Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ze začátenčníka profesionálním obchodníkem


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

opcan01 a další nově diskutující
Aby mé příspěvky z této diskuse nevyznívaly tak hloupě, přikládám něco ze svých starších commentů.

Dobře promyšlená lumpárna vypadá často k nerozenání (nebo dokonce líp) než korektnost, férovost a profesionalita.

Před několik dny jsem zareagoval na inzerát: (cituji) ... nejnovější byznys. Nejde o další podvodnou nabídku, kterých je na internetu mnoho (pochopitelně, proč taky (můj comment)). Jedná se o on-line obchodování na světových trzích. Průměrné výdělky začátečníků jsou kolem 100 až 300 € denně. Vše Vás dopodrobna naučíme. Navíc máte možnost získat doživotní rentu v základní výši 2400€/měs. Stačí mít PC a přístup k internetu. Pro více informací ...
Poznal jsem tolik zničených lidí, že mě tyto "formy byznysu" iritují, přesněji "s..." . Zvláště, když se i po mě v minulosti pár "poradců prošlo".
... Přesto jsem si domluvil schůzku.
On povídal a blikal na mě barevnými obrázky z notebooku.
Nestačil jsem se divit. Bylo to tak snadné a lákavé. Dvakrát třikrát kliknete a jste boháč.
A to vše momentálně v akci za 900 EUR.
Naštěstí jsme seděli v mém autě a tak jsem po chvíli nastartoval a vezl ho k zpět k metru.
Nějak se nemohl rozloučit. Asi jsem ho zaujal. Že bych vypadal tak hloupě?
Nebo se mu v mém autě líbilo. No nevím.
Dával k dobru jednu historku za druhou a neustále zdůrazňoval, že to co nabízí je tak skvělé, že nikoho nikdy nepřemlouvá.
Jednu z "perel" cituji: (když se pořád neměl k tomu aby vystoupil): "Na setkání přišel jeden, kterému syn rozbyl auto. Ostatní řekli pomůžem ti. Vzali se za ruce. Pak zasedli a za chvíli měl na auto. Audinu." Konec citátu. Není to dobrý?
Nakonec vystoupil. Nerad. Chápu. Kořist neměla zájem.
Naštěstí pro mě jsem věděl víc než on. A on asi nevěděl že neví.
Jak píše Laarry Williams (Kompletní průvodce obchodováním komodit [I.] str. 11: "Hledej pravdu a dosáhneš osvobození".

Jedna z věcí, která mě při četbě článků a knih z Finančníku nadchla, byly zmínky o důležitosti získání "citu pro trh". Díky doporučení Tomáše a Petra jsem koupil a pročetl vše co doporučili. Velmi pečlivě a stále se k tomu vracím. (V době psaní tohoto příspěvku jsem ani netušil, že to v mém případě nabere takový fofr a že velmi brzy na to "už pojedu" (odhadoval jsem to na příští rok)).

Před lety jsem slyšel příklad, kterým se od té doby řídím.
Kdesi v Anglii je instituce, která vyhledává a stahuje z oběhu padělky bankovek.
Překvapil mě způsob jakým se pracovnící této instituce učí padělky poznávat (čekal bych opak).
Hodiny a hodiny pozorují ... PRAVÉ BAMKOVKY. Vrývají si do paměti detaily ... PRAVÝCH BANKOVEK. Získávají ... cit ... pro pravé bankovky.

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To: Lucínek
Jelikoz se taky chystame s kamaradem zalozit pristi rok ucet u nejakeho brokera a zatim jeste nevime u ktereho, zajimalo by me, zda uz taky plynuly nejake penize od Vaseho brokera smerem k Vam. Jenom me zajima, zda to funguje oboucestne. Mirus Futures se mi zda ohledne pocatecniho vkladu a marginu jako celkem dobra volba a jak to z Vasich prispevku vypada, jste zatim spokojen.
Diky za odpoved.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


Billa:

"Překvapil mě způsob jakým se pracovnící této instituce učí padělky poznávat (čekal bych opak).
Hodiny a hodiny pozorují ... PRAVÉ BAMKOVKY. Vrývají si do paměti detaily ... PRAVÝCH BANKOVEK. Získávají ... cit ... pro pravé bankovky."

Ja bych teda opak necekal,to mi prijde jako naprosto logicky pristup :). Bez dokonale znalosti originalu nemohou prece spravne identifikovat jediny falzifikat.
Link to comment
Sdílet pomocí služby

to BillA:

Nemyslím že tá historka z rozpoznávaním bankoviek je pravdivá. Fin. inštúcie majú vo väčšine prípadov jasné postupy a pravidlá, hlavne čo sa týka hotovosti. Teda verím, že pre identifikáciu falzifikátov majú jasný postup a v nejakej miere aj zmechanizovaný. Teda over ochranu A, ochranu B .... . Ak nejaký ochranný prvok nesplňuje normu postupuj podľa pravidiel. Myslím, že v tomto prípade je "cit pre bankovky" úplne zbytočný faktor a spôsoboval by skôr problémy.


Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nevím co je to za "instituci" ani si neumím představit jak by to fungovalo,že "vyhledávají a stahují falešné bankovky" (tím neříkám že to neexistuje,ale ;) ) ale u nás to funguje jak psal ticker - zkontroluj ochranu A - vroubkování v pravém dolním rohu,ochranu B - hologram,ochranu C - ghost (Elizabeth na bílém podkladu v levé části),při podezření použít fix,lampu,atd....(týká se £20).Je to offpick a nechtěl jsem se dohadovat.Jen říkám jak to finguje u nás.Ať se daří (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to profesor:

Dobrý večer. Nemyslím, že je to porovnávanie predlohy a bankovky. Je to aplikácia pravidiel - hľadanie ochranných prvkov. Predstavte si, že dostanete do ruky bankovku o ktorej pochybujete. Čo urobíte. Vyberiete pravú bankovku a začnete ich porovnávať? Myslím, že určite nie. Pozriete si bankovku proti svetlu, zistíte sútlač, pozriete prúžok, ... atď. Teda kontrolujete ochranné prvky a neporovnávate bankovku s inou. (aspoň ja to tak nerobím :) ).
To isté sa dá aplikovať na situácie v tradingu. Tiež nebudete presne porovnávať aktuálnu situáciu so vzorovou, ktorá sa vyskytla v minulosti ale hľadáte v aktuálnej situácii "ochranné prvky". V každom prípade BillA chcel po nás určité zamyslenie pričom použil príklad so zaujímavou filozofiou, myslím že detaily či je to tak naozaj nie sú až tak podstatné (možno to bolo realizované dávnejšie v histórii).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel
Ano. Je to tak, děkuji.
Za 15 let vězeňské duchovní služby v 5 věznicích jsem se setkával neustále s otázkou co je pravda a co ne.
Bylo nepříjemné zjistit, že to nepoznám. Ale k mému velkému překvapení jsem zjistil další věc, že to není podstatné.
A když to teď píšu, tak mi to zase připomíná trading.
Jedno ze základních pravidel zní: co nejrychleji se zbavte představy, že "uhodnete" kam půjde v následujícím okamžiku cena. Nesází se na "uhodnutí" směru pohybu ceny. Sází se na extrémě pečlivě vypozorované statistické pravděpodobnosti. A miniaturní plusy v v prospěch obcodníka v těchto pravděpodobnostech, A důsledná bezpečnostní pravidla (stop-lossy).
V pozadí tohoto "offtopicu" je otázka: dá se tradingem vydělávat? Dá se vydělávat bezpečně? "Maže tu někdo někomu med kolem úst?"
Po všem, co už dnes vím, znám odpověď a jednám podle toho.
To že mě Tomášův článek zastihl těsně před otevřením účtu je shoda okolností. Dnes po otevření jsem mnohem klidnější. Důvodů mám mnoho. Kromě jiného celoživotní psychologickou průpravu.
Právě velmi pečlivě backtestuji. V podstatě v posledních dnech nedělám už nic jiného. Je to přirozené vyústění stejně pečlivé a intenzivní přípravy. Osobního studia které doplňovalo a navazovalo na mé celoživotní zkušenosti, poznatky, praxi.
BiLLA

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...