Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Formace dvojitý vrchol a dvojité dno prakticky v intradenním obchodování - 1


Doporučené příspěvky

Lucínek
Díky moc za vše.

Může to být užitečné pro mě jako pro úplného začátečníka v orientaci a k "přežití v bouři" (jako je ta současné světová na buzre). Ale i za "klidného a krásného počasí" mi to může dát víc klidu a jistoty. A hlavně se při tom mohu něco naučit o DT/DB.

Je to zas tak trochu "učební pomůcka". Ode dneška to chci testovat (samozřejmě na sim - doufám že se udržím to nepřepnout na ostro). S minimálními PT a s malými SL s přihlédnutím na Radge indikátor (měl by říkat něco o pravděpodobné aktuální délce úseček). Do podoby v jaké to je na obrázku jsem to "dotáhl" během včerejší obchodní seance (OS) a po ní.

V podstatě se dívám jen na graf s vol 671. K uvedené hodnotě jsem se dostal tak, že jsem nastavoval "rozumný" tvar CCI a "rozumný" tvar svíček. Tak aby vzdálenost OPEN CLOSE svíčky tvořila pokud možno co největší část těla svíčky a tak aby formace na CCI byly srozumitelně "k přečtení". Samozřejmě každý trh bude mít jiné nastavení. A tím to vlastně začalo, protože místo plánovaného ER2 jsem začínal s YM. Tedy vše bylo tak trochu jinak.

Tickový a Range grafy jsem nastavil podle tvaru cenové křivky na Vol grafu, tak aby si cenové křivky všech grafů byly trochu podobné. Pak v podstatě všechny tři "říkají" totéž a když to je jinak (rozšíří se, nebo se zúží a musím je upravit), upozurňují že se něco změnilo. Rozhodně na ně "necivím" jako hypnotizovaný králík na hada (jak píše Elder).

Mám v úmyslu mít pohodové OS. Doufám, že ty divoké už mám za sebou. Obchodní příležitost bych si rád "vybíral". A když mi nějaké uteče nic se neděje. Přijde další a o to rychleji ji poznám. Mám tedy na pozorování času dost. Souvisí to i s tím, co jsem napsal v diskusi na poslední Tomášův článek o možnosti 99% úspěšnosti.

BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 138
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radim2
Možná to tak nevyznělo, ale mě jde jen o to, jak profitabilně obchodovat FinWin v případě "greenhorna" jako jsem já.
V uplnynulých dnech vzal hodněkrát jasný patern a cena najednou "vzala roha". Chtěl jsem zjistit čím to bylo. Petrův článek mi na to odpovídá. Takže striktně se držím FinWinu, který mi sedí.
A paterny tohoto (a pouze a jen tohoto) systému chci skusit brát jen a pouze jen tehdy budou-li potvrzené ještě situací na DT/DB.
Indikátor RSI doplněný Ultimate Osciátorem (UO) jsem použil kvůli sledování divergencí.
Mám je přes půl roku nasledované víc na RSI než na CCI. UO jsem si doplnil jak tak, protože mi připadá chytrý a mám rád Larryho W.
BillA

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

V příspěvcích jsem našel hodně inspirace,zvláště zapojení patternu Oops! budu pečlivě sledovat.Díky Kvakovi a všem. Tyto patterny DT,DB obchoduji nejvíce v pozičních grafech.Nijak si to nedělám složité.Můj výstup se orientuje podle Fibbonaciho úrovní s posouvaným SL na jednotlivých úrovních.Hledím taky samo že na menší i větší S/R. Musí se nechat že Fibi funguje dokonale.

Zkuste to.
Foxxx

Link to comment
Sdílet pomocí služby

formace DT v praxi minuleho tydne bylo to po Fedu ale chtel jsem si ten den prozit obchodovani live a tak mam cely obchodni seanci, prikladam screenshot a DT spolecne s S/R urovni a take patternem FinWinme scela ujistili o 1 obchodu jen PT na urovni 700jsem nedokazal kvalitne managerovat, ale s 10 kontrakty se vam stejne klepe ruka i pri otevrene pozici s profitem cca 350x10=3500, bez posunutiSL at se dari

7001

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gustave nezlobte se na mě, ale co to s Váma lidma občas je? Co je vám upřímně do toho, jestli někdo obchoduje tak, nebo tak? Tohle vlákno je o double-top, Gordon zde předvedl svoji ukázku, Vy jste nedal screenshot žádný a jenom koumáte o ostatních.

Tohle zde již bohužel tolerovat nebudeme. Každý si obchoduje tak, jak je to libo jemu osobně. A toto forum je o tom, aby se zde podobné screenshoty publikovat.

Pokud se Vám nějaký screenshot nezdá, tak je zde samozřejmě prostor pro konstruktivní diskuzi o grafech samotných. Nicméně je každého osobní věc, jestli jede live, paper či obojí najednou a kolik vydělává.

Pokud se Vám zdá někdo málo důvěryhodný, tak jeho příspěvky ignorujte.

Další podobné narážky na kohokoliv = BAN bez ohledu na to, do kterých všech sekcí máte na Finančíkovi přístup (platí obecně). Tj. prosím (opět pro všechny), koncentrujte svoji energii na svůj růst, nikoliv na neustálou snahu zadupávat každého, kdo se vám jeví jako úspěšnější.

Hezké svátky,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

live ucet samozrejmne mam a proto o nem take pisi

ale den Fedu jsem chtel prozit "live" a ne jen z backtestu a byt u monitoru celou seanci, ne jenom 2,5 hodky abych videl co to s trhem dela a 10 kontraktu jsem opravdu obchodoval ikdyz ten den jsem to mel na sim, neb to byla rada zkusenejsich, ale ono je to pro trade jedno zda sim nebo live...staci prece prepnout jedno tlacitko v platforme :)
a tak at se dari vsem
a co rikate na tu formaci DT? vysla pekne ne?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gordon,
ten DT vyšel dobře, ale vstupovat chvilku po vyhlášení FEDu je vždy riziko, zejména vstupovat short, když je výstup FEDu pozitivnější než očekávání, což tady bylo .. predikce byla 0,5%, final pak 0,25% ... což potvrzuje i uptrend, který prakticky následoval DT, který mohl začít kdykoli o pár minut předtím.
Osobně bych tento signál nebral, primárně kvůli pozitivnímu FEDu a blízkosti začátku patternu vyhlášení FEDu, i když tentokrát se nějaké extra výkyvy po vyhlášení nekonaly.

btw: pro lepší "čitelnost" grafů je imho lepší k tomu psát, zda daný obchod je sim nebo live Být v trhu s 10k live nebo sim může být sakra rozdíl :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to mira

ja vim od zkusenejsich a hlavne na doporuceni Tomase, Fed vubec neobchodovat, ale trenuji s 10 kontrakty jeste s jednim traderem sim jiz delsi dobu a tak jsem tento den taky jel sim ale se SL do logickych zon a velmi pritazene kolem 60USD

signal jsem vzal abych vedel zda je rozdil v technicke analyze v dobe fedu ci nikoliv, za normalniho dne bys ten signal vzal? pro mne byl ukazkovy....

jinak dalsi fed pojedu zase jen sim ikdyz s 10 kontrakty ale na live mam PS, kde delta je 3500USD
a citelnost grafu je prece Mirku stejna at si sim ci live ne?
jde o diskusi nad obchodem jak to kdo vidi..,,
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Foxxx,
jo ten Oops je opravdu úžasný - nejslepší "upsíci" jsou vždy ve směru hlavního trendu na denním grafu. Je třeba dávat pozor na upsy proti trendu - nedoporučuji vstupovat, naopak je lepší ještě držet otevřenou pozici a mírně přitáhnout TS, pokud ji máš otevřenou pozičně. Ještě jak píšeš, že děláš DT-DB na denním, tak naprosto miluji, když se udělá oops právě při hraně DT-DB - to se vyplácí udělat swingově a vystoupit za několik dnů na testu předchozího HL a vznikne ti např. TR :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

obchoduji FinWin a ten me na CCI pattern ukazal a v cenovem grafu jsem to bral jako DT a odrazeni od S/R urovne , bylo to asi velmi agresivni ale riskoval jsem maly SL a zkousel si dojit pro PT 400 na dalsi S/R uroven, ktera je vyznacena modre a byla tesne pod Hi PreMarketu

take jsem byl jeste ten den long..obchod c2 ale nekolikrat behem obchodu jsem chtel rucne vystoupit nebo posouvat SL rychleji nez by bylo zdravo, nakonec jsem obstal, ale jak rikam nebyl jsem si vubec jist jakou ma trh silu do long...a kam az??? ikdyz S/R uroven jsem mel v grafu namalovanou hned po otevreni..

at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petre,

Nemam nic proti jeho screenshotum a je mi jedno kolik vydelava, jen jsem lehce upozornil na rozpor mezi jeho prispevkem ze vcerejska a jeho prispevkem dva tydny starym, nic vic.......nikoho jsem neurazel, neobvinoval ze lzi...

to ze jsem nedal screenshoty....asi by nikoho neispirovali od (live) prodelavajiciho nyni sim obchodnika.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gordon,
pokud by nebyl FED, tak bych o nem určitě uvazoval ... i kdyz na druhou stranu, cely den byl uptrend a tento DT je docela uzky, na revers trhu ... určitě to pro mne neni 100% pattern DT .. ale stejně jako ostatní cenové patterny je to velmi subjektivní

TA funguje porad, jen je bezpečnější dát trhu čas po vyhlášení reportu a spíš vzít povahu reportu v potaz pri dalším signálu, tj. pokud je trh celou dobu v uptrendu, FED je pozitivní (0,25% je historické minimum urokovych sazeb), tak jít short potřebuje notnou dávku sebevědomí a odvahy ... to je ten rozdíl mezi sim a live ... osobně jsou pro mne přínosem i sim screeny a mají svůj smysl ..
ale psychika dělá svý (minimalne u mě :)), to jsem myslel tou čitelnosti ... samozřejmě že DT na sim i live screenu je stejný :)

ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez sa priklanam na stranu zastancov co by ten tvoj signal Gordone nebrali.
Aby som ti pravdu povedal to rozhodnutie FEDu sa preberalo asi tri dni dopredu na vsetkych strankach co suvisia s tradingom, ci uz komodity, tak forex. Cakalo sa na to velmi velmi netrpezlivo a dalo sa ocakavat ze to s trhom zakyva.

Cely ten den (myslim ze to bol Pondelok alebo utorok) isiel trh viac menej od otvorenia do 20:30 do strany, vsetci cakali, ale vseobecne ocakavania boli ze FED znizi sadzbu viac ako je forecast. Kedze uz som par FEDov zazil (a v poslednych mesiacoch to s trhmi vzdy zamavalo poriadne) povedal som si ze 20:45 urcite nechcem byt v trhu , pretoze poviem to narovinu som sa bal :) Moj osobny tip bol ze podla posledneho vyvoja (den dva pred FEDom) isli trhy viac menej hore a nalada bola ten tyzden trocha bycia a pozitivna. Takze u mna zavazila viac fundamentalna analyza ako TA, ak by som isiel tak az po vyhlaseni FEDu a jedine do longu, ak by som sa vobec odhodlal vstupit.

Takze ten tvoj short je docela odvazny, skor by som az povedal ze blaznivy, toboz s 10 kontraktmi. Kazdopadne mozno preto som ja tam kde som a iny ktori tu guraz maju sa slnia na bahamach :).

Btw mne to ako DT nepride, takychto formacii mam u seba na grafoch denne habadej, ja by som to urcite nebral ani z pohaldu TA.

Stastne a vesele a HNY :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...