Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Ninja Trader - programování (strategie)


Jezinka

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 718
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

.diamond:

Data jsou exportována do klasického .txt souboru, takže ano ASCII. I když ASCII sám o sobě není formát, formát je to jak jsou v ASCII data zapsaná. Interně pak NT používá SQL Lite databázi. Pro představu data po exportu vypadají zhruba nějak takto:

19970120;0.7792;0.7807;0.7760;0.7770;12
19970121;0.7770;0.7778;0.7753;0.7778;6
19970122;0.7777;0.7782;0.7735;0.7735;6
atd.

btw jako roli hraje právě tato otázka? Jenom se ptám :)
Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji, Dalibore...
..no,...zkrátka potřebuji vědět jestli když si zakoupím historická data na CD o kterých provider tvrdí, že "jsou k použití ve všech platformách podporující formát ASCII a pokud to nevím mám si to zjistit.
Obecně mě tedy zajímá import dat do NT7.
Velice Vám děkuji.
.Diamond

Link to comment
Sdílet pomocí služby

.diamond:

Vaše obavy jsou sice na místě, akorát odkazy apod. by neměly být zde uváděny za účelem propagace. Vaše sdělení je čistě informativní, takže problém zde nevidím. Zpátky k tématu, na stránkách Vašeho providera se píše: [ital]Our Data are readable by most of all softs working with ASCII format, Tradestation, Metastock, [bold]Ninjatrader[/bold], Excel…[/ital], takže bych se toho nebál ;)

Přeji hodně úspěchu
Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim,
prosim o radu jak zjistit maximal. hodnotu indikatoru, (ne ceny ! ) treba EMA nebo RSI, za predchozi 5 az 10 baru (ne za poslednich X minut)

zkousel jsem kdyz EMA0>EMA5 a EMA0>EMA6 a EMA0>EMA7 a EMA0>EMA8 a zaroven EMA0
myslim ze to jde jednoduse udelat kdyz ema0>max(ema5-8) , no a tady potrebuji pomoct, protoze to ve wizzardu nenachazim,

diky za vse odpovede

bb

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Ahojte,
Chcem poprosit o pomoct pri tvojerbe jedneho indikatoru, ktoreho vytvorenie pre niekoho kto v ninjy programoval verim, ze nezaberie viac ako 10 min.
Indikator sa bude spravat ako Bollinger bands(alebo akykolvek channel Indikator) a bude tvoreny 3 linkami. Stredna linka bude LinReg(regresna linka, ktora je v NT) a horna a dolna linka bude od nej vzdialena nejaky nasobok ATR. To ja asi k zadaniu vsetko.
Tento indikator bude asi zaujimavy hlavne pre ludi co obchoduju pozicie indexy alebo opcie. Sam dlhodobo obchodujem prevazne neutralne opcie bez akejkolvek technickej analyzi na SPX, RUT. V poslednej dobe som dost experimentoval ako “zvysit pravdepodobnost” mojich obchodov pri otvarani pozicii az som skoncil pri regresnej analyze a “fenomenom”, ze index pri extremnom odklone od ceny ma tendeciu spravit tkz. reverse to mean. Velmi dobre uvodne video spravil tento chlapik, ktory vlastne pouziva aj uvedeny indikator: vimeo.com/37969408 . Skusil som na rychlo spravit zakladny test s Bollinger bands a vysledky vyzeraju velmi dobre, ale to je uz tema do ineho vlakna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

galos:

Ahoj, rád bych to přiložil sem do přílohy, ale nedovolí mi to přiložit cokoliv jiného než obrázek. Tak zkouším uložto. Kód je jak říkáš velice jednoduchý :) Doufám že jsem se tímto nějak neprovinil proti pravidlům diskuse. Dej vědět jestli to je to, co jsi chtěl. Import provedeš tak, že soubor nahraješ do adresáře Documents\NinjaTrader 7\bin\Custom\Indicator\ a překompiluješ.

ulozto.cz/xXS513Yt/atrchannel-cs

delf

Link to comment
Sdílet pomocí služby

delf: Dik moc! Necakal som ze sa toho niekto zhosti tak rychlo. Na prve zkuknutie je to presne to co potrebujem. Keby niekoho zaujala regresna analyza z videa, ktore som postoval, tak sa ozvite alebo nechajte prispevok tu vo fore a mozem predat nejake bactesty (kedze nemam viac ako 30 prispevkov tak nemozem zalozit novu diskusiu inde na fore). Este raz vdaka za pomoc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás všechny,
absolvoval jsem pokročilý kurz práce s NT. Nemohu rozchodit při programování AS podmínku, která omezí obchody na konkrétní den v týdnu, popř. jeden konkrétní den v týdnu vynechá. Prošel jsem tutorilál, našel potřebnou syntaxi, ale nefunguje to. Pravděpodobně to do kódu zadávám (vlastně kopíruji) špatně. Prosím o radu a pomoc.

Díky předem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

robcerny:

Ahoj,
pokud se snažíš filtrovat podle obchodních dní v týdnu tak je třeba si uvědomit dvě základní věci:

1) Obchodní session může zasahovat i do dvou sousedících dní (třeba pokud je ETF), takže jestli filtruješ podle aktuálního času na burze tj. Time[0].DayOfWeek, tak v jednom tom samém obchodním dni může být filtr aktivní i neaktivní v závislosti na tom, kdy zrovna dostaneš obchodní signál
2) Čas v NinjaTraderu je lokální dle nastavení časového pásma ve Windows, což celou situaci ještě více komplikuje, pokud se zrovna nenacházíš v časovém pásmu burzy, pro kterou programuješ obchodní strategii

Takže jako první krok bych doporučoval filtrovat podle dne začátku/konce session a tento den považoval jako obchodní den.

Snad to byl tvůj problém.

Dalibor

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...