Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Stanlik:

1) 1000 USD je na komodity skutecne dost malo..nemate pak prakticky zadny prostor pro pripadne chyby v zacatku..navic nevim, jestli byste neasel solidniho brokera, ktery vam umozni otevrit ucet s tak malou castkou..

2) pokud si uz dopredu rikate, ze to je risk a ze nemate jistotu, ze ty penize neztratite, pak jste na ceste je ztratit..

3) obchodovat muzete v USD, Eurech, nebo i napr. v Kc..zalezi, na jakem trhu chcete obchodovat a pres jakeho brokera..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Děkuji za odpověď. Zatím jsem bažant, který to tady studuje teprve týden a je tím nadšen.
Možná je to tím, že se mi daří v soutěži na www.investicka.cz ..... hlavně teda v derivátech. Ale zatím jsem podělaný strachem, že bych měl jít s např. 3 000 USD na trh a ........ Ale budu studovat dál a možná to zkusím za nějaký ten pátek. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanlik:

prvni tydny, mesice budete urcite nadseny neustale..dulezite je vytrvat az opadne prvotni nadseni..dulezite je verit, ze to funguje a ze uspejete, pokud se radne pripravite..to je to, co vam mohu poradit do zacatku..dulezite je prilis se nenechat poblouznit ruznymi investicnimi hrami, ktere nemaji se serioznim tradingem temer nic spolecneho..trading neni o hrani a gamblovani bez znalosti dane veci..je to o peclivem a poctivem pristupu...takze pokud muzu poradit, zustante na zemi a budte pokorny..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: díky moc za odpovědi. Ještě bych měl jednu otázku: doporučil bys mi číst tady na www.financnik.cz všechny ty články o systémech, indikátorech, obchodních strategiích atd....atd..... Bo některým nerozumím a nevím, které jsou dobré a čím víc budu číst další a další stratégie tak tím větší v tom budu mít guláš. :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanlik:

já osobně bych určitě doporučil prostudovat zde vše dostupné..sám jsem tak hned na začátku udělal a každý článek mě posunul vždycky o kousek dál...nejde o to, udělat si v tom guláš..jde o to, se z toho guláše postupně vylízat..věřte, že postupně začnete věci chápat a začnou vám do sebe zapadat..a hlavně - opakování je matkou moudrosti..proto čtěte i články, které jsou např. podobné těm, které už jste četl..vždy se vám to více vryje do paměti a vždy pochytíte nějakou novou drobnost..o právě o skládání drobností do sebe jde..

PS. jsme tu ale už hodně OFFTOPIC, takže případnou další diskusi směřujme podle typu otázky do vhodnějších vláken..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj chci se zeptat, který trh obchodovat (intradeně).
Do teď jsem si myslel, že corn je dobrej, protože byl doporučen v manuálu. Deť jsem se ale dozvěděl, že corn prý není pro intra... příliž vhodný. Ale proč?
Na tomro vlákně jsem se ještě dočetl že jsou vhodné YM,ES, mini SaP, mini DJ, mini RUSSELL , EURO, a ER2
Jsou lepší než corn?
Jsou to futures? Jde myslím o měny ne?
Funguje u nich pákový efekt?
Nikdy jsem se o ně nezajímal. Kde bych načerpal ty nejzákladnější informace o nich?
Nikde jsem to tady nějak nenašel, nebo jsem se díval blbě.
Díky
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PTomi:

mini akciové indexy jsou velmi likvidní, často ne moc drahé, a to z nich dělá dobrý instrument k obchodování..ano, je to jakýsi druh futures..pákový efekt u nich funguje..základní informace o indexech a výběru trhu můžete načerpat zde:

www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jaky-trh-pro-intradenni-obchodovani.html
www.financnik.cz/komodity/financnik/americke-indexy-pro-intradenni-obchodovani.html

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj PTomi!
Je to již hodně dlouho, co jsem četl manuál, ale tuším, že Corn tam byl zmíněn spíše v souvislosti s pozičním obchodováním jako jeden z nejlacinějších trhů vhodný pro začátečníky. Nicméně E-mini´s (indexy) jsou podstatně likvidnější a pro ID vhodnější. Nakonec i u řady brokerů levnější - často mají margin 500 USD. Vedle již zmíněných amerických indexů jsou zajímavé i evropské (FGBL, FESX, FDAX) které jedou od rána. Pohledej v článcích - psal o nich Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No zatím volím trhy NQ, ale na doporučených stránkách se mi blbě hledá (pokud jde o informace typu obchodní hodiny, velikost ticku, atd.) zkusil jsem to najít tady,
www2.barchart.com/profile.asp?sym=NQU9,
ale je to jiná burza. (IOM) Četl jsem tady někde, že se indexy obchodují na více burzách. Je to snad tak, že jsou na všech těchto burzách ceny určitého indexu shodné?
Nebo mám radši bojovat s doporučenýma stránkama.
Díky Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 5 months later...

jakou jsi prosim pouzil online platformu s demo uctem? rad bych taky zkusil obchodovat, ale nemuzu nic poradneho najit.... dekuju

uomo_di_risspeto Napsal:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den,
> Po přečtení manuálu a vyjasnění nejasností jsem se
> pustil do papertradingu a stáhl online platformu
> na které mám demoúčet a začal obchodovat
> kukuřici.Mým obchodním systémem není nic víc než
> že vstupuju do trendu a musím říct že se mi ještě
> nestalo že by zrovna v daný okamžik kdy jsem
> koupil nebo prodal že by se trh obrátil,chtěl jsem
> se zeptat jestli real ůčty funguji stejně jak dema
> protože se mi nezdá abych jako ůplný začatečník
> měl za 2 dny 40 000 plus,s tím samým systémem jsem
> zkoušel i forexy a opět velké výdělky za den i
> 2000 dolaru.Do obchodování jsem se zamiloval i
> když mám 18 let chodím na brigády abych si mohl
> co nejdřív otevřít ůčet,tak doufám že po té to
> bude stejně jednoduché jako na demu,pozdravuju
> všechny tradery a přeji hodně ůspěchů.
>
> Filip


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...

×
×
  • Vytvořit...