Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Doporučené příspěvky

Oousha, Sierra vol.5 je pouze analyticky software pro zobrazovani grafu a jeho alternativ. Je treba dokoupit jeste tickova data. Ty ma sierra k dispozici take - to je dalsi financni polozka. Muzes pouzit data i od jineho poskytovatele, treba IQfeed, ale sierra je cenove asi nejdostupnejsi. Zalezi na tom, jakeho mas brokera a jaka data ti poskytuje. Je dulezite mit data TICKOVA!!! Napriklad IB je neposkytuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 163
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

ODPOVED: milan1968
Ahoj Milane jo vim ze sierra/ninjatrader atd je jenom software
brokera nemam zadneho protoze momentalne ani neuvazuji nad otevrenim live uctu, protoze jsem nepresla ani backtest/paper test a prave z toho duvodu si chci udelat celkovy prehled o nakladech+zaplatit dalsi webinare.
Ted se jenom vzdelavam, mam emini online kurz a ctu knizky. Takze me zajima pro ucely backtestu/paper tradingu pres sierra chart co budu potrebovat za mesicni naklady. Myslela jsem ze uz vsechno je v vol.5

Takze co by si odporucil? Live ucet nemam a ani pro paper trading si ho otvirat zatim neplanuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ne samozrejme ze neni potreba live ucet to se sierou nema nic spolecne, nabizi take paper trading account.
To jsem psala jenom v souvislosti s tim ze si se ptal jakeho mam brokera odpoved zadneho.

IQ feed kalkulace:
One-time Initiation Fee: $0.00
Monthly Basic Fee: $95.00
Monthly Exchange Fees: $46.00
Monthly Premium Fees: $0.00
MONTHLY RECURRING FEES: $141.00

+29 za sieru x12 mesicu, tak to ten paper se hodne prodrazi..

Jake bylo Vase reseni a co doporucujete? Zhrnu: ucely :
-FIMS+Paper+Backtest
Prosim jenom konkretni informace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hezký den,

bohužel v takto samostatné podobě byl loňský FIMS2 poslední - tak jak jsem to avizoval.
Mým záměrem je poskytovat více komplexnější kurzy, které dávají větší smysl i z pohledu možností předání zkušeností.

Nicméně dobrá zpráva je, že dokončuji online kurz, který zahrnuje i látku probíranou ve FIMS2.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To oousha:

nevím, jak je to v NT, používám jen Sierru. Pokud ti budou stačit historická data, tak si koupíš jen balíček 3 nebo 5.
Pokud budeš chtít i real time data, tak se bez live účtu u brokera neobejdeš.

U mě to pak vychází takto:

poplatek u brokera = 10 USD/měs
balíček 5 - Sierra = 29 USD/měs
real time data - Sierra = 35 USD/měs
poplatek burzy CME (CME Group (CME, CBOT, COMEX, NYMEX) for nonprofessional Trading accounts bez hloubky trhu) pro americké indexy (e-mini NQ, YM, ES) = 3,25 USD

Takže celkem to měsíčně vyjde na 77,25 USD, což je zřejmě ta nejlevnější varianta s real time daty.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... ještě bych to upřesnil tak, že těch 77,25 USD zahrnuje poskytování tickových dat pro sledování numbers barů.

Pokud nebudeš trénovat FIMS a nebudeš potřebovat sledovat numbers bary (tzn. nebudeš potřebovat ticková data), tak nebudeš potřebovat platit real time data od Sierry a poplatek za burzu, tedy ještě ušetříš 38,25 USD/měs.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano zajima me FIMS
Takze abych spravne porozumela
1.Predplatim webinar FIMS (protoze chci)
2.Zaplatim Sierra5(12 mesicu)-pro ucely backtestu a seznameni s platformou a systemem
3.Pak otevru live ucet u TradeStation ucet s 10K usd a necham je tam jenom proto abych mohla delat paper s live daty tak je to spravne??? a za rok se mi zmensi kapital o 10% jenom kuli paper tradingu(jak si psal 78usd/month)
4.Celkem vrazedne mi pak prijdou ty poplatky burzam jako si uctuje treba IQFEED za data + poplatek

Futuray Napsal:
-------------------------------------------------------
> ... ještě bych to upřesnil tak, že těch 77,25 USD
> zahrnuje poskytování tickových dat pro sledování
> numbers barů.
>
> Pokud nebudeš trénovat FIMS a nebudeš potřebovat
> sledovat numbers bary (tzn. nebudeš potřebovat
> ticková data), tak nebudeš potřebovat platit real
> time data od Sierry a poplatek za burzu, tedy
> ještě ušetříš 38,25 USD/měs.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

To oousha,
nevím, jestli pujdeš FIMS1 nebo rovnou pokročilejší FIMS A-Z. Pro FIMS1 nebudeš potřebovat numbers bary, takže ani nebudeš potřebovat ticková data. Pro pokročilejší FIMS budeš potřebovat ticková data pro zobrazení numbers barů, bez toho se prostě neobejdeš. A ticková data dostaneš ze Sierry, tak jak jsem psal.

Já jsem u IB, tak netuším, jak je to s daty a vším ostatním u Tradestation. Ale jestli chceš jít k Tradestation, tak tam ti poskytnou svůj SW, a Sierru , si myslím, vůbec potřebovat nebudeš.

V takovém případě budeš mít uplně jiné poplatky než jsem psal..., takže s tím ti neporadím.

P.S. nevím, jestli je rozumné trénovat rok na Sierra, sžít se s ní, a pak přejít na uplně jiný SW a začít to vše na novo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Futuray :
Byl to jen priklad zda dam 10K do IB nebo TS je vcelku jedno si myslim protoze pres sierru se da obchodovat u obou, stejne tak jako oba maji vlastni platformy ale trader vyuziva kterou chce. takze ano priorita je naucit se ovladat Sierru.
[bold]Ty jedes live u IB? Nebo mas jenom ucet kuli paper tradingu [/bold].-To je posledni otazka kt.mam.
Jo abych tady neplnila formum jo pockam na ten FIMS co psal nahore Peter ze nejaky dokoncuje online.
Dekuji za odpovedi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

oousha:
Já myslím, že obchodovat přes Sierru u Tradestation nelze. To byl i důvod mého přechodu od TS k IB (když pominu ty enormně vysoké poplatky za pronájem TS platformy).

Jestli mohu něco doporučit, tak si zkus ještě prověřit AMP. Poskytují dobrá ticková live data i Sierru za rozumnější peníz. A pro otevření jejich účtu nepotřebuješ čtvrt mega... Spousta FIMSáků přes ně funguje vcelku bezstarostně.

Z.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...