Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Programování v MT4


BigBull

Doporučené příspěvky

Ďakujem za rýchlu odpoveď!
mám však obavy, že tomu nie celkom rozumiem. Potreboval by som, aby sa obchod automaticky uzavrel na základe kríženia stoch. kriviek,( tak ako je to pri otvorení obchodu) bez dosiahnutia TP alebo SL. SL a TP samozrejme AOS má. Upozorňujem, že programovať neviem. Možno by šlo použiť nejaký script, ale ani s tým nemám skúsenosti. Ďakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 583
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

To krakra: Takže ide o AOS Basic Stoch Combo. Robil som nejaké testy a výsledky boli celkom uspokojivé.Úrovne 10 - 90, Parametre 14 -3- 3, SL 55, TP 30. Takže napríklad dnes v noci oas otvoril obchod dosiahol TP 30 bodov. Trend však pokračoval ešte + cca 50 bodov . Ide mi o to, aby tento oas vychytal i ten zvyšok, nakoľko podobných trendov je v priebehu dňa viac ako dosť. Pri dobrom MMM by to mohol byť slušný oas. Chcelo by to do neho vložiť prípadne posuvný SL, prípadne BE. OAS prikladám.

16242

Link to comment
Sdílet pomocí služby

buffer použiješ ten, který ti vykresluje tvůj indikátor. Tedy pokud máš jen jeden buffer, bude tam 0. Pro fci iMA() nebudeš dávat žádný, bo jej nevyžaduje.
double iMA( string symbol, int timeframe, int period, int ma_shift, int ma_method, int applied_price, int shift)
proměnná shift není buffer. Je to určení svíce, na které tě zajímá hodnota indikátoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky moc Volfe,
velmi si mi pomohol.
Neviem si stale rady s dalsou vecou,mam custom indikator Supertrend a potrebujem nejak navolit,aby mi otvoril Buy,ked ten indikator zmeni farbu z cervenej na zelenu (cize z downtrend na uptrend) a sucasne je aktualna cena nad EMA 14.

Snazim sa to spravit tak,ze podmienku stanovim takto:
Supertrend ako taky mi vyhodi dve premenne,bud downtrend alebo uptrend.Lenze ja potrebujem,aby otvoril buy v tej chvili,ked sa indikator zmeni z downtrend na uptrend.Chcem nastavit Buy ak predchadzajuca sviecka je downtrend a sucasna uptrend.
Zatial sa mi ale podarilo spravit len toto:

UpTrend = iCustom(NULL, 0, "SuperTrend",Periods,Multiplier,TimeFrame,0,0);
DownTrend = iCustom(NULL, 0, "SuperTrend",Periods,Multiplier,TimeFrame,1,1);

if(UpTrend > 0 && Open[0] >= UpTrend && Close[1] shortEma)
{
ticket=OrderSend(Symbol(),OP_BUY,1,Ask,3,Ask-25*Point,Ask+25*Point,"moj prvy obchod",12345,0,Green)

co znamena ze mi otvori ak cena je nad Supertrendom a sucasne nad Ema.co mi vygenerovalo velmi malo obchodov.Ja ale potrebujem aby otvoril v momente ked sa zmeni downtrend na uptrend,nie neskor.Kde mam chybu?mam uptrend a downtrend nadefinovat ako pole a dat tam cisla sviecok?Ako zadam aktualnu cenu do podmienky if?mam tam len moznosti ask,bid,open,close,co mi moc nepomaha.
Poradite?diky moc.
Snazim sa na to prist sam ale moc sa mi nedari...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tvůj ind neznám (ani nechci :)), v tuto chvíli nechci zkoumat tvou logiku, ale vidím, že Up sleduješ na aktuální svíci, Down na minulé. To by chtělo asi sjednotit, ne?

Aktuální cena je bid (grafy jsou standardně v bid). Pokud to budeš sledovat na minulé svíci, můžeš použít Close, Low, High....

Pole na tohle nepotřebuješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Volfe,
Viete mi este niekto prosim poradit,preco mi prikaz OrderClose nezatvara pozicie?
Mam to zadefinovane takto:

NAKUP:

if(Bid 0 && Bid {
ticket=OrderSend(Symbol(),OP_SELL,1,Bid,3,0,Ask-TakeProfit*Point,"moj prvy obchod",1234,0,Red);

-
-
-

for(cnt=0;cnt {
OrderSelect(cnt, SELECT_BY_POS, MODE_TRADES);
if(OrderType() {
if(OrderType()==OP_BUY)

{
if(Bid {
OrderClose(OrderTicket(),OrderLots(),Bid,3,Violet);

return(0);
}

Mam tam jasne nastavene ze ak je nakupene,tak nech to zavrie ak Bid
Neviem kde je problem,diky vsem za pomoc

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já bych něco měl, vypadá to velice amatérsky, stáhnul jsem to buď tady nebo na forexfactory.. opravdu už nevím. Přidáš si to do expertů a klasicky spustíš.. přetáhneš do grafu a povolíš strategie. No a potom už jen trojůhelníčky přetahuješ do čtverečku a tím otvíráš pozice. Ale asi si to nevyzkoušíš teď, mám dojem, že to jde spustit jen když je trh v pohybu. Ikony se na grafu zobrazí až po prvním tickovém pohybu. Já to na realu nikdy nepoužil, ale fakt se mi to osvědčilo v testeru kdy jsem si pouštěl zrychleně minulost a tím obchodoval a zároveň testoval svoje strategie. Dá se tam nastavit SL a TP a taky samozřejmě objem. Když tak nad tím přemýšlím, použil bych to znovu, kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by tam ještě vložila parametry jako je posun na B.E. nebo trailing stopku. No a pokud by to šlo, tak ještě zavírání pozic po částech, to by bylo super, znovu bych s tím mohl začít backtestovat svoje strategie. Třeba někdo ale už má něco podobného a dá to sem.... :)

16332

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...