Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

  • 1 month later...
  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda li má někdo zkušenost s backtestem u více druhu komodit(intradení obchodování),a jestli nějaká vyšla vítezně po 18hod. Jedná se mi o to, že můžu obchodovat bud od 8 do 15:30 nebo až po 19hod, do 22hod,ale bohužel nevím která ještě naděluje nějaký ten rozumný zisk. A dělat backtest na x komodit mi přijde jako sebevražda.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim všechny tradery, mám takový problém s daty. Tento týden jsem začal papertradovat a setkal jsem se zajímavou věcí (pro mě ovšem nepříjemnou), mění se mi data.
Při sim obchodu vstupuji na Close úsečky, nakupuji market long a dochází ke slipu tj market 563,2 , skutečný Close bylo dle mé kontroly 563,1. Dostal jsem slip 1 tick proti mě a mému backtestu, takže opravuji SL a posouvám ho dle skutečného close (zvětšuji svůj SL o 1 tick) a zároveň si snižuji PT o jeden tick. Za chvilku jsem vyhozen na základním SL (15+1). To je všechno v pořádku, se skluzy já počítám a mám je zahrnuty ve svém money managementu (tj. posouvání SL i PT).
Problém nastal o půl hodiny později, když jsem se zadíval na tu vstupní úsečku a zjistil jsem, že se mi změnila. Po překontrolování jsem zjistil, že Close již není 563,1 ale 563,2. Sami asi chápete důsledky této změny (mimochodem se mi to stalo dnes 2x a já jsem díky tomu vstoupil do obchodu, kde jsem neměl nic dělat)
Tímto bych rád požádal o radu nějakého zkušeného tradera co už jede live, zdali je to normální a mám to zahrnout do své strategie nebo mám špatný příjem dat či problémy s platformou, nebo nestíhá můj comp.
Používám NinjaTrader, data beru zdarma od Zen-Fire a počítač je rok starý HP.
Díky moc za odpověď a hodně štěstí, Václav

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takových drobných detailů jsem si taky všimnul. Používám uplně jinou platformu a dokonce i placená data. Proto je dobré backtest brát s velkou rezervou. Já většinou vstupuji za martket nebo limit takže tyto problémy nemám. Ale mám vysledované, že v realu je cena o jeden tick výše než pak během dvou hodin v historii. Z toho plynou rozdílné výsledky, protože live nakoupíš a podle historie by jsi nebyl v obchodě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím Vás, mám otázku ohledně trhů ES, YM, NQ. Tyto trhy spolu ve velké míry korelují a pohyby jsou na intradenní bázi velmi podobné. Co způsobuje tak podobné pohyby těchto trhů? Vím, že jsou to určitým způsobem zprůměrované balíky akcií. Ale jak je možné, že např. trh NQ se s přesností 1 tick v jedné minutě odrazí od low předchozího dne (např. při volume 1000) a ES udělá stejný pohyb při volume 10000 (bez ohledu na to kde se trh zrovna nachází) ? Co tedy způsobuje pohyby na těchto trzích?
Přeji mnoho úspěchů.
Dynk

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...