Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ze začátenčníka profesionálním obchodníkem


Doporučené příspěvky

To BillA
Zdravim, Vas pribeh je zaujimavy a obdivuhodny. Mam len jednu poznamku. Ziadne nadsenie (ako aj ine velke emocie) do tradingu nepatria, je to kontraproduktivne, zahmlieva to jasny pohlad na vec. Ja som na to mnoho krat doplatil a myslim, ze to plati obecne. Najlepsie, ak si to clovek uvedomi uz na zaciatku a drzi sa na uzde.

S pozdravom
Miro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

BillA: No obecně se tvrdí, že IB nemají moc kvalitní data, zejména co se týká alternativních grafů, jako jsou volume, tickové nebo range bar grafy. Já sám ještě nejsem na takové úrovni, abych něco takového dokázal posoudit, navíc data od IB ani nemám k dispozici. Na tom NT + ZenFire mi lákalo mj. to, že pro papertrading mám oboje (program i data) na neomezenou dobu grátis. Teď už mne to netrápí, neb už stejně jedu live a NT si tenhle týden koupím lifetime licenci, ale dokud jsem live nejel, bylo i tohle velmi příjemné.

Jinak hodně štěstí a držím palce. Koukl jsem i do toho archivu ČT - opravdu jste to neměl a nemáte lehké. Držím palce dětem, ať se z toho taky nějak rozumně vykřešou jako Vy. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ďakujem za skvelý článok :). Ja obchodujem live forex, ale pomaly ho vypúšťam a stále viac sa venujem backtestingu a papertradingu komodít a furtures, v ktorých vidím pre seba do budúcnosti väčší potenciál. Keďže ešte nie som fulltime traderom, rád by som prispel aspoň dvomi hlavnými problémami, s ktorými už dlhšiu dobu bojujem, a ktorých zvládnutie ma môže posunúť výraznejšie k mojim cieľom (a možno sa aj niektorí ostatní traderi v nich nájdu):
1. Poznáte situáciu, kedy si potrebujete na niečo zúfalo spomenúť (napr. meno, názov apod.), viete, že to určite poznáte, ale nie a nie si to vybaviť? Viete, že to tam niekde v hlave je, ale za svet sa k tomu neviete dopracovať? Niečo podobné zažívam momentálne aj ja v tradingu. Viem, že mám k dispozícii všetky potrebné informácie, aby som dokázal naskočiť na "trading", len ich neviem nájsť, poskladať do uceleného celku a odraziť sa od neho. Takže sa len krútim dookola, skúšam to, skúšam tamto, aby som sa nakoniec vrátil na začiatok.
2. "Paralýza analýzy"- tento pojem použil vo svojej knihe Kiyosaki a perfektne vystihol môj najväčší problém: Ak niečo začnem analyzovať, kým to uvediem do praxe, analyzujem to dovtedy, kým nenájdem nejaký nedostatok a sám seba nepresvedčím o tom, že je to v praxi nepoužiteľné. Často potrebujem nekonečné množstvo dôkazov o funkčnosti niečoho, až narazím na jeden dôkaz nefunkčnosti a ten ma od danej veci odradí.

Záver z napísaného je jasný: Trading je predovšetkým v hlave tradera. Pokiaľ si každý sám v nej neurobí "poriadok", nemôže uspieť. Takže mi neostáva nič iné, len zobrať metlu, handru a vedro a začať robiť poriadok :S...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lucinek
Moc děkuji. Šel jsem stenjnou cestou jako Vy. NT a Zen-Fire free data. Jsem tedy nasměrován podobně.
Investici do NT mám vyjasněnou. I pro případ IB. Zbývá volba poskytovatele dat.

Jak jsem psal (14.10.08 10:56AM) "... z iskuze o hledání brokera se jeví IB jako ošuntělý, "vyjetý olej"
Velké renomované společností mívají tendenci "usnout na vavřínech".
Mají svůj profit jistý tak proč "neprodávat jméno"? Jak řekl otec Donalda Trumpa: "Co vypadá nóbl je nóbl".
Když začal Donald Trump pronajímat apartmá v nově postaveném Trump Tower nebyl o ně velký zájem. Co udělal je poučné: zvýšil nájem. A zabralo to.

Není to také případ IB ??? Podle diskuze to tak skoro ... trochu ... vypadá: kvalita dat a alternativních grafů, rychost exekucí, nepřehlednost platformy.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen bych byl opatrný v doporučování co se týče AMP.Sám jsem po nich pokukoval,ale třeba už jenom proto že odtamtud někomu zmizely peníze a oni nereagují na maily bych tam určitě nic neposlal a nikomu je nedoporučil (pokud se problém vyřešil a já jsem to nezaznamenal tak se omlouvám).Připsat někomu peníze,nechat ho obchodovat a druhý den říct že tam žádné neměl je dost špatné...Každý broker ma svoje + a - ale tohle je teda dost velké mínus.Ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hej to je uplme bozi clanek !!
takovej jsem dlouuuho necetl .....moc obdivuju Tomase a Pavla jak uplne dokazou strhnout davy nadsenych novacku a nechat je snit o tom jake to je stat se intradenim financnikem. Kazdy clanek je pro me velice prinosny .. tolik informaci ..a zdarma ..no na jinych serverech se za takove informace urcite musi platit. Taky bych chtel jednou zacit obchodovat ... jake to asi je??? uz to z vas nekdy nekdo zkusil ?? ..nejdriv ale budu meditovat ... udelam si poradek v sobe a v zivote a potom se asi vrhnu na ES ..pojedu podle systemu FIN WIN ten prece musi vydelavat ....je super ze je popsanej v te knizce ....divim se autorum ze se deli o takove know how.. jsou fakt super....proste pojedu podle toho... jeste jsem premyslel ze bych mohl udelat nejakej obchod s kukurici nebo treba s veprovejma pulkama..masa neni nikdy dost. Nejvic se bojim ze mi komoditu fyzicky doruci....co potom s tolika masem ... kdybych tam strelil 10 kontraktu no to musi byt masa.... podle manualu zdarma pockam az se zkrizi klouzave prumery a jdu do toho hlavne nedavat moc tesnej stop ..a nechat trh pekne dejchat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...