Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Ze začátenčníka profesionálním obchodníkem


Doporučené příspěvky

Chtěl bych začít s výhledem na opatrné oťukávání v reálných obchodech bez nutnosti přechodu na jiný trh (například při začátcích na YM přechod na ER2).
Z toho mi vyplývá, že bych raději opatrně, ale rovnou začal s ER2 a 10000 USD kupodivu, nečekaně, není problém.
Prohlížel jsem si tutoriál o otevření účtu u IB.
Rád bych to do konce týdne zrealizoval.
Díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 107
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Díky.

Toto upozornění beru velmi velmi vážně.
Právě význam psychologie v tradingu a přístup autorů knih doporučovaných na tomto webu i přístup S&P mě už v úvodu nadchly.
Mohu-li 80% úspěšnosti ovlivnit psychikou ... mám šanci.

Když mají edge psychologové a psychiatři mohl by mít edge ... i kněz. Nedělám si legraci.
Je mi 54. Od 4 let jsem invalidní.
Vystudoval jsem kybernetiku a 10 let programoval. Programování bylo a je mé velké hobby.
Od roku 1990 jsem končil a začal chodit do věznic: Bory, Ruzyně. Řepy, Vinařice, Příbram, Pankrác.
Před rokem jsem končil.

Od září učím na dálkovém bakalářském na Obchodní akademii (anglicky a česky).

"Díky" propadu fondů na začátku roku a šlenému zoufalství, které se mi nakonec stále víc dařilo měnit na "nevyčerpatelnou zásobárnu energie" (podle Larryho W) jsem se nasměroval sem - na trading.

BillA
________________________________
Bill Aspirin jméno mé

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeste doplnim - pokud chcete zacit obchodovat live - zacnete urcite na YM - minimalne 2 mesice. Z toho co pisete se jevite jako vzdelany a inteligentni clovek, ale bohuzel v tradingu Vam to moc nepomuze. Na YM si otukejte live trading a potom zkuste treba RUT. Je lepsi ztratit na YM nez na RUT. Ale to uz je na Vas.

mejte se dobre a hodne trpelivsti preje focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to focus:
díky za radu, se vším máš pravdu, jako kdyby jsi mě znal.
kliky určitě dělat potřebuji, nějak poslední dobou kulatím a to jsem to vždy odsuzoval....:-))))))))))))))

to Ransdorf:
kdybych každé ráno nečetl zásady svého plánu, kdybych každý den nepsal max.možnou ztratu, kterou mohu utrpět.....
nevím proč jsem jen koukal jak ztráta narůstá, ale ono se to otočí, uvidíš..... tak jsem viděl, jak systém začal zavírat obchody....pak jsem přiznal ztáty a zavřel to sám.....
Ale hold jsem tuto lekci potřeboval.....

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja musim trochu protirecit s tou disciplinou full-time tradera (posledny odsek). Ja som si po istom case uvedomil, ze mne priniesol full-time trading tak trochu degradacie. Necitim potrebu dalsieho vzdelavania a dalsej prace na tradingu, ked viac nepotrebujem. Pretoze som mal zrazu prilis vela volneho casu, nikto nado mnou nestal, vstaval som poobede, stravoval som sa nepravidelne, cele dni som travil na internetovych zoznamkach, diskusiach o nicom a vsemozne sa flakal. Jedine, co som mal nacasovane, boli obchody (aj tie som mal nastavene na alert). Isty cas mi trvalo, kym som sa dostal do normalu. Vstavam zavcasu rano, sportujem a vecer mi automatika natvrdo vypne pocitac a svetlo. Mat sebadisciplinu je ovela tazsie, nez mat disciplinu v praci. Je dolezite neprepadnut takemu stylu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BillA: Na NT také nedám dopustit, má některé mouchy, ale jedu na něj live již 3 měsíce a neměnil bych.
K brokerovi. Osobně mi jako velmi vhodná kombinace přijde Zen-Fire a NT, takže např. MirusFutures nebo AMP futures. IB jsou mi osobně velmi nesympatičtí a účet bych si tam neotevřel ani náhodou. Už jen min.10k a 5000 margin, když já mám min. vklad 3500, margin 500 a poplatky za RT jsou 4USD. To, že IB "brání podkapitalizaci" - to ať si trader rozhodne sám a ne někdo jiný za něj, co unese a co už ne. To jen abych trochu zchladil to nadšení z IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Ransford

Být v tradingu stále lepší. Nadchli mě T&P, Larry W a další.
Před lety mi pomohl Robert Kiyosaki, Donald Trump, Herb Cohen...
Kiyosaki mě posunul v pohledu na bohatství. Přeji si být velmi, až extrémě bohatý.
Zatím jsme s manželkou v druhém extrému ... hodně nul, ale před nimi mínus.

Ano bojím se, že si vymažu účet. Ale bezpečnostní systém, který nám T&P "vtloukají do hlavy" (a dělají velmi dobře) se mi líbí.

Prý co se chvěje je pevné. Uvidím. Beru to vše jako obrovskou životní šanci, která nemusela přijít. A není první.

Například konce roku 1999 jsem dochodil. V roce 2000 mi na 4 místech srovnali kosti v nohách. Mám v nich od té doby masivní železa a víc než 20 šroubů. Ve věznicích jsem pípal na detektorech.

Taky jsem měl strach. Přesto jsem přemluvil doktory, aby mi udělali všechny 4 operace během půl roku. A oni vyhověli.
Potřeboval jsem začít dělat achom jsme měli bý z čeho být živi. Ale pak mi bylo tak mizerně, že jsem to několikrát chtěl zabalit. Byl jsem na vozíku a pomalu se začal učit chodit. Kosti mi začaly srůstat po roce a po 4 letech mi doktor který mě operoval řekl: Už věřím, že Vám to sroste.

Rok a půl jsem byl na neschopence. Studoval jsem a svičil jsem nic jiného jsem nezvládl. Začaly se mi vytvářet svaly, které jsem nikdy před tím neměl. Bylo mi v dé tobě 46. Rok na to se v Berlíně zjistilo jakou mám diagnózu a od té doby je tato nemoc v českých číselnících s diagnózami.

Aby to nebylo tak jednouduché, 3 z našich 4 dětí mají to samé. Dvě z nich už mají také srovnané kosti jako já. Byly dva roky doma. Pomáhal jsem jim se školou. Když jsme hledali kam půjdou po ZŠ našli jsme školu, na které jsem začal učit.

Z toho všeho se "rodily myšlenky na trading". Podíváš-li se na mou doménu pjanousek eu najdeš odkaz na archiv ČT ... o nás.

Dnes od rána nějak moc píšu. Díky za otázku.

První co jsem o tradingu četl byly zkušenosti Roberta Kiyosakiho. Od něj sem poprvé v životě četl o opcích. Pak to byly články na finačníku a první knížka e-book z finačníka. Tou to vypuklo.

Vždy jsem míval velmi málo sil. Velmi malý edge. - Ale dařilo se mi ho "kontinuálně" používat a výsledky často překvapily mě i okolí. Takže to byl první háček který zaklapl. A pak byly další a další.

Možná se mnou bude obchodovat i jeden ze synů. Je do toho docela nažhavený. Tak třeba už jen kvůli němu bych to rád zvládl.

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To BillA:
Tak vy určitě vybočujete z normálu. Což pro trading je víc výhoda než naopak. Přeju úspěchy jak v obchodování tak i v životě.
To Tomáš:
Díky za článek, motivace v podobě úspěchů jiných je určitě potřeba. Dokonce já osobně bych bral konkrétnější ukázky reálných úspěchů. Konkrétní příběhy traderů od nás, ne jen ze zahraničí. Samozřejmě je to asi u nás těžké, protože závist má u nás jako národa hodně hluboké kořeny.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...