Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1


Doporučené příspěvky

Gordon

Zde se jednalo pouze o jeden obchod se vstupem na 1. DT a posouvaným SL jak je vyznačeno v grafu. Výstup po proražení swingu. Paterny FinWinu sleduji, ale rozhoduji se převážně dle cenového grafu. Po nejakém čase stráveném s Woodies CCI jsem v současné době vychýlen směrem k PA. Nakonec zřejmě skončím na nějaké kombinaci paternů a PA. Na CCI se v době mého vstupu rýsovalo 0/V tak jak ho obchoduje Petr. V současné době obchoduji SIM.

Hodně úspěchů
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 1 year later...

Rad bych se zeptal autora clanku jestli stale obchoduje NQ na VOL 1500, resp jestli tento timeframe lze doporucit i dnes.
Duvodem me otazky je skutecnost ze jsem provedl backtest NQ za cely rok 2009 pouze pro pattern 0/v na timeframe RB 100, vysledky dobre zejmena po zapojeni filtru.

Asi nejlepsi odpoved je si NQ zbacktestovat.

Nicmene zkousim touto cestou zjistit, zda-li neni timeframe VOL 1500 pro NQ jiz neaktualni, podobne jako VOL 2000 pro trh TF.

Za pripadnou odpoved velmi dekuji,
bradrtony

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, loni jsem jel live mechaniku a letos jedu zatim sim klasickou PA. Dnes se na YM vol 1000 ukazal podle me prikladny double top. SL jsem mohl mit nastaven nad resistanci, ale neucinil jsem tak, nebot potencial dle meho usudku nebyl tak velky a RRR by bylo cca 1:1, tak jsem ho alespon umistil rozumne daleko od vstupu. Market me vyzobl a pokracoval tak, jak jsem si myslel, proto jsem nastoupil znovu, s mensim sl a jiz dosahl PT. Zeptal bych se zkusenejsich co delaji v podobnych situacich? Znovu jiz do toho sameho signalu nejdete, nebo pokud vidite, ze vas to jen "vyzoblo" tak nastoupite znovu? Ja sel znovu take kvuli EME na NQ vol 3000 a poruseni trend line na ES, chtel jsem mit opetovny vstup na podobne cene aspon trochu potvrzeny...

12123

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F.:

1) názor mnoha traderů - obchoduj s trendem, ne proti němu..je výrazně těžší zachytávat obraty trendu, než se svést na vlně..u prvního vstupu bylo dost velké nebezpečí, že to pojede do strany, nebo dál nahoru (podle oka - neznám přesně okolnosti té situace - high dne/ premarketu atd)...

2) i z reverzního paternu lze udělat trochu více trendový..a to tak, že vstupujeme např. až na první korekci po proražení středového vrcholu DT - tj. cca tvůj druhý vstup..

3) co se týče dvojitých nástupů - určitě bych nevstupoval bez dalšího nového signálu, tj. jen protože mě vyhodil SL dřív než jsem čekal..musí přijít další úplně nový signál (musí být v plánu přesně popsaný)..a signál by pro mě osobně musel být 100% a trh by ho musel celkově 100% podporovat i po nezdaru prvního signálu..
Filozofie: když nevyšel první obchod, musí mě druhý signál přesvědčit ještě víc, že má smysl podruhé riskovat ve stejném místě......

někdo další určitě přidá další rady..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek.F:
pro mě je ještě důležité potvrzení pro DT,DB ale i u 2b reversal (i když ty moc neobchoduji) divergence na CCI50 v extremu, u 1,2,3 chci mit taky CCI50 v souladu s očekávaným pohybem

dalši dobrou nápovědou je situace na vyšším TF - beru už nyní pouze takové formace, které se na vyšším TF opírají o EMA34 - vpodstatě to jsou situace ukazující konec větší korekce a jsou defacto trendové - další výhodou je poměrně vysoký potenciál k high/low

pro omezení rizika je také dobré selektovat vstupy tak, aby SL vycházel do logické zóny (zejména nad/pod swingy, ale beru i EMA34 nebo TL)

ten druhý vstup se mi jeví jako "tutovka" (vstupoval jsem podobně dnes na TFku )- vzniklo TR a první vstup bylo vlastně falešné první proražení. pullback, který ti vymlátil SL, byl tvořící se další nohou TR, ale ta noha selhala a druhý průraz už byl funkční

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll: 1) otazka je s jakym trendem. muj prvni obchod podporoval ES 30 min 60 min + NQ vol 3000. takze mimochodem sleduji vice trhu, ne jen vice timeframu. navic, vsichni s trendem vzdy jit nemusime, viz. obchod ukonceny pred chvili double bottom, obrazek cislo 1 3) "Filozofie: když nevyšel první obchod, musí mě druhý signál přesvědčit ještě víc, že má smysl podruhé riskovat ve stejném místě......" viz prilozeny obrazek cislo 2 s vice timeframy a trhy ve stejny cas ja posuzuji celkovou situaci, jsem obeznamen s terminem "bigger picture"

12127

12128

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

×
×
  • Vytvořit...