Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, momentálně se nacházím ve fázi před backtestingem a hledám co nejvhodnější trhy, které obchodovat. Moje představa je taková, že si otevřu účet s 10 000 USD nejspíš u IB a budu pro začátek obchodovat pozičně. V ideálním případě bych nechtěl překračovat stoplos 200 USD. Jaké trhy by pro mě podle vás byly vhodné.

Samozřejmě jsem koukal na SB a ZC, ale přijde mi, že se stoplosem 200usd to úplně dobře nepůjde, u cukru možná, ale kukuřice vůbec.

Co si o tom myslíte?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stanovení stoplossu záleží spíš na strategii než na trhu. Důležité je zjistit si poměr zisku a ztrát R/R. Když se kouknu na ZC tak vidím za poslední měsíc denní pohyby 30 bodů po 50 dolarech a to je na 200-dolarový stoploss trochu moc. Ale pokud by nešlo o poziční obchodování, tak by to bylo akceptovatelné.
Klidnější variantou by mohlo být obchodování YC mini-kukuřice.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,
Stále hledám trh pro své obchody, chystám se obchodovat intradenně. Přemýšlel jsem nad e-mini indexy jenže jejich volatilita je na můj SL přílišná (nechci z účtu 5000 USD riskovat více jak 2%=100 USD) a nevím zdali bych v trhu vydržel z důvodu nízkého SL. Přemýšlel jsem nad mini zlatem jenže likvidita není moc vhodná (na 3 min TF maximálně několik desítek obchodů). O mini kukuřici a cukru ani nepřemýšlím. Poradí mi prosím někdo?

Děkuji za případnou odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Timur443:
Zkuste na fóru populární e-mini Nasdaq (NQ). Momentální kontrakt 12-08 lze se SL 100 USD obchodovat na 3min. grafu, i když dnes si tam dali dostaveníčko snad všichni šílenci světa (o TF škoda mluvit).
Pokud chcete obchodovat intradenně, zkuste elektronicky plné kontrakty zrnin nebo cukru, e-mini kontrakty zrnin i cukru lze prý kvůli nízkému volume špatně obchodovat i pozičně.
Taky by vás mohl zajímat eurodollar elektronicky (GE), na grafech 5 a více minutových lze pozorovat trendy, ale objevují se tam gapy.
Ať se daří
Mila

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TFko v hlavnych hodinach obchodovania znesie aj Slka vyssie ako 150USD. Ty cenove vykyvy su tam pri dnesnej volatilite tak na SL aj 200USD. Hlavne vo vecernej seanse je to dost blaznive. Kazdopadne v poslednych dnoch sa tam da spravit aj 1000USD na jeden kontrakt na jeden vstup vid posledny tyzden a 1-2 1000USD jednoliate pohyby za par minut denne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Popřemýšlím nad plnými zrninami a cukrem. Spíše prozatím vítězí minizlato, na 3-5 min. grafech kde bych si (myslím si) vystačil se SL 100 USD. Hezky trenduje a je méně ryzikové, pohyby jsou také slušné. E-mini mi poslední dobou připadají dost dravé a dávaly by mi podle mého názoru až moc "zbytečných" signálů. Chtěl bych v rámci dne uskutečnit spíše méně obchodů (např. 2) než pochytat mnoho ztrát z důvodů přeobchodování.

Děkuji všem za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...