Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

nepapertradujem dlho, par dni, asi dva tyzdne, zo slipom ti nepomozem aktualne riesim exekucie za market, az vcera sa mi podarilo sprevackovat indikator ktorym mozem riesit Stop prikazy, chalani ale vraveli ze slip 0,25 je zriedkavy ale obcas je. zalezi na kontraktoch. vycital som s fora ze do 30 kontraktov sa obchodovat da, ale ten RB je strasne malicky, ved si vezmi ze na identifikaciu DT / DB budes aj tak potrebovat vacsi, koli identifikacii skutocnej SR urovne. to nieje len o velkosti sviecky, ale aj o formacii.

ale nechcem sa ti do toho vrtat, ty musis vediet co a ako

vela zdaru :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas,

chcem sa spytat..na zaklade coho (akeho indikatora) vstupujete do pozicie DT/DB. Chcel by som si na zaklade tychto formacii postavi OS...a zatial to robim tak, ze ak dalsia usecka ma vyssie open, nez usecka druheho dna close tak vstupujem do trhu. Co si o tom myslite, popripade bol by som vam velmi vdacny, ak by ste mali nejaky "efektivnejsi" vstup do tejto formacie.

Druha moja otazka smeruje k vystupom. Vystupujem na zaklade nejake S/R ale..casto sa mi stava ze bud vystupim neskoro alebo priskoro..mate aj na to nejaky "liek" ? Dakujem

Link to comment
Sdílet pomocí služby

maros173: Ne vstupuji na základě žádného indikátoru, ale podle vytvořené formace ;-)
Primárně mám graf RangeBars, pro ES nastavení RB na 9ticků a tam vyhledávám příslušné formace jako DT/DB, RR nebo proražení congestion.
Pro DT/DB vstupuji na open další úsečky po té, která formaci utvořila a SL nastavím tak tick nad tuto formaci.

K výstupům - to je na dlouhé diskuse, já se snažím realizovat výstupy ala Joe Ross - vstupuji se 3 kontrakty, první likviduji na PT jen několik ticků a zároveň posunuji SL ostatních 2k na BE. Pak mám "rozumně" nastavený PT na druhý kontrakt a se třetím kontraktem vystupuji téměř výhradně na posouvaném SL.

Jediným problémem tohoto přístupu je skutečnost, že musíš vstupovat tak, abys měl téměř vždy jistotu alespoň PT1 a posunu na BE, protože chytit plný SL na 3k, když velmi často bereš jen PT1 a zbytek na BE je problematické. Pak mažu jeden plný SL 3-5 úspěšnými PT1+BE obchody, což je nepříjemné. Ale někdy se stane, že se 3. kontrakt utrhne a nadělí ti jackpot a to potom víš, že má smysl s ním počítat/riskovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lucínek:

Já jel ES pouze s jedním kontraktem,ale měl jsem podobný problém jako Ty,hodně obchodů mě končilo na BE (měl jsem po 9 ticích posun na BE+2),a to je to jak píšeš,těžko se s tím potom vykrývají ztráty na SL.Co se týče SL tak jsem taky začínal na 10 ticích,pak 8 ticků,ale nakonec jsem to upravil na SL 6 ticků,protože v cca. 80% případů pokud už trh dokázal proti mě jít 6 ticků,vzal by mě potom většinou i 10 ticků.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petr Díky za článek. Objevil se právě včas. Nabízí řešení toho co mě pálilo: nejistota co se stane s cenou, vezmu-li bezpečně vykreslený správný patern FinWin. Je pohodové, když je patern potvrzený formací DT/DB. Trading mě nadchl. Tak experimentuji. S tímto nastavením dnes poprvé (a sim). Vlevo dole: Range, Volume. Pod CCI jsou přes sebe RSI a Ultimate Oscilátor. Dívám se na Volume graf. Při vykreslení paternu na CCI „periferně mrknu“ na ostatní TF a pak už jen sleduji vykreslování DT/DB. BillA

6381

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BillA: Jen nevím, jestli to není zbytečně překomplikované? Já bych se v tom už asi nevyznal ... :D
Kromě vlastního vstupu je potřeba zavčas zjistit takové věci, jako posun/neposun na BE, optimální SL (který je pro každého byť obchodujícího "stejný" systém jiný), způsob posunu trailing SL nebo výpočet PT apod. Nedával bych tak velikou váhu jen vstupu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...