Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v MT4


BigBull

Doporučené příspěvky

kviido:
Zavírání při celkové definované ztrátě jsem měl, ale neosvědčilo se mi to. Pokud ea vstoupí do obchodu a pár se otočí, tak se po nějakém čase sám přepne (ukončí ztrátovou a otevře opačnou). Takže si jen hlídám celkový profit. Ještě by šlo uvažovat nad nějakým trailováním profitu. Zapisuji si do souboru maximální otevřenou ztrátu a také není nijak extrémní.

krakra:
Zkušennosti zatím krátké, ale myslím si, že myšlenka by mohla fungovat. Jede mi to v kuse asi 10 dní na H1 grafech. A druhý účet na H4. Menší TF se mi neosvědčil. Zatím ti sice kolísá, ale hrabe nahoru. Chce to ještě pořádně vychytat. Ale inspirace by to mohla být.

Další vylepšení by mohlo být použití CashBackForex.com, aby se nám nějaká část spreadu mohla vrátit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 583
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

CCI ALERT.mq4 (11kB)
nedarí sa mi nastaviť indikátor tak, aby signalizoval pri dvoch úrovniach 100 a -100 zároveň s informáciou, či bola úroveň prekonaná smerom od nuly, alebo proti nule. Dal som dva indikátory, na jednom som nastavil obe úrovne na 100 a na druhom indikátore som nastavil obe úrovne na -100, ale šipečky občas niečo vynechajú. Šipečky by nevadili, asi sa dajú odfarbiť, len aby tie alerty (e-maily) súhlasili.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kviido:
Mám systém, který je řízený indikárorem-oscilátorem. Přepíná pozice. Takže vlastně mi tam funguje stoploss. Ten indikátor je samozřejmě zpožděný, takže vystoupí až po určité době. Proto je ten systém sám o sobě lehce ztrátový. Tento systém mám spuštěný na všech 7- hlavních párech. Takže můžu mít otevřeno až 7 různých pozic. A profit těch všech pozic mi hlídá "šéf", který počítá celkový profit a pak zavírá všechny pozice.

Když je nějaký pár v chopu, tak mi naděluje na tom páru malé ztráty. Ale pokud je otevřeno kolem 5-ti párů, kak se to na ten profit dostane.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

krakra:
ahoj, mam problem s tym EA nakoľko pri minilotoch to funguje spravne, teda navyšuje poziciu o dvojnásobok, teda 0,1; 0,2; 0,4; 0,8 atď. je to skušané na xtb ktoré má miniloty a zároveň 4desatinné miesta. Ak ho hodím do Alpari, ktoré má 5desatinných miest a mikroloty, tak tam už funguje nesprávne a teda pozície nenavyšuje ale obchoduje len s jedným pokynom a teda 0,1 resp. 0,01 lotu. neviem čo tam spôsobuje to, že prestane navyšovať pozíciu a obchoduje len s jednym pokynom až pokym ho neuzavrie (tak nemá fungovať)
čo sa týka toho, ako to vidím.....myslím, že je to fajn EA s tým, že vie zarobiť ale zároveň treba na neho dohliadať. môžeš nadstaviť počet pozícií avšak 10 je veľmi veľa, na to treba potom veľmi vysoký účet, nakoľko pri 10pozícii už obchoduje pri minilotoch so 102 lotami (0,1+0,2+0,4+0,8+1,6+3,2+6,4+12,8+25,6+51,2=102,4). Myslím, že by zarobil, obchod sa dá nadstaviť kedy po koľkych pipoch má otvárať ďalšiu pozíciu, (nemám odskúšané ani na deme taký balík) preto radšej by som tie mikro loty. Pri panike (nekontrolovanom pohybe) je ale nebezpečný a môže vymazať účet, preto treba na neho dohliadať a nenechať bežať bez dozoru.
mam problem aj s tym, že neviem čo čo znamená, jednotlivé políčka v nadstaveniach, kedže programovať neviem. takže len hádam. nevies pomoct? a aj s tym nadstavenim aby to spravne fungovalo na 5 desatinnych miest a mikro?
diky
robo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To robyno:
Kód jsem lehce prolítnul, ale na první pohled jsem tam problém nenašel :S , jsou tam podle mě trošku zvláštní věci, hodně neznámých nastavení, třeba co je to: [ital]AccountisNormal, AccountProtection, mm [/ital]
Nemáš k tome nějakej manuál ?, nemáš od tvůrce programu nějakej pokec ?

Napadlo mě - to navyšování pozic, funguje to i bez EA ? - zkus v tom demu jen tak otevírat pozice (a navyšovat) ručně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

:) hi all, mam prosbicku na ty kdo umi programovat v MT4. Potreboval bych vytvorit AOS, ktery by pracoval na principu uzasnyho indikatoru HEIKEN ASHI SMOOTHED. AOS by fungoval nasledovne:
1) pri objeveni prvni modre svice (musela by byt modra alepson 180 sekund) by byl zadan prikaz: BUY
2) v pozici bysme byli tak dlouho, dokud by se neobjevila prvni cervena svice (po dobu alespon 180 sekund)
3) pote bysme vystoupili z pozice a nasledne okamzite uzavreli novou pozici: SELL
4) v pozici bysme byli tak dlouho dokud by se opet nerozsvitila prvni modra svice (alespon po dobu 180 s.)
5) pozici bysme uzavreli a opet nastoupili na LONG. A tak porad dokola a dokola........... vlastne bysme byli stale v trhu!! A to je ohromna vyhoda toho AOS.
- samo. po nikom nechci aby ho vytvarel uplne od piky. AOS na podobnem principu uz jsem sehnal, ale potreboval bych ho prave takto upravit. Casovac na svicky uz v sobe ma, ovsem funguje na principu SL a TP, coz ja prave nechci. Navic mi nechce nastupovat do kratke pozice. AOS pouze nakupuje. + je tam naky nastveni MAGIC a to vubec netusim co muze byt. Co se tyce nastaveni indikatoru HEIKEN ASHI SMOOTHED. tak to nereste. Dejte treba 0,1,3,1 pak to stejne bude testovat pomoci becktestu. A zkouset ruzne nastveni v ruznejch timeframe. MNOHKRAT DIKY ZA POMOC. forum.mql4.com/c/forum/2008/04/Heiken_Ashi_EA.mq4 :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

(bez urazky) ale vis co mi pripominas? Proc to delat jednoduse, kdyz to jde slozite.
Tak ja ti teda neco povim, se spravnym nastavenim je dlouhodobe profitabilni i ten neupravenej AOS co jsem psal. (ale nee tak moc, abych byl 100% spokojenej, proto ho chci upravit) Heiken Ashi je proste skvelej indikator, tak proc toho nevyuzit. Zkousel sel uz plno AOS ktery meli asi tak 200 ruznejch nastaveni:D z toho u poloviny sem vubec nevedel o co go. A pri becktestu sli pomalicku krasne dycky do minusu:D Ja vim ze stejnej nazor jako ja, moc traderu nema. Ale podle me pri spravnym nastaveni a spravnym pouzivani je vice jak polovina indikatoru profitabilnich. Kazdej indi. ma neco do sebe, a to ze jich zkombinujete 6 najednou, tak vam v zadnym pripade nezaruci profitabilni system. Mam to odzkouseny, jinak bych se tu neobtezoval psat. A navic nechci nic svetobornyho, snad to neni tak tezky naprogramovat ne? Nebo se mylim? :S Podle me to za pokus stoji.
(samozrejme nesedel sem 24 hodin, 7 dni v tydnu a 12 mesicu u pocitace abych to mel odzkouseny na 100%) proto ten system chci prohnat BECKTESTEM a zjistit se 100% jistotou ze je opravdu dlouhodobe profitabilni..........) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Několikrát to tu již zaznělo. Chceš něco naprogramovat => [bold] nauč se to!!![/bold] Není to až tak obtížné. S profi vychytávkami ti už někdo pomůže. Ale ten základ si udělej sám. Co si naprogramuješ, tomu také budeš [bold] rozumnět[/bold]. Na finančnické wiki je cz-kurz programování. Pak si prohlížej jednoduché již hotové, byť ztrátové, programy. Nech se inspirovat. To je výborná škola. Půjde to z počátku pomalu, ale ten čas se ti mnohokrát vrátí. Věř člověku, který se programováním živí již mnoho let.

A nebo se vykašli na EA a obchoduj diskrečně. Co nakoukáš, to ti může přinést zisk. A když zvolíš dost velké TF, tak ani u toho nemusíš vysedávat. Zadáš alerty, limitní a stop příkazy...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

harmonie Napsal:
-------------------------------------------------------
> Několikrát to tu již zaznělo. Chceš něco
> naprogramovat => nauč se to!!! Není to až tak
> obtížné. S profi vychytávkami ti už někdo pomůže.
> Ale ten základ si udělej sám. Co si naprogramuješ,
> tomu také budeš rozumnět. Na finančnické wiki je
> cz-kurz programování. Pak si prohlížej jednoduché
> již hotové, byť ztrátové, programy. Nech se
> inspirovat. To je výborná škola. Půjde to z
> počátku pomalu, ale ten čas se ti mnohokrát vrátí.
> Věř člověku, který se programováním živí již mnoho
> let.
>
> A nebo se vykašli na EA a obchoduj diskrečně. Co
> nakoukáš, to ti může přinést zisk. A když zvolíš
> dost velké TF, tak ani u toho nemusíš vysedávat.
> Zadáš alerty, limitní a stop příkazy...
>
> -----------
> František
> Nešetřte nápady, šetřte náklady

JJ, mno pocitam s tim a asi se to i naucim, vim ze nejsme narod kde by si lidi zrovna nak extra pomahali a byli tolerantni, takze sem s tim tak trosku dopredu pocital, ze mi nekdo nasledovne odpovi. Popripadne mozna jeste zkusim naky anglicky forum, tam se o to urcite nekdo pokusi. Ale i tak dik, nezlobim se, cekal sem to:D
:D :D :D :D ;) (tu) (tu) :) ;) ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...