Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj,

prosím o radu někoho kdo má zkušenosti s programováním v NT.
Mám strategeii, kde počítám velikost pozice tedy kontraktů. Při backtestu dosáhne strategie až na cca 30 kontraktů po 2 letech, ale ve výsledcích Performance jsou počítány komise tak, jako kdybych stále obchodoval 1 kontrakt / obchod, takže celkový náklad na komise je úplně někde jinde, než má být.

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Peter0508:
Zkus být více konkrétní se svým dotazem, takhle ti nikdo nebude schopný pomoci.

tomas262:
Vyzkoušej Tools -> Options -> Commision, ze seznamu si vyber [bold]Futures - Simulator[/bold] (pokud tedy testuješ futures) a nadefinuj [bold]Commision levels[/bold] tak že zadáš vysoké číslo pro hodnotu [bold]Units[/bold]. Tím nadefinuješ horní hranici kontraktů, pro kterou aplikuješ zvolenou komisi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas262:
přečti si help pro globální nastavení default levelů komisí (flat vs tiered)
www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?commission_tab.htm
a případně ještě taky pro jednotlivé instrumenty, jejichž nastavení přebíjí výše uvedené globální nastavení
www.ninjatrader.com/support/helpGuides/nt7/index.html?editing_instruments.htm (záložka Misc)

Levely komisí pro své instrumenty a brokery/datafeedy si nastav jak potřebuješ - u tebe asi celkový one-side poplatek za 1 kontrakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Chtěl bych poprosit o radu ohledně limitní ceny. Ve wizardu mám udělaný kod a chtěl bych místo market příkazu (který funguje) použít příkaz Limit pro long pozici.

Myšlenká je klasická - od close úsečky (která splňuje určitá pravidla) chci odečíst například 25ticků a tehdy vstoupit (nechat příkaz aktivní během celého dne poté zrušit pokud se nevyplní).
Ve wizardu jsem došel k něčemu takovému: Close[0] + -25*ticksize.

Problém však je ten, že příkaz je vyplněn pouze je-li následující úsečka natolik dlouhá že se dotkne této limitní ceny. Po druhé úsečce se již limitní příkaz nevyplní. Určo to budenějaká prkotina ale já si s tím nevím rady. A i když jsem to tu hledal tak jsem to nenašel :-( Poradil by mi někdo prosí? (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TomTailor:

Ahoj, příkazy typu Limit/Stop musíš nastavovat při každé OnBarUpdate události, jelikož příkaz je platný pouze pro následující usečku, kdy jsi volal Limit příkaz. Pokud příkaz neobnovíš, tak vstup na definované ceně je zrušen. Popřípadě Limit/Stop příkazy mají příznak liveUntilCancelled, který tuto vlastnost dokáže potlačit, takže příkaz je aktivní do zrušení či do konce dne. Nevím jestli se v tom dokážeš zorientovat když používáš wizzard, zkus se podívat do kódu, jak je strategie vygenerovaná.

Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...
  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...