Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak do třetice. Při definici patternů se mi do cesty postavil jeden docela dost velký problém. A to s problém s metodou:
if ( CCI(50)[0] > 0 )
{
PlaySound("Alert1.wav");
Print("PatternAA");
}

Když je v hranatých závorkách (funkce barsAgo) zadána 0 vše funguje bez problémů, ovšem jakmile zadám číslo větší než 0 celý indikátor přestane fungovat a při pokusu o jeho načteční se v output window zobrazí hláška:

Error on calling 'OnBarUpdate' method for indicator 'OpenIsClose' on bar 0: You are accessing an index with a value that is invalid since its out of range. I.E. accessing a series [barsAgo] with a value of 5 when there are only 4 bars on the chart.

Pokud se mi to povedlo správně přeložit Ninja Trader mi tvrdí že v grafu jsou pouze 4 úsečky mezitím co v indikátoru byla zadána hodnota 5. Obojí se mi zdá jako blbost. Jednak zadávám hodnotu 1 a graf určitě 4 úsečky nemá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2zdevran:
I.E. (latinsky Id Est) se da prelozit tj. Uznavam ze v tomhle pripade by se vice hodilo E.G. (Exempli Gratia) cili napr.
No tak jako tak meli na mysli pripad kdy to muze nastat, ne tvou konkretni situaci.
V tvem pripade jde o to, ze NT nema k dispozici ani 1 bar. Kde tohle volas? V jake metode?
Melo by se to volat v OnBarUpdate a vzdycky na zacatek davej neco podobneho:
if(CurrentBar kde cislo je minimalni pocet baru ktere potrebujes.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Na tý nule taky bourám. Prostě hodnota funkce(indikátoru) předchozího, předpředchozího... baru prostě není k mání. Zatím jsem to obešel tím, že si nad regionem #region Variables nadefinuju vlastní proměnnou kde si při průchodu OnBarUpdate() na jeho konci do ní hodnotu zapíšu a pak ji na jeho začátku použiju jen když je to FirstTickOfBar:

...protected override void OnBarUpdate()
{
if (FirstTickOfBar)
{mojeema = aktema ;}
aktema = EMA(Close,ema)[0] ; Blbá nula
.
.
.
Dál do historie jsem zatím nepotřeboval.

Takže celý je to jen problém "prvních" barů kdy se vlastně dozadu do historie, která v tu dobu ještě neexistuje, lézt nedá?

Mě to teda vždycky ničilo jen ten nejnovější bar a ty vlevo od něj až na levý začátek(či spíše konec) byly OK (tedy vykreslování mého čmárance indikátoru) a všechny nově nakreslený byly ničemný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No jo, je to tak.

Stačí to omezit - a s číslem v hranatý závorce to už nenabourá.

----
...protected override void OnBarUpdate()
{
if(CurrentBar mojeema = EMA(Close,ema)[1] ; Takhle už to s jedničkou v hranatých šlape.
----

Když si kód chce šáhnout tam kam šáhnout nejde tak ho Ninja odřízne a už ho nespustí.


Takže mi je jasný proč občas přichcípne i samotný Ninja - udělá-li sám v sobě chybu, tak si sám svoji chybovou část také odřízne. Naposled jsem to pozoroval (v7.0.1000.6) když jsem měl zobrazen Databox a v nějakém indikátoru jsem přenastavil "zobrazovat/nezobrazovat v Databoxu - a od té doby byl databox chcíplej a po jeho uzavření už nešel znovu zobrazit -bylo nutno Ninju ukončit a spustit znovu.

Jenže když v Ninja Wizardu použiju šáhnutí dozadu, tak sám Wizard žádnou takovou ochranu nevygeneruje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, jsem začátečník, a stáhl jsem si ninja trader 6.5. Nainstaloval jsem si účet na zen-fire, ovšem po každém pokusu o připojení se mi pořád dokola účet asi tak po jedné vteřině připojuje a odpojuje od serveru. Může mi prosim někdo poradit co s tim mám dělat? Předem děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

prosím nevíte někdo co mám udělat když mi pořád vyskakuje hláška ,,Error on generating Strategy'' ?? Programoval jsem pouze strategii, kterou popisuje myslím Petr ve videotutoriálu, tzn. CCIcross. Jdu krok po kroku už několikrát, ale na konci mi vždy skočí tato hláška. NT7 jsem měl nejprve nainstalovaný jinde než klasicky v C:\ , tak jsem ho radši přeinstalovat do toho C:\Program f.... , ale pořád nic.
Mockrát děkuji za případnou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Alec: Moc děkuji za odpověď. Koukal jsem do diskuze a Vašeho návodu, ovšem nedal jsem to ještě dohromady. Jestli jsem to dobře pochopil... Budu vytvářet strategii, která bude dobře, ale na konci mi to stejně může ukázat, že mi to tu strategii nevytvoří, protože moje jiná strategie je špatně...??? Mám v tom asi guláš :-( Já když jsem se pokoušel vytvořit strategii podle videotutoriálu, tak se mi objevila právě ta hláška (jak jste psal), že nelze vytvořit strategii. Poté se mi otevře okno s programovacím jazykem (bohužel neumím programovat přímo takto) a dole jsou dvě chyby. Když na tu chybu kliknu, tak mi vyskočí okno nápovědy, ale to mi ukáže, že ta chyba tam neni :-( takže vlastně nevím co mám opravit. Nemohl byste prosím mi to vysvětlit ještě nějak polopatě? Byl bych Vám moc vděčný, opravdu.

17014

17015

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ondy,

dle vašeho přiloženého obrázku (vpravo) zkuste ověřit existenci knihoven/souborů uvedených dole ve sloupci error.

Zdá se že vám buď chybí tyto knihovny, nebo NinjaTrader neví kde jsou.

Před instalací do jiného umístění jste prováděl nejdříve odinstalaci původní verze (v původním umístění)? Řekl bych, že problém je způsoben nějakou chybou při instalaci/odinstalaci. Upřímě řečeno též nevím, jestli vůbec NT akceptuje instalaci do libovolného umístění.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...