Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Zdravím :) chci se zeptat s jakým minimálním učtem byste doporučovali obchodvat index Ym? Přemyšlel jsem že začnu obchodovat s 60000 kč. ale jenom ranní seanci kdy nepotřebuju tak vysoký SL. ( ranní seanci myslím našeho času ) je to realné nebo jsem podkapitalizován a moc šanci nemám? vím až si udělám řádný backtest tak zjistím kolik mám drowndown ale ušetříte mi kus práce když se podělíte o své vlastní zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím,

60 000 Kč je nějakých 3500 USD. Záleží na marginu - na stránkách burzy píší 3503 USD
Někteří brokeři požadují margin 500 USD v hlavních obchodních hodinách, s čímž by se dalo něco dělat. V tom případě ti odpověď dá až tvůj vlastní backtesting, jestli z použitelných 3000 USD dokážeš přežít a prosperovat.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
myslím, že s částkou 60 000 Kč, tj. cca. 3 600 USD moc na YM obchodů mimo hlavní obchodní hodiny (tj. ranní seance našeho času) neuděláte, protože se Vás netýká day margin, ale plný, který se pohybuje okolo 3 500 USD a víc a tím můžete mít problémy s otevřením obchodu.

... ale jinak souhlas, pořádný backtest ukáže víc

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím

Airmike : Chci začít přes MirusFutures. Margin mají 500 USD . RT za 4.29 což jsi myslím docela jde. a učet minimum od 2500 USD. vrhám se ted na backtest tak uvidím. ale četl jsem zde přizpěvek od MNOVAK a ted radí minimum 7000 USD. tak mě zajímalo co myslí ostatní a jestli připadně nezačínali stejnou částkou kterou chci začít já.

Tak to jsem nevěděl že budou chtít plny margin. tak hold se asi budu muset rozhlížet po méně nákladném trhu na začátek. nebo zkusit udělat backtest na hlavní hodiny ale co jsem tak koukal tak stopploss mi vychazel okolo 60 USD na obchod tak nevím jestli by mě to po pěti ztrátových obchodech moc nerozhodili. S kterým trhem jste začinali vy? :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to P.i.e.t.r.o._l.:

nízké marginy okolo 500 USD se většinou týkají e-mini v hlavních hodinách, mimo to pak vyskočí. Zkuste si udělat backtest v hlavních hodinách YM nebo NQ a třeba rozdělit na dopolední (15:30-18hod našeho času) a odpolední (19-22hod) seanci ... na odpolední seanci už bývají trhy klidnější.

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, začala jsem backtestovat YM v NinjaTraderu, udělala jsem zatím jen malinký kousek, ale i z něj je evidentní, že stoploss kolem 120 USD mi nestačí! V průměru to vychází, že by mne v trhu udržel až SL kolem 160-175 USD, což mi přijde strašně moc pro začátečníka. A kromě toho na školení Finančníka kluci říkali, že e-mini YM je vhodný pro začátečníky právě z důvodu, že tam často vystačíte se SL kolem 60 dolarů...Nebo je to tím, že backtestuji září 2008 a to už začal i tento trh "bláznit"? Rozhodně mi totiž nepřijde "líný", jak opět bylo řečeno na školení...Nebo něco chápu úplně špatně, ale je to tak, že v e-mini YM jeden tick má hodnotu 5 USD? A jeden tick to je třeba z 9102 na 9103? Předem moc děkuji za všechny reakce. Ania

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ania: já začal backtest roku 2007 na ER2. Trh se určitě chová dnes jinak, když se dívám na graf TF za poslední dny/týdny, je to o něčem jiném. Záleží na jakém timeframe děláš backtest, pro rok 2007 ER2 nemám problém se SL které jsou doporučené v manuálu, který jsem dostal na kurzu, jsem ale teprve na začátku. Minulý týden jsem zkoušel na TF papertr. - graf range bars 9 ( v NT), SL 100, PT 200, obchody jen do trendu. Taky se s tím dalo pracovat, i při větším množství obchodů/den jsem měl úspěšnost nad 50%. Ale to byl jen takový pokus, nic směrodatného. I pro mě zůstává otázkou, zda se trhy svou charakteristikou vrátí tam kde byly před rokem. Tomáš říkal na kurzu že ano, je potřeba počkat až se situace zklidní. Takže zatím jedu backtest 2007, kdy byla situace standartnější než je momentálně teď.
K tomu ticku: je to jak píšeš, nejmenší pohyb/tick na YM má hodnotu 5 USD.
Přeji hodně vytrvalosti. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny,

potřebuji poradit od vás zkušenějších. Dnes jsem prováděl testování svých indikátorů na datech od Zen fire a zjistil jsem toto: TF 1208, ES 1208 a EMD 1208 mají podobný průběh cenového grafu. Tak například v 18:51 měl tyto tři trhy přesně obrat trendu.

Jak je možné, že mají podobný průběh? Vždyť se v každém obchoduje něco jiného.

Předem děkuji za vaše informace a rady.

Zdarec Atlas ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas, trhy jsou celosvětově propojeny a mnohokrát se kopírují.Některé zase jdou pravidelně do protisměru, např. Tnote. Je taky zajímavostí, že když mají špatný kšeft prodejci ovoce v Praze tak např. ve Vídni je to nachlup stejné.

athoos
Dejte si do grafu nějaký indikátor volatility a pokud bude vykazovat vysoké hodnoty než je běžné a na které máte udělaný backtest tak prostě neobchodujte. Jen tak si zpočátku uchráníte kapitál. Já z určitýma zkušenostma a se strategií ověřenou v praxi si troufnu i do volatilních trhů s velkým stopem, ale risk zmenšuji tím, že jedu třeba jen jeden kontrakt . V současné době se stopy na DJ skutečně pohybují i na 200$ z původních cca 50$. Já osobně používám pružný SL a pokud by měl být větší než já toleruji tak neobchoduji. Ještě zvažuji obchodování hodinu před otevřením trhů. To už platí nízký margin pro intradenní obchody a trhy nejsou ještě volatilní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Atlas:
ano, v každém se obchoduje něco jiného, ale jsou to všechno e-mini verze akciových indexů, navíc EMD a TF budou +/- prakticky to samé, kde TF je ER2 na ICE a EMD je pokračovatel ER2 na Globexu. ES nebo-li mini S&P je e-mini verze hlavního indexu. Plus se dají přidat NQ a YM, který také budou také korelovat, je potřeba to ale otestovat, ne vždy "jdou spolu". Třeba na fundamenty reagují velmi podobně.
Jinak právě na této korelaci mezi trhy jsou také založeny obchodní strategie

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj tradeři,

děkuji vám MNovak a mira_k, moc jste mi pomohli. Vážím si každé rady, díky.

V předchozím příspěvku jsem zachytil výraz "indikátor volatility". Poměrně velká volatilita je dnes asi jeden z největších problémů, alespoň z mého pohledu. SL mě vykopne v trendovém trhu, což je škoda. Nastavuji si cvičně 150 $.
Jaký používáte tedy indikátor volatility?
Jaké trhy jsou teď pro mě coby začátečníka nejlépe obchodovatelné? Můžete mi prosím poradit.

Děkuji moc

Atlas :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Atlas,
ak by som vam mohol poradit nejaky trh na zaciatok, tak by to bolo NQ co je tiez e-mini akciovy index. Ja osobne ho obchodujem vo vecernych hodinach po 20.00h nasho casu a i tento trh robi pekne pohyby. Nedaju sa samozrejme zrovnavat s TF, ale nadruhu stranu postacuje mensi SL, v mojom pripade je to 60 USD i v tejto "nestandardnej dobe", ktora je na trhoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...