Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Historická data


posum

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 687
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Ahoj Lado,jsem začátcnik,ale po určitým pročtení si finančníka a jiných podobných serveru,jsem zjistil,že bych to chtěl opravdu zkust,jsem se rozhodl pro komodity.Stáhl jsem si Ninja Tradera,kde bych chtěl začít na simulovaných datech dělat backtest.Mohl by jsi mě prosím navigovat,jak si stahnout historická data a jak začít s tímto back-testingem?
Moc dík za info
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tom05:

vy jste skutečně bez pardonu ignorant (td) před chvílí jsem vám házel link do wiki ( www.financnik.cz/forum/read.php?2,2600,153056#msg-153056 ), kde je naprosto všechno od zprovoznění programu až po natažení historických dat a práci v programu - navíc krok za krokem ve videotutoriálech..a vy za pár minut vložíte stejný dotaz do jiného vlákna, aniž byste na to zřejmě vůbec mrkl..to je moc..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, vim ze je tu na tohle tema uz spoustu clanku, nicmene je jich az prilis a nektera uz nejsou platna(napr opentick.cz neexistuje, jine servery zacali byt placene).

Rad bych se jiz vrhnul na backtesting, intradenni a nejaky trhy pro novacky(e-mini?). Kde se daji relativne levne sehnat tato intradenni data? Jak je to s formatem dat, kazdy program poporuje jiny format?

Dekuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZenFire data jsem pripojil k Ninja Trader presne podle navodu, ale zobrazi se mi skutecne jen par trhu, ty dulezity jako ER2, mini Dow jones atd. ne.

Budu mit naprosto specificky dotaz: Kde stahnout zdarma/levne koupit historicka intradenni data pro nekolik nejvhodnejsich trhu k backtestingu pro zacatecnika. Kde jste prvni data sehnali vy? Opentick uz nebezi a pres ZenFire, jak jsem zminil, se mi z nejakyho duvoda naprosta vetsina trhu nezobrazi. Dekuji za odpoved a zaroven se omlouvam za obtezovani s pro vas jiste trivialnim dotazem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Azash:

nevím, jestli jsme už nějaké problémy s připojením zen-fire a prací v ninja traderu neřešili..ale každopádně..ninja trader + zen-fire funguje naprosto bez problému...tj. 100% je to lokální chyba u vás, někde něco špatně nastavujete, zadáváte atd..projděte si opravdu PEČLIVĚ a hlavně CELÉ videotutoriály a články a pracujte přesně podle nich..pak to MUSÍ funguovat..pokud se vám s tím nechce trápit, nevím nakolik se zvládnete v budoucnu trápit s daleko složitějšími problémy spojenými s tradingem..

PS. další zdroje dat jsou zmiňované např. v diskusi pod aktuálně vydaným článekem.. viz. www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jaka-data-emini.html ...jinak znovu prosím, začněte používat VYHLEDÁVÁNÍ..skutečně je zbytečné opakovat dotazy, na které tady najdete za pár vteřin řadu odpovědí..

PPS. pamatujte, že po nainstalování software je např. potřeba nadefinovat trhy, kontraktní měsíce, nastavit komise, atd..není to záležitost dvou kliknutí a hned hurá na grafy..chce to trochu, byť minimálně, práce..alespoň si projít options a kouknout se , co se kde nastavuje a co je kde zapnuté, vypnuté atd..takové první seznámení..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...