Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Tak tento trh obchodujem live asi mesiac a naozaj si myslim ze pre zaciatocnikov je vhodny. Samozrejme zalezi od vasho OS a od backtestu, ja osobne mam SL 60 a PT 180-200. Obchodujem FINWIN nestandardne na RB grafe, nakolko obchodujem cez IB a Vol a tic grafy v tomto pripade mi nevyhovovali. Denne spravim v priemere tak do 5 obchodov. Takze mozem povedat ze spokojny som.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

AtlaS
Voaltilita se pozná jednoduše z cenového grafu podle velikosti svíčky/high-low/. Čím větší je hodnota tak tím větší se klade SL. Jinak se to dá posuzovat podle hodnot ATR. Pro každý trh si to vypozorujte jaké hodnoty vychází solidní vzhledem k vašemu způsobu obchodování. Někdo také používá Bollinear bands. Může se stát, že hodnoty volatility v průběhu dne na chvíli klesnou /např. sl na er vychází 80$/ a to se potom vyplatí do trhu vstoupit. Je to zase o tom počkat si na tento pokles a ne bezhlavě brát hned co se namane.
Já bych doporučoval na cme_cbt trh TNOTE 5 Dá se vsoučasnosti obchodovat se SL 30-40 $. Za účely treningu a učení se obchodovat na live trzích úplně postačuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravim Airmike, tiez som na zaciatku skusal rozne nastavenia RB, ale pri nizsich hodnotach som mal problem sam so sebou, bolo to na mna uz dost rychle a od PC som odchadzal dost vystresovany. Hold kazdemu sadne nieco ine, ci uz je to trh alebo nastavenie TF, to sa mi na tradingu paci, ze si ho mozem prisposobit sam sebe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mahrlo no ja som zo zaciatku obchodoval prave vyssie TF , 4h , 1h, neskor 15M a 5M , a az nakoniec som sa najlepsie atabloval do 1M, a v kombinacii 5M 1M mi prisla price action ako najlepsie riesenie. RB zatial neobchodujem ale poznam 2 ludi ktori obchoduju toto nastavenie. a po otestovani svojej strategie na RB uz viem preco :)

nakoniec ci je RB 6 alebo 4 na NQ, nehra az taku dramaticku ulohu, pokial ho obchodujes v klude vecer. teda aspon sa mi to tak zatial javi. po hodinke dvoch mozes mat pokoj, nepride mi to vobec stresujuce v porovnani s inymi trhmi ktore som doteraz obchodoval, ale to je len vec nazoru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike je to presne ako pises, obchodujem vecer tak tie dve hodiny, velakrat i menej, to ked sa dostanem nad 400 na kontrakt, potom radsej koncim a idem sa venovat rodine. V minulosti sa mi totiz stavalo, ze som v priebehu pol hodiny zarobil napr. 500 a do desiatej som ich zasa odovzdal trhu. Pravdu mas i v tom ze NQ je vcelku kludny trh a preto som ho doporucil ako vhodny pre zacinajucich obchodnikov, mna skor znervoznovalo velke mnozstvo signalov ktore som dostaval pri nizsom TF a pravdupovediac na zaciatku som ich este nevedel dostatocne filtrovat a bol som schopny nasekat i 20 obchodov za "smenu". Skratka toto nastavenie mi teraz celkom vyhovuje, to vsak neznamena ze pri nom zostanem az do dochodku :) Inak sledujem tu i vlakno PA a tiez ma hodne inspirovalo, mozno casom tie indikatory odstranim z obrazovky, ale chce to este cas. Zelam vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky "Mahrlo" a dalším za tipy.Ptal jsem se práve,protože RB1 (Sierra) docela fungoval,ale dával moc signálů.Na RB3 už jsem musel dávat větši SL,takže se mi zatím zamlouval RB2.Zkusím tedy ještě něco mezi.NQ jsem do včerejška nesledoval ale večer jsem si pár dní projel a je o dost klidnější než YM,který jsem si oblíbil právě proto jak je klidný.Bohužel teď lítá tak,že se pro mě stal neobchodovatelný,takže vyčkávám.Tak ještě jednou díky a ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj všichni,

jsem moc rád, že na své asi trochu pro Vás primitivní otázky, dostávám od Vás všech odpovědi, které mě posouvají dál.
Děkuji všem a moc si vážím vaší pomoci. Jste bezvadní! :-)

Chci se zeptat, dost často tu padá výraz RB s určitým číslem. Jedná se o indikátor? A jaký? Testuji na ninjovi a tam to jaksi nemohu najít.
Jaká kombinace indikátorů se vám osvědčila nejvíce na trhy o kterých tady diskutujeme?
Já používám MACDBBLines (12,10,26,5,1) a DinapoliStochastic (close 6,6,14)

Můžete mi prosím poradit?

Díky všem

Atlas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Atlasi,
RB znamená range bars a to je druh zobrazení grafu kdy jedna svíčka má přesnou velikost podle toho jak si ji nastavíš, v ninjovi se to dá nastavovat například při načítání nového grafu, tak kde si zadáváš timeframe, zobrazení dle volume atd.. a kde číslo znamená počet ticků (např. RB9 znamená že jedna svíčka bude mít velikost devet ticků), sierra to má jinak.

Jinak já indikátory nepoužívám vůbec, v grafu mám pouze klouzavý průměr a volume, po hodně měsících testování a elaborování s různýma nastaveníma jsem zjistil, že vše co potřebuji vidím v samotném cenovém grafu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Zup87,

děkuji Ti za tak rychlou odpověď! Už jsi mi to objasnil kolem těch RB.

To je zajímavé co píšeš o svém obchodování. Používáš tedy pouze "klouzáky" (asi EMA) a volume. Prosím tě, volume jde indikovat z dat od Zen-fire? A to pomocí nějakého indikátoru?

Ptám se asi dost nešikovně, ale rád bych to pochopil

Děkuji

A

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Atlas,

na tvoju prvu otazku najlepsie odpoveda posledny clanok od Petra www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/jaky-timeframe-pro-intradenni-obchodovani.html

Ja osobne obchodujem OS FINWIN, ktory je postaveny na indikatore CCI. V minulosti som skusal i ine indikatory, ale nesadli mi.
Takze radit ti by bol asi nezmysel, musis si to otestovat sam a prist na to co ti najviac vyhovuje. Je tu napriklad i skupina, ktora obchoduje len na zaklade ceny bez indikatorov (Price action) a su spokojni. Tych moznosti je vela a ked si preluskas tento web urcite najdes mnozstvo inspiracie, takze treba len hladat a testovat. Prajem vela uspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...