Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

Ahoj všem,
zakímám se o intraday už dlouho, pár vymazaných účtů, mě donutilo vše přehodnotit. Teď po delší odmlce, pečlivém testování a psychické připravě se chystám začít znovu obchodovat. Je fajn zde číst příspěvky, ovšem stále dávám přednost ososbnímu kontaktu, proto bych se rád s někým potkal kdo má k tradingu pozitivní přístup má nějaké zkušenosti je ochoten se dělit o své nápady.
Obchoduji RSI divergence a právě testuji chart patterny flag, triangel a jeden takový svůj výmysl :) Hodně mě zajímá psychologie a né jen v obchodech, ale i v životě. Jsem z Ostravy, často bývám v Praze, ale nemám problém přijet.

Všechny zdravím Lumír

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...
  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všetkých obchodníkov,

chcel by som sa Vás opýtať akú máte frekvenciu obchodov za 1 mesiac a akú úspešnosť dosahujete.Používam patterny Finwin 2v,0v,Xcross obä varianty.Moja úspešnosť v backteste je 34,5 % pri 40 obchodoch za mesiac. Za krátky čas sa chystám na papertrading a mám určité obavy, či mi to bude postačovať. Stačí trošku menej napr. pod 32,5 percenta a som na hrane.Mám nastavené SL 45 a PT 130 a obchodujem na NQ100

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kmotr Napsal:
-------------------------------------------------------
> boss1000
>
> může jen potvrdit co říká rajco. Je neustálý
> koloběh. Test, paper, test, paper a pak teprve
> někde v dálce live. :-)
> Dokud člověk nemá nějaké ty zkušenosti, tak tomu
> nechce věřit, ale jakmile přejdeš na paper, tak
> rychle pochopíš, že to jinak nejde.

Ale ono to jinak jde :D S diskrecnim obchodovanim jde vypustit test. Sice nepochybuju o tom, ze lze vydelavat i na zaklade statistiky, jen pochybuju o moznosti takto vydelavat pokud chybi porozumeni jevum v trzich. Smysluplnost vidim ve funkci odradit cloveka vcas od neceho, co nefunguje ani podle testu - v tomto smyslu je test pro zacatecniky rozhodne prinosem.

Samozrejme jsem to v zacatcich takto delal - a diky backtestum (i papertradingu), ktere jsem neumel spravne vyhodnotit si neco nalhaval, abych mel duveru v zisky. A tak jsem byl super disciplinovany a pripraveny a dodrzoval svuj system - ktery nefungoval, protoze nemel racionalni zaklad. A tak na misto rychleho konce to bylo spis "death by thousand cuts".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

kmotr, Rajco, Kingie ..

Zdravím Vás.Aby som to upresnil, robil som kombi backtest. Jednak posúvaním šípkou úsečku po úsečke kde som mal úspešnosť 38-39 percent a neskôr som začal backtestovať prehrávaním v reálnom čase, no a tam mi klesla úspešnosť na približne 32 percent. Uvažujem správne, ak si myslím že pravdepodobne kvôli tomu, občas som dostal inú cenu pri plnení a ak to bolo 1-2 ticky nad close a častejšie ma vyhodilo na SL keďže bol v podstate menší? Môžem s podobným výsledkom počítať aj na live? Mám pocit, že je to málo na live. Zaujímalo by ma akú máte vy úspešnosť, potrebujem uistiť, že sa to zlepší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boss1000
Vo všeobecnosti je pre začiatočníkov doporučované hľadať systém s vyšším RRR 1:3 a viac, pretože sa počíta s tým, že trader na začiatku robí viac chýb a má nižšiu úspešnosť cca 40%. Na druhej strane do toho vstupuje slabšia psychická vyzretosť tradera, ktorá núti brať aj nižšie RRR, pretože tak stúpa úspešnosť a obchodovanie nie je tak bolestivé. Čo som vysledoval niektorých live obchodníkov tu v diskusii, tak mieria na zisk 500-700 USD za mesiac na kontrakt. Ja tiež mierim k podobnému cieľu.
Nikto ti neodpovie lepšie, než ty sám. Vrhni sa na kolotoč Paper (replay) - Backtest a postupne sa ti všetk vyjasní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

boss1000:
Vis vetsina zacinajicich si mysli, ze by si meli stanovit slusne RRR, takze kdyz maji target 30ticku, potrebuji SL 10ticku. Ale co to znamena v praxi? Takto si stanovuji akorat vysokou uspesnost zasazeni SL, coz samozrejme prinasi absurdne nizkou uspesnost obchodu, kde i ten nahodny hod minci je uspesnejsi.

Duvodem je to, ze se snazi napasovat svou predstavu o riziku na trh, misto aby to delali obracene, aby hledali v grafu prilezitost pro nizky risk. Nizky risk je jen tam, kde rozhodne NENI nadpolovicni sance na SL.

Mas dve moznosti jak dosahnout dobreho RRR:
Hledat nizky risk a vysokou uspesnost - ten najdes na mistech, ktere si lidi pojmenovavaji ruzne, napr. korekce, pullbacky, reversaly, bounce; zkratka obraty. Takovi obchodnici jsou konzistentne ziskovi, jenze si nemuzou dovolit mirit prilis vysoko, protoze vi ze zaroven stoji proti sanci na obrat

Hledat vysoky reward - kdyz uz se postesti, ze te trh nevyhodi na SL, pak podojit trend co nejdele; samozrejme ze nic jako trend bez obratu neexistuje, takze vstupovat do rozjeteho trendu znamena byt ten, co ma slusnou sanci byt likviditou pro prvni zminenou kategorii. Cili tohle potrebuje doufat, ze trend bude pokracovat jeste dost dlouho. Takovi obchodnici jsou konzistentne ztratovi, ale jackpot ktery obcas zasahnou jim to muze bohate vynahradit.

Ja sel tedy prvni cestou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

souhlas. co se týka SL zkus si před vstupem naplánovat kam přijde SL a jakou má hodnotu v USD. pak se rozhodni jestli ti dle pravidel takový SL vyhovuje a tedy jesti obchod vezmeš.
nepoužíval bych určitě pevnou hodnotu SL a k ní čmuchat po adekvátním PT. rozhodni se podle situace. trh nedělá to co podle plánu potřebuješ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napadlo ma, že ak by som používal umiestňovanie SL pod/nad S/R úroveň, mal by som pravdepodobne vyššiu úspešnosť, na druhrej strane by som však nemohol používať ani fixný PT, lebo by som tým úplne odstavil moje RRR 1:2,8, 1:3 najnovšie. Ako odhadnúť pravdepodbnú výšku PT sa dá na základe pohybov ale kedy vystupovať? Ako by ste mi odporučili vystupovať na PT, tak aby som čo najviac vyžmýkal trend? A este ma napadlo používate niekto posúvaný SL.Viem, že to nie je ešte pre mňa ale backtest to znesie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

přesně tak.
SL používám tak aby se hodil do situace na trhu a zároveň pro mě nebyl moc vysoký.
PT nepoužívám - lze cílit na SR úrovně, ale ne fixně. vystupuji podle aktuální situace v trhu a několika dalších pravidel - jeden ze scénářů ověřených výstupů vyberu v okamžik změny chování ceny.
zcela za klíčové považuji při vývoji pozice minimalizaci rizika. kam až dojde profit to je vždy překvapení. ale důležité je omezit ztrátu. když nakonec obchod skončí nulou i to je malé vítězství řízení peněz a risk managementu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ještě k tomu PT:
oblast kam by se hodil PT zvažuji jen z hlediska jestli ceně nestojí něco v cestě. první překážka ( SR třeba ) může být prima místo pro PT. a následně zvážit jestli v poměru k SL to stoí za to.
ale jak říkám, nepoužívám ho.
někdy u cílového bodu těsně přitáhnu SL a počkám na proražení a ihned trh opouštím. když dojde k odražení už mě co neohrozí. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravím všetkých,

Zmenil som fixný SL a PT. Už ich nepoužívam, namiesto toho som skúsil stanoviť výšku SL podľa situácie a umiestňovanie nad/pod S/R úrovne a čuduj sa funguje to. Samozrejme z profitov sa snažím vyžmýkať maximum. A výsledok namiesto 300 doláčov / kontrakt zrazu okolo 700. Super. Musím sa pochváliť včera PT 26,75 bod vďaka posúvanému SL a výsledok je 535 USD. Viem, že to nebude často ale poteší. Ďakujem za inšpiráciu.

Mám ešte otázku. Obchodujete niekto kombináciou technické obchodovanie a fundamenty? Hľadám nejaký server, kde by som bol informovaný o najdôležitejších správach počas obchodov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...