
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jako pohádku jsem to sice asi napsal, ale ona to taky není vždy pohádka. Cca už 3 měsíce jedu real obchodování na FX. Z toho jsem byl cca 3x docela dost dole (až -210 USD), ale většinou jsem to do druhého dne opět dorovnal na nulu. Včera se mi taky podařilo být dole USD -136 (a to právě na GBP/USD, kdy od našeho dopoledne až skoro do večera to byla dost bída... No a vyčkal jsem s prodejem asi 9h a nakonec jsem to prodal v plusu. Sice jen za 0,93, ale prodal. Jinak přikládám snímek včerejšího obchodování. Poslední řádek, co není vidět, tak je 0,60, ale to je nepodstatné. Každý den to vypadá podobně, jen s tím rozdílem, že málokdy se mi podaří na jeden zátah udělat třeba +50$, ale většinou to dělám jen tak po 2-5$. A abych odpověděl tedy konečně na to, jak to dělám: - obchoduji jen ty měny, které "znám" - tedy eurodola, GBP/USD, USD/JPY a EUR/JPY. Nic víc. - sázím jak na vzestup, tak na sestup - stopy dávám málo, protože většinou na to koukám real, ale když někam musím, tak je nastavím - když jsem dole, doufám, že budu i nahoře - snažím se pátrat po fundamentech, které by mi pom. při rozhodování, - z tech. analýzy často používám Fibo. a Williamse - čekám, čekám, čekám... a jsem smířen s tím, že když se to nevyvede, tak třeba i to přijdu Víc s tím nedělám. Nejsem kouzelník a už vůbec ne trader profesionál.

14252

Link to comment
Sdílet pomocí služby

6-9% denne je uz hodnota,ktorej na tomto fore asi nikto neveri.Aspon dufam...
Doteraz som si myslel,ze tolerantnost tohto fora k moznostiam intraday tradingu je takpovediac nekonecna...

P.S:Internus len zacina,tak sa mu vobec nedivim,ze ma velke sny.Preco by ich nemal,ked tu vsade cita,ze 15% mesacne je hodnota,pod ktoru sa neoplati robit intraday trading. 400 pipsov mesacne sa berie ako nieco uplne samozrejme.Potom staci len zvysit riziko podobne ako Larry Williams a 5% denne je hned mozne...samozrejme v backteste.
Ked som ja zacinal,tak som si myslel,ze v roku 2008 porazim Larryho Williamsa o par tisic percent.Aspon tak mi to vychadzalo v backtestoch...a aj som ho porazil,samozrejme v backtestoch,ktore som robil roku 2009 na rok 2008.Boli to tzv. diskrecne backtesty,ked clovek vzdy najde dovod,ako sa vyhnut serii strat a nevynechat seriu ziskov.V reali som bol rad,ze som neprerobil.
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo, já v tomto sny moc nemám - ani se tím nechci živit, jako někteří po tom tady touží. Prostě to zatím beru jako nějaké plus. A zatím se daří. Navíc teď, kdy vyčkávám na prodej některých CP, tak je to možnost, jak poznat další trh.

A 6-9pct intraday je teď, kdo ví, kolik mi to bude dávat třeba za týden, měsíc... Třeba dolar denně a to budu ještě rád.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo, pravda je takova, ze 15% mesicne (prumerne) neni nic tak sloziteho, pokud ma clovek funkcni system, ktery je schopny dodrzovat. Je to opravdu otazka position sizingu. Ja napr. riskuju az 4% uctu a tech 15% jde udelat behem 2 ziskovych obchodu.
6-9% denne konzistentne, tomu uz jde opravdu uverit jen stezi... Ale zase je zde videt opravdu dost neprofesionalni pristup. Znamy takhle videlal behem tydne 100% z vkladu a pak behem jednoho dne cely vydelek poslal do haje vcetne casti puvodniho uctu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Však já neříkám, že se k tomu stavím profesionálně :-) Spíše stále i teď zkouším, co to udělá. Kdybych se tomu chtěl věnovat profesionálně, tak bych se tomu musel i věnovat mnohem a mnohem víc.

Takže zatím mi to vychází, kdykoliv se to ale může obrátit. Ale i tak to beru s tím rizikem, že když přijdu o oněch 2tis $, tak se nic zase tak velkého nestane. Není to částka, která by mne zničila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jogo, pravda je takova, ze 15% mesicne (prumerne)
> neni nic tak sloziteho, pokud ma clovek funkcni
> system, ktery je schopny dodrzovat. Je to opravdu
> otazka position sizingu. Ja napr. riskuju az 4%
> uctu a tech 15% jde udelat behem 2 ziskovych
> obchodu.

Pavle: Toto mozes zodpovedne napisat iba vtedy,ak ty osobne dlhodobo mas taketo zhodnotenie realneho uctu.(Dlhodobo znamena par rokov obchodovania)
Alebo si videl kamaratov niekolkorocny vypis z realneho brokerskeho uctu a tam bolo taketo zhodnotenie.
Inac si to len myslis...a je podstatny rozdiel medzi slovami mysliet si a vidiet to.

P.S: A aby si napisal slova "nic tak zloziteho",tak tych vypisov by si mal vidiet od zopar kamaratov.Aby sa vylucila moznost,ze ide o jedneho mimoriadne nadaneho jednotlivca alebo,ze je to len statisticka odchylka od priemeru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo

pavel napsal jasne cisla, za risk 4% bys mohl vydelavat mesicne 15%. samozrejme pri risku 1,5% uz je to tezsi. je dobre si to pro sebe vypocitat kolik je to kontraktu pro SL,pri jakem RRR,kolik kontraktu ke tvemu uctu a jake jsou moznosti. Vypisy jinych jsou ti naprosto k nicemu. To ze nekdo bude hodnotit 10% prumerne denne no a co? co z toho si chces vzit pro sebe? ze se mas o to same snazit taky? nebo honem zjistit od nej system aby to stejne sypalo i tobe?

Celkove ptat se jinych kolik je mozne zhodnocovat je naprosto bezpredmetne v tradingu. Kazdy snese jinou zatez, ma jine bloky, jine ucty, uroven pohody atd. ze me osobne je jedno kolik kdo jiny vydelava pri jakych parametrech a jakych systemech. JE TO POUZE JEN O TOBE a o tom jake si to udelas.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jogo, kazdy ziskovy trader je uz sam o sobe mimoradne nadany jedinec, nevim proc mezi tyto lidi tahat nejake prumery...
nekdo vydela 5% nekdo 50% ale to uz je osobni vec tradera a ne jeho par kamosu.... nebo tady z toho chces delat debatu o tom kolik je mozno zhodnotit? To uz tu bylo mockrat a nikdy jsme se nedobrali k "prumeru"

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak já se neptal z důvodu, abych se porovnával s někým - ono mít třeba 2 % z 2000 je něco jiného, než ze 100000 (a já se dotazoval pouze na relat. hodnoty, ne absolutní). Ale obecně mne to jen zajímalo a průměry na to nelze brát, protože jak tady bylo výše zmíněno - průměrovat tohle je nemožné, každý má jiné metody, bloky...

Ale nechám diskuse na téma, které s názvem tohoto vlákna nijak nesouvisí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jestli bych mohl taky něco přihodit. Myslím si, že ziskové obchodníky zajímá spíše finanční obnos než procenta, přesně tak, jak to tu už zaznělo. Každý má v hlavě jiný termostat na peníze a každý unese jinou zátěž. Pokud už bychom měli něco průměrovat, měl by to být zisk v nějaké měně, v žádném případě ne procenta. Ne že by nebyla pro MM důležitá, ale k čemu Vám je, že vyděláte týdně +50%, když je to na účtu $300. Zvládnete třeba i 100% týdně, třeba i víc, ale k čemu to? Pokud bude mít někdo na účtě $300k a jeho zisk za týden bude 0,1%, vydělá stále víc než Vy. Proto si myslím, že jsou procenta v tomhle smyslu k ničemu. Nemluvě o tom, že nejde přeci o týdny ani měsíce. Jediné na čem záleží, je objem peněz které vyděláte a je třeba mít v hlavě jasno v tom, že procenta zisku nejsou a myslím že ani nikdy nebudou, přímo úměrná velikosti účtu a to právě z důvodů psychického zatížení, které ruzní tradeři různě snáší. Každý by si tím měl vydělávat tolik, kolik potřebuje, respektive kolik zvládne. Není to žádná soutěž ani rivalita. každý kdo je po roce ziskový je pro mě osobně vítěz. Existuje přece spousta důvodů proč obchodovat, nemusí to být v žádném případě pouze snaha o full time trading ani milionové bohatství.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...