Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1


Doporučené příspěvky

  • 11 months later...
  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, jsem zvědav, zda to tu oživím :) Jsem naprostý začátečník. Tato cenová formace se mi pozdává jako vhodná k mému právě tvořenému plánu. Chci backtestovat, ale než začnu, rád bych si osahal indikátory a formace, které bych mohl použít v systému (vím, že jako začátečník bych měl mít maximálně jednu, proto určuji jakou). Na obrázku přikládám mé dnešní 28.2.11 vyhodnocení trhu NQ na 3 min timeframe. Zaznamené obchody 1 a 2 byly podle plánu až na to, že u 2. jsem stanovil PT na dno předcházející korekce a trh pokračoval dále. Zajímalo by mě, zda PT určujete také podle korekcí, nebo by se dalo aj jinak jak obecně, tak v tomto případě. A abych nic nezapomněl, 3. obchod už nebyl takový jaký jsem plánoval a zastavil mě SL. Trh šel se neodrazil. Chtěl jsem se zeptat někoho, kdo má zkušenosti, jak by hodnotil můj dnešní výběr vstupů do obchodů. popřípadě PT na korekci. SL používám zatím fixní, ale chtěl bych ho časem upravit dle poslední svíce, jen zatím nevím jak. Děkuji za komentáře.

15536

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Ladousek:

je velmi těžké hodnotit výběr tvých vstupů, když jsi nenapsal podmínky pro tvůj vstup...resp. pochopil sem že chceš obchodovat DB/DT,ale nikde si nepopsal jaký podmínky musí trh vytvořit proto abys vstoupil. Chceš obchodovat DB/DT jen jako protitrendový pattern nebo jen trendový a nebo oba styly dohromady?...tohle jsou základní otázky,které je si potřeba hned na začátku říct abys věděl jakým směrem se má tvůj backtest ubýrat.

Co se nastavení PT týče,tak máš několik možností. Jako první je možné např. si u každého obchodu zapisovat hodnoty MAE/MFE a podle toho si pak nastavit ideální výši PT a nebo třeba si u každého obchodu zapisovat PT dle korekcí, nebo třeba vystupovat na posouvaném SL vždy po určité výši otevřeného zisku atd. Jestli mohu doporučit,tak by sis měl v deníku udělat sloupce pro všechny typy PT které chceš otestovat a podle výsledků se pak rozhodnout pro variantu která ti bude po psychické stránce sedět víc.

ať se Ti daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DB/DT bych chtěl používat, jak jako proti trendový i trerndový. Čím více se mu věnuji, tím více nabývám dojmu, že stačí relativně malé SL - buď se trh hne správným směrem nebo ne a většinou se už neotočí a končí na SL. Jsem až sám překvapen jak často tuto kombinaci v ID "vidím" určitě si budu muset vytvořit nějaký filtr, ale chtěl bych ho stanovit dle nějakého indikátoru zatím. Grafy mám zatím málo nakoukané a při vysoké četnosti DT/DB (z mého pohledu) jsem často vedle jak ta jedle.

Možný filtr co jsem zahlédl je, že špičky CCI v místech DB/DT by mělo sledovat trend, zde narážím, když se graf pohybuje u 0 čáry. Jakmile indikátor je v jedné poloze nad a v druhé pod 0 čarou nejsem schopen vyhodnotit situaci.

Ty hodnoty MAE/MFE - na ty se chystám už nějaký čas, ale odkládám to musím pořádně zjistit co jsou zač (definici) - chápu dobře, že podle nich bych stanovil PT např. v excelu dle honoty, která se v backtestu osvědčí jako statisticky nejvýhodnější?

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...