Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

Atlas: FinWin tu neseženeš, to je sytém Petra s Tomášem, který učí na seminářích a něco málo o tom píšou ve své nové knize, osobně doporučuji přečíst si relevantní články zde, na fóru a pak si projet diskuze a mělo by ti být vše jasné, hlavní je pochopit co a proč se na trhnu děje, jak to vlastně celé funguje.
Klouzavý průměr mám v grafu jen jako filtr, který mi ukazuje trend, z volume čtu splašenost davu.
Nejlepší indikátor je stejně selský rozum a jak říká Joe Ross- obchodovat to co vidím, ne to co si myslím.
Přeji úspěšný start.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Atlas, omluvat sa nemusis, cely tento web je o pomoci nam zacinajucim obchodnikom, takze ked viem, pomozem. Ohladne FINWIN by som ti doporucil absolvovat kurz intradenneho obchodovania www.financnik.cz/exe/kurz.php?id=1 , kde to mas podane priamo od autorov tohoto OS a tento kurz je na velmi dobrej urovni. Preberaju sa na nom i ine OS, ktore su taktiez vysvetlene. Skratka mozes tak usetrit nejaky cas, ktory inak budes musiet stravit surfovanim na webe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji Ti Zupe87,

to co jsi napsal:
"Nejlepší indikátor je stejně selský rozum a jak říká Joe Ross- obchodovat to co vidím, ne to co si myslím." má něco do sebe.
Nakonec po čase stejně zjistím, že ty nejjednodušší věci jsou ty nejlepší. Jen se k tomu dopracovat a neutrpět tak bolestivé finanční ztráty a psychické újmy. :-)

Díky a také přeji hodně zdaru!

A

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Atlas,
právě když spadneš na dno tak jsi teprve začneš uvědomovat chyby, které děláš a začneš pracovat na změně svého myšlení, kterou si musejí projít všichni tradeři. Není to něco co si přečteš a už to víš. K tomuto se dopracuješ právě přes všechny ty ztráty a psychické újmy. Já tomu říkám lekce tradingu. Někdo to zvládne s jedním účtem a někdo s několika. Právě proto je dobré mít počáteční účet větší, aby jsi ho hned neměl na nule, než začneš chápat trhy. Důležité je z počátku obchodovat co nejlevnější trhy a hledat neustále odpovědi, když mám ztrátový obchod, proč se tak stalo. A tímto si vlastně začneš utvářet svou obchodní strategii. Je dobré si vše zapisovat, kvůli přehledu. Za rok pak zjistíš, že jsi objevil něco co už jsi objevil před rokem, ale už budeš mít více zkušeností, které budeš využívat a tudíž procenta ziskových obchodů budou stoupat. Já již mám svůj styl obchodování, ale taky pořád zkouším nové myšlenky zda by se nedalo ještě něco zlepšit. A když mám ztrátu, tak vždy hledám nějakou drobnou nuanci jak bych ji ještě příště zmírnil nebo odstranil. To už je ,ale takové drobné pilování strategie, které mě posunuje od zisků k ještě větším ziskům a prakticky při stejném způsobu obchodování.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím MNovak,

ano máš pravdu, tvá slova si beru k srdci. Praxe s následným se poučením z chyb je k nezaplacení. V současné době podnikám a procházím tak jako každý OSVČ nejistotou, ztrátami, zklamáním i pocity vítězství. A i když své povolání technicky zvládám na jedničku, přesto je tím největším faktorem úspěchu či neúspěchu psychologie a potažmo i ty emoce.

Takže i když budu mít teoreticky natestováno mraky hodin jak v backtestu tak i papertradingu a budu pomalu 100% úspěšný stejně asi bude mít největší vliv na zisky-ztráty moje vlastní já a to jak jsem doopravdy silný v kramflecích poznám až v přímém livem obchodu (chladná hlava, dodržování disciplíny, nepodléhat zbrklosti či chamtivosti a atd., však to jistě znáte!).

Rád nakukuji do vlákna, kde tradeři sdělují své zážitky s obchodováním na ostro. Zajímá mě jak se perou se sebou samými. Zajímá mě jaké trhy obchodují a co je vlastně doopravdy dovedlo až k tomuto způsobu obchodování, který je ke všem stejně spravedlivý, kde nelze nikoho uplácet či někomu podlézat a kde jsou jasně daná pravidla.

Proto přeji všem samé úspěchy!

"PER ASPERA AD ASTRA"

Atlas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike, to je presne ono, aj trh aj TF mi musia sadnut. Ja som predtym obchodoval ER2 a bohuzial som si zrusil ucet lebo som sa snazil obchodovat tak ako obchoduju ostatni. Lenze ked vsetci robia to iste nemusi to byt vzdy to iste.....Pri testoch to bola nadhera, lenze live som to obchodovat nedokazal. Preto som to zobral zasa cele od zaciatku, OS som si upravil tak aby mi sadol, zmenil som trh a pomaly sa vyhrabavam z minusu. Ale to asi zaziva vecsina zaciatocnikov, len to netreba pri prvom neuspechu hned zabalit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...