Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Trhy pro záčátečníky


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 330
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj všem

Poraďte prosím jak postupovat dál. Vrhl jsem se na backtestování YM. Udělal jsem asi 250 obchodů (zatím) a našel jakeš takeš optimální SL a PT a hezky to funguje. Teď však přišlo období (asi 50 obchodů na podzim 2007), kdy nevydělávám a jdu do mírné ztráty. V reálu bych takové období prostě nerad obchodoval. A nebo bych si našel jiný trh. Ale co s backtestem?

Dát do backtestu i to špatné období i když v takové dny nebudu obchodovat? To bych musel hodně pozměnit SL a PT a ve dnech kdy trh nedivočí bych zbytečně ztrácel nebo nevydělal tak dobře. Připadá mi rozumné mít obchodní systém pro čas, kdy je trh klidný a jiný systém (nastavení hodnot) pro trh, který je volatilnější nebo neobchodovat vůbec. Co vy na to?

Díky, Alda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj Aldo

teoreticky pěkná úvaha. Jen mi není jasné, jak chceš v live praxi poznat, že teď začíná období kdy se neobchoduje. Nebo že teď BUDE klidné období a tudíž nasadím systém A, a zase jindy že BUDE divočina a tudíž použiju systém B.
V backtestu je to jasné, ale v reálu máš najednou napravo od teď zoufale prázdno...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Alda,

nuz podla mna vsetko zalezi od systemu ktory prave backtestujes. Ved prave preto robis backtest, aby si taketo situacie odhalil a podla toho teoreticky poupravil tvoje pravidla. Vyhodnotit system iba za obdobie v ktorom system idealne funguje mi nedava zmysel. Kazdy system ma svoje silne avsak i slabsie obdobie. Skus zanalyzovat obdobie, v ktorom sa ti dari a i to v ktorom sa ti nedari. V com ti vysiel najvacsi rozdiel? Predpokladam, ze castejsie vyhodenie SL, co je urcite sposobene vyssou volatilitou v poslednom obdobi. Skus sa pozriet na indikator ATR v oboch obdobiach (v tom kde system funguje a i v tom kde nefunguje). Podla toho skus potom nastavovat vysku SL (ako nejaky nasobok ATR), resp neobchodovat ak je ATR priliz vysoke, pripadne skusit zmenit timeframe (znizit - pre "presnejsi/jemnejsi" vstup, resp. zvysit pre odfiltrovanie "nejasnych" vstupov). Pravidiel a moznosti je viacero, avsak urcite z backtestu data nevyhadzuj. ;)

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,
Po přečtení manuálu a vyjasnění nejasností jsem se pustil do papertradingu a stáhl online platformu na které mám demoúčet a začal obchodovat kukuřici.Mým obchodním systémem není nic víc než že vstupuju do trendu a musím říct že se mi ještě nestalo že by zrovna v daný okamžik kdy jsem koupil nebo prodal že by se trh obrátil,chtěl jsem se zeptat jestli real ůčty funguji stejně jak dema protože se mi nezdá abych jako ůplný začatečník měl za 2 dny 40 000 plus,s tím samým systémem jsem zkoušel i forexy a opět velké výdělky za den i 2000 dolaru.Do obchodování jsem se zamiloval i když mám 18 let chodím na brigády abych si mohl co nejdřív otevřít ůčet,tak doufám že po té to bude stejně jednoduché jako na demu,pozdravuju všechny tradery a přeji hodně ůspěchů.

Filip

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadá mně spousta odpovědí, ale nechtěl bych způsobit nějaké znechucení, takže to zkusím jemně.

Kromě papertradingu se dělá také backtest, aby měl obchodník jistotu, že jeho systém funguje i v jiné než současné době. S tím souvisí i to, že pokud se trend obrátí, tak stejně rychle jako naděloval zisky, nadělí i ztráty.

Reálné účty fungují stejně jako dema, ale s "drobnými" rozdíly, které se týkají poplatků a skluzů v plnění. Nevím jaké používáte vstupy a výstupy, takže těžko mohu posoudit jaký vliv to bude mít na vaše obchodování.

No a finální myšlenka - v okamžiku kdy začnete obchodovat s reálnými penězi, které jste si určitě nelehce vydělal, tak se dostaví strach a různé další emoce, které budou mít na vaše obchodování velký vliv.

Určitě pokračujte ve vzdělávání a získávání zkušeností s obchodováním. A až začnete obchodovat s reálnými penězi, buďte opatrný i odvážný zároveň, protože jen tak získáte dostatek zkušeností, aby z vás byl úspěšný trader. Nevím jak dlouho vám to bude trvat - někdo to zvládnul za dva týdny, někdo za dva roky. Přeji vám hodně úspěchů !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uomo
Záleží v jakém obchodujete časovém rámci. U větších čas. rámců se pochopitelně trh tolik netočí jako u malých rámců.
Dobře si zapište jak nyní obchodujete a přesně tímto způsobem můžete pokračovat i dále. Zrovna máte trendové období tak se daří. Ovšem pozor! Přijdou časy kdy trh sotva se rozjede hned se zase začne vracet a vy musíte přesně vědět v kterém místě vystoupit aniž by jste ztratil moc peněz. Také se zamyslete jestli tímto samým způsobem budete moci obchodovat i s reálnými penězi a jestli budete mít tak velký účet jako na demoverzi. Já už ted vím, že z velkým účtem prodělat je prakticky nemožné. Teda pokud nedělám nějaké kraviny. Ale s účtem nízkým/např. 5000/ je problém vydělat, protože se nemůžete moc rozhánět a přidávat další kontrakty, které vás posunou dále.A tak se stává, že nějaký čas se plácáte na stejném místě. Pak přijde na řadu vaše psychika jestli to ustojíte. Zde musíte obchodovat a trpělivě čekat na nějaký větší profit, který vás posune kousek dále. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobry den,chtel bych poprosit , jestli by me nekdo neporadil , jaky trh by pro me (jako pro zacatecnika) byl vhodny.Komodity studuji zhruba 1,5 roku, mam zakoupeny program TnT i s datama a mam i svuj obchodni system...., ale bohuzel at prochazim jakykoli graf , tak je bud strasne moc volatilni anebo kdyz uz najdu takovy trh , ktery by se me libil,tak zase nema zadnou likviditu.Poradi mi nekdo zkusenejsi?Jen jeste dodam , ze chci obchodovat pozicne na dennim grafu.A chtel bych zacit zhruba s 13000 dolary (risk okolo 200 dolaru).Dekuji mooc predem za jakoukoli odpoved. Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobry den
Prepacte za amatersku otazku, som zaciatocnik par mesiacov som papertradoval, backtestoval jak na Forex tak aj Futures.
Chcel by som uz pomaly prejst na live cez MBT alebo IB (podla fin. moznosti).
Dost sa mi paci e-mini S&P500, NQ, ale aj napriklad Britska libra.
A tu je vec ktoru moc nechapem. Ze ma napr. Corn kontraktne mesiace to je jasne (je to surovina), ale jak moze mat kontr. mesiace aj mena ?
Ak by som chcel obchodovat Libru (6B), je to lepsie cez Futures alebo cez FOREX. Grafy su tie iste ale vo Futures je nevyhoda velkych marginov (mala paka). Tak nejak som pochopil ze Forex sa povazuje za nieco akokeby podradnejsie alebo jak to nazvat.
Bol by som velmi rad keby ste mi mohli vysvetlit ake su prakticke nevyhody/vyhody futures a forexu pri obchodovani mien.

Dakujem velmi za reakciu
Georg3

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georg3:

Ja ti dam podradnejsie.. Ono je to spis tak, ze forex je pro mnohe "neduveryhodny", protoze neexistuje zadny centralni trh, ani kontrolni organ, ktery by dohlizel na regulernost. Data do platforem si mohou tvorit samotni FX brokeri s cimz je spojeny odveky flame jestli se poradaji "hony na stopky" nebo nee. Futky jsou v tomhle ohledu jistejsi volba. Data jdou brokerum a potazmo i vam primo z dane burzy. Ale je to jen muj nazor.. zkusenejsi urcite reknou vic.

jestli se pletu, tak me opravte

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georg3:

Zla sprava : Pochopil si to uplne spate. trhy niesu lepsie a horsie, doveryhodnejsie a podradnejsie . robi ich takymi iba nevedomost ludi. nevies o nich nic, niekde si nieco precitas, a potom jednou vetou urazis 100ky ludi ktori sa zivia touto "podradnou " cinnostou. :) ale mas naozaj super vstup . na to ze si tu 4 dni

Dobra sprava : V tejto slepej nevedomosti niesi sam. velakrat omielana loz sa totiz stava pravdou. to je nekompromisny zakon marketingu :)

medzi Futures a FX su dva obrovske rozdiely. na futkach sa obchoduju kontrakty na dodavku niecoho niekedy
na FX nakupjes a predavas baliky penazi. ked si precitas aky je rozdiel medzi trhom a produktom, pochopis viac. len to prosimta sprav rychlo. lebo dvihas adrenalin .

japapa: a ty ho v tom este podporuj

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

No dyt ja nerikam, ze je forex horsi nebo lepsi(i kdyz z me kratke zkusenosti ma vetsi potencial), jen ze na mnohe nebudi dobry dojem lidi v pozadi. Doporucuji precist vlakno o XTBcku a podobnych FX brokrech zejmena pak v offshore destinacich. Kdybych neveril svemu brokerovi, tezko bych mu sveril svoje tezce vydelane penize ne ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara

no to bude mozno tym ze XTB nieje forexovy broker :)

ty si tiez chlape pleties produkt s trhom :) a ja do teba take nadeje vkladam :)

ale nie srandy bokom. forex ma svoju regulaciu, futky tiez, obchoduju sa inde a inak. je na kazdom co si zvoli.
nebudeme zbitocne mrhat energiou, kto chce vyhlada si prispevky od Sida ktory rozumie obom trhom asi najlepsie a neskutocne vela krat to tu uz musel popisovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

japapatramtara, Airmike:

fuha kolko reakcii,
Ospravedlnujem sa, snad som niekoho s tym Forexom neurazil, som len zaciatocnik nebite ma, nechcel som vyvolat nejaky flame.
Tento nazor som ziskal prave tu na financnikovy vo forach kde je spusta "krimi" prihod o rekotovani atd atd...
Ak som to dobre pochopil ak mam dostatocny ucet na marginy je istejsie obchodovat aj meny ako futures.

Georg3

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...