Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ze začátenčníka profesionálním obchodníkem


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Děkuji Tomášovi za tento článek.
Stále se vracím k tomu, jak důležité je si neustále připomínat základní věci.
Včera jsem vlastní blbostí projel 60% účtu (ječtě, že to bylo jen demo). jedu forex.
Bylo to jen proto, že jsem nedodržel obchodní plán, jinak se to nemohlo stát.
Najivně jsem čekal, že se ztráta otočí do profitu - jak bláhové.

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vleču sebou taky tu dolarovku.
Párkrát jsem ... Co párkrát ... MOCKRÁT
Houby MOCKRÁT... no prostě ... skutálel a dolarovka na mě. No Fakt. Mockrát.
Prostě ta dolarovka není z polystyrénu. A ty kopce taky nejsou "jako".
... a vo- vo- vo- vo tom to je.

JSEM SAMÁ PODLITINA. JEDNA VELKÁ LEZOUCÍ TROSKA. (JEŠTĚ ŽE je MANŽELKA zdravotnice).
ALE na TEN KOPEC ... vylezu.

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko,

tvoji situaci zazil v tradingu kazdy, dulezite je tuto chybu neopakovat - je to nejcastejsi duvod, mimo opakovanych vstupu proc lide ztraci penize v tradingu.

Po kazde ztrate si udelej treba 100kliku,vyvenci psa, atd. - mozna to vypada jako blbost ale bez nejakeho odstupu po ztrate se proste na zacatku neobejdes. Postupem casu budes dobre vypadat a tvuj ucet take.

:)
focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

belickajan

ty jsem vymazl naostro ..... ale neni to pravidlo v tradingu ze to tak musi byt u kazdeho ... ja jsem hudebnik a jsem hodne emotivni typ cloveka a nikdy jsem nemel potrebu je usmernovat. Jsou zde jiste obchodnici kteri naskocili behem pul roku a nezaplatili takove skolne. Jeste upozornuji ze zacit hodnotit ucet neznamena ze mate vyhrano. Emoce tam jsou vzdy a u vsech. Pak zbyva jen dodrzovat plany. Pokud vydrzite a moc chcete on uz si vas trading usmerni sam.

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pročítal jsem diskuzi ohledně otevření účtu a nakonec jsem se rozhodl "zaspamovat" v tomto vlákně, i když asi ne tak úplně od věci.
Nečekaně jsem totiž před otevřením účtu. Otázka několika dní.
Mám následující plán (představu).
Prosím za korekce, nebo doplnění.

Ze všeho co jsem přečetl (koupil jsem a velmi pečlivě prošel vše co T&P doporučili a díky za to) a byl na 4 seminářích (základy, emini I, spready, opce I).
Mám za sebou 10 měsíců poctivé dřiny. Ale i velmi, velmi optimistické a fan dřiny.
Myslím, že to tak mohu napsat, protože jsem (vyjímečně) mohl věnovat přípravě na trading téměř všechen čas.
Bývaly dny, kdy jsem si večer uvědomil že mám ještě na stole nedopitý studený čaj od snídaně a nebyl jsem ani na WC. Nebo noci, kdy mě trochu dojímalo, že už sase zpívají ptáci a že svítá.

Mám následující představu ("startovací strategii"):

- otevřít si účet u IB (jak jsem zmínil nečekaně otázka několika dní)
- pokračovat v testování na NT (líbí se mi)
- připravit MAE/MFE z trhu, se kterým se chystám začít (ER2)
- jet SIM podle Finwin (přesně podle skript ze seminářů a knížky, i to mi velmi sedlo)
- časem tu a tam zkusit zobchodovat nějakou "tutovku" s malým riskem

Ještě jednou prosím za případné korekce jsem-li v něčem "mimo".

Z diskuze o hledání brokera se mi totiž (překvapivě) jeví IB jako ošuntělý, "vyjetý olej" což je trochu v rozporu z dojmem, který mi o IB utkvěl v paměti ze seminářů. Pak taky bych se nerad loučil s NT. I ten z diskuze nevychází moc dobře.

Samozřejmě jsem na změny připraven, ale jen bude-li to nutné a jasně přínosné.
Například možnost začít s 5000 USD místo 10000.
Díky za každou dobrou radu.

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BiLLa,
s NT spolupracují i další brokeři, někde lze otevřít účet i s méně než 5000 a brokeři vypadají OK (já aktuálně obchoduji u IB a docela mi to vyhovuje, tj. je to z mého pohledu řešení které nic nezkazí a vyšší marginy alespoň brání traderům ve výrazné podkapitalizaci).

Nicméně osobně bych emini s méně než 10K na účtu nezačínal. Otázka je samozřejmě, na který trh se budete na začátku koncentrovat. Pokud nějaký klidnější jako YM nebo NQ, je možné začít i s účtem cca 5000.

Jinak ano, souhlasím s tím, že po tak důkladné fázi vstřebávání je nutné se do tradingu opatrně vrhnout a začít si osahávat jeho reálné aspekty, což je jediné co vás bude pomalu posouvat vpřed.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...