Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ze začátenčníka profesionálním obchodníkem


Doporučené příspěvky

BillA,
nechce se mi to tady cele procitat, takze pokud te na tu knihu nekdo odkazal, tak nic. ale o tech padelcich tak to byl pan Adolf Burger. Napsal o tom i knihu "Dablova dilna". Vrele doporucuju. clovek zacne prvni stranku a dokud to nedokonci nejde spat.

neco malo i tady technet.idnes.cz/vyrobil-miliony-falesnych-penez-rozhovor-s-nejvetsim-padelatelem-vsech-dob-1vg-/tec_technika.asp?c=A080522_124317_tec_technika_kuz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Lucínek: Diky za odpoved. Navysovat kapital je jiste rozumne.

Ostatní:Jelikoz nemam zadne vlastni zkusenosti s Brokerama a otevreni uctu se blizi, snazim se zjistit co nejvic zkusenosti od ostatnich Traderu. Zalohy u Interactive Brokers, kteri jsou provereni radou z vas, se mi zdaji dost velke. Napiste prosim take ostatni u koho obchodujete a jake mate zkusenosti.
Diky za odpoved.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ještě jednou "bankovky".
Můj známý angličan (Chris Hill) použil ilustraci s poznáváním bankovek, když chtěl zdůraznit jak je důležité vědět co nejvíc o "originálu" (o čemkoli co děláte) nechcete-li doplatit na padělek. Dnes mu může být kolem 70 let a jeho ilustrace mohla souviset s padělanými librami z "ďáblovy dílny".
K napsání příspěvků mě ale vedlo něco jiného. Byly to zkušenosti s tím, jak se nabízí "finanční produkty".
A také s tím co je možné udělat pro to, abychom "nekoupili zajíce v pytli".
Zkrátka jak poznat, čemu se dá věřit a čemu ne.
Mám za sebou hodiny velmi poctivého backtestování. Výsledky byly tak skvělé, že jsem začal uvažovat o zkrácení přípravy. Proč "ztrácet čas" s vytvářet MAE/MFE a dělat další "zdlouhavé" kroky, když to "šlape".
Bylo to lákavé. I s vědomím že "kašlu" na doporučení Tomáše a Petra.
Naštěstí jsem testoval dál a zjistil, že to co mi fungovalo na zářijových datech, už tak dobře nefungovalo na včerejších (říjnových) datech.
A tak jsem "musel" (ve vlastním zájmu) udělal co se dělá až když už to prostě jinak nejde ... přečíst návod k programu a znovu si pustit videotutoriály (místo rychlého zbohatnutí). A proč to píšu.
I korektnost a profesionalita má "ochranné prvky" (jako bankovky). A stojí za to je hledat a důsledně prozkoumat.
Ale ještě víc k věci.
Dá se poznat, kdo to s vámi jak myslí. Pro koho jste "člověk" a pro koho jen "nožičky pod bankovkami". Dokonce není ani tak těžké to poznat (pokud člověk není až moc zaměřený na rychlé zbohatnutí).
Zmínil jsem inzeráty na téma práce doma (EUR) "snadno a rychle"…
Vychází stále a myslím, že jich bude stále víc a v dalších a dalších podobách.
Tomáš s Petrem zmiňují výdělky také. Ale "ale ne tak snadno a už zdaleka ne tak rychle".
A ještě doplním nečekané pokračování s "bankovkami".
Vygooglil jsem Chrisův web. Nebyl jsem si jist, nejde-li o shodu jmen. Nenašel jsem fotku.
Ale našel nahrávky jeho přednášek. To dělal i v době, kdy jsem ho poznal. To ale může dělat víc lidí.
Témata nahrávek také navazovala na to o čem mluvil tenkrát. Ale i to dělá víc lidí.
Až když jsem nahrávky delší dobu poslouchal, jsem si začal být jistý, že je to on. Vybavily se mi dávno zapomenuté vzpomínky ... Pak teprve jsem mu poslal mail.
A zas mi to připomnělo trading: dokázat poznat kdy a co „neobchodovat“ a proč.
Poznat to třeba tak, že se mi vybaví vzpomínky na situace, které jsem „zažil“ při backtestech.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery,
zajimalo by me, zda je mozne obchodovat ze dvou pocitacu? Jelikoz se o trading zajimame s kamaradem a hodlame zalozit ze zacatku jeden ucet, zajimalo by me jestli budeme moci obchodovat jednou z jeho pocitace podruhe u me. Taky by to bylo velmi prakticke z hlediska vypadku internetu a jinych moznych poruch. Oba mame nainstalovany Ninja Trader a pozdeji chceme mit ucet u stejneho brokera. Pokud mate nekdo nejakou zkusenost tak ji sem prosim napiste, treba by to zajimao i ostatni.

Diky za pripadne nazory.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Canman
October 25, 2008 08:34AM

Je zapotřebí mít placenou verzi Ninji.
Myslím, že minimum je nájem na 3 měsíce. Měsíc za 60 USD.
A účet. Na ten se budete přihlašovat svým ID a heslem.
Otázkou může být "virtuální pracovní stanice" kdy pouze část softwaru pracovní stanice od majitele účtu běží na vašem PC.
Připojení oba zároveň zcela jistě nepůjde.
Problém může nastat s vyjasňování kdo komu kolik umazal z účtu.
K umazávání s největší pravděpodobností dojde.
Řešením může být domluvená a vzájemně respektované max denní ztráta.
Na druhou stranu mepříjemné prožitky ze ztrát "odhalují" krásy backtestu.
Alespoň to je má zkušenost.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BillA,
ono nejde o to, ze bysme si chteli lezt navzajem na ucty, ale spis jestli je to technicky mozne. Zpocatku budeme mit jen jeden ucet dohromady. Jestli jsem to pochopil, tak bysme museli mit placenou verzi Ninji na obou pocitacich, aby jsme mohli obchodovat jednou u nej a priste u me. Bydlime totiz kazdy jinde a aby porad dojizdel jen jeden by asi nebylo to prave. Takze to vidim na obchodovani z meho notebuku, ktery si k nemu budu brat. Pozdeji budeme mit kazdy svuj ucet i placenou verzi Ninja.
Pokud ma nekdo nejake prakticke zkusenosti, prosim o radu.

Diky Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...