Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

Dobry den,

mel bych otazecku:-). Zkousim si backtestovat, bohuzel v tom nemam zas tolik poradku, kolik bych chtel. Zajimalo by me, nakolik je nutne obchodovat skutecne Front kontrakty. Zkousim obchodovat Corn a bohuzel zjistuji, ze casovy rozdil mezi FND 2 kontraktu nebyva moc velky, kazdopadne ne dost velky pro me, jelikoz se snazim soustredit na dlouhodobe trendy (pouzivam 2xMA). Dle tohoto clanku: www.financnik.cz/komodity/fin_obchod/volume.html, je cokoliv s Volume 10k solidne obchodovatelne, pricemz Corn dosahuje tohoto Volume jeste v dobe, kdy se za "front" povazuje jiny kontrakt.
Zajimalo by me, jestli je tam nejaky jiny hacek, nebo jestli je pro me skutecne zajimavejsi obchodovat kontrakt od okamziku, kdy jeho stabilni Volume presahne 10k az do FND a pak prejit na jiny kontrakt. Tzn ten samy kontrakt bych obchodoval vzdy cca pul roku.
Dekuji za rady
krax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CY ma opravdu malé volume. Když už kukuřici, tak plnou elektronickou ZC. Osobně se ale domnívám, ze mnohem lepší jsou emini indexů - ER2, ES, YM. Pokud chcete pro začátek něco klidnějšího, pak třeba právě YM. Tyto trhy mají několik výhod:
* opravdu vysoké volume
* dají se najít brokeři, kteří nabízejí právě pro ně zvýhodněný intradenní margin od 500$
* i zde na fóru s nimi obchoduje velké množství lidí, mohou Vám poradit
* lehčeji seženete intradenní historická data (což souvisí s předchozím bodem)

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpovědi,a nemohl by si prosím napsat jakého brokera máš na mysli??taky bych rád obchodoval tyto trhy,ale marginy u IB jsou pro mne vysoké.Na začátek mám sehnaný kapitál (pouze) 3000 dolarů.Takže u IB je obchodování YM,ER2 atd zřejmě nereálné??nebo jaké trhy byste mi poradili do začátku s takovýmto marginem?děkuji kairon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tak malým účtem bych zkusil obchodovat forex-měnový trh.V principu obchodování je podobné jako u komodit. Pokud najdete výdělečný systém a zvětšíte účet tak není problém přejít na komodity. Komodity bych doporučoval obchodovat od velikosti účtu 7000, s tím, že začnete nejprve těma levnýma na kterých odladíte systém.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim

ja by som sa chcel spytat, preco sa nikde neuvadza, ze by mohlo byt vyhodne obchodovat so zitom a sojou? su to sice skakave trhy, ale ak maju uz nejaky trend, tak si ho drzia slusnu dobu a nie je to v ramci trendu tak labilne. stop loss sa mi vidi realny na 350 USD a posuvat to. kazdopadne, tie marginy su vysoke, ale tak pre seriozne podnikanie berme, ze to mame pokryte. co teda vravite na spomimane komodity? dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jaké trhy pro začátečníky doporučujete (poziční obchodování). Jsou mi jasné Corn a Sugar#11 World, ale co si myslíte o Live Cattle a Orange Juice? A ještě poznámka, Live Catlle i Orange Juice se obchodují na New Yorské burze, ale už notnou dobu se na stránku www.nybot.com nemůžu dostat! Chtěl bych se podívat na marginy a tak.

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...