Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na otázku, která tu již byla řečena.Chtěl jsem kontaktovat uživatele Tayn bohužel díky spamu jsou momentálně emaily znepřístupněny. Jedná se o konzoli Plus500 rád bych znal názor všech kdo s ní měli aspoň malou zkušenost a nejvíce uvítám příspěvky přímo z realného finančního obchodování byly poplatky provize cena za data a další věci zda se jedná o kvalitní firmu se vším všudy a do začátku postačující. Všem kteří se vyjadří k tématu děkuji. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 10 months later...
  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, plus 500 jsem si stáhnul jako svoji uplně první platformu. Jejich podpora byla hrozná, jako uplnej začátečník jsem tam poslal za první dva týdny asi 10 otázek, odpověď byla 2x. Asi se se mnou nechtěli zabývat. Pak jsem narazil na MT4 A od té doby používám jen MT4, jsem u xtb. Meta trader Vám nabízí daleko větší možnosti co se týče technických indikátorů, mql4, můžete si tam vložit nové indikátory, které si například stáhnete někde na netu. Doporučuji neztrácet čas a úsilí na +500, jednak platforma hrozná a broker pochybný.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 years later...

Pokusím sa to teda presunúť sem kedže nechcem aby vyhasla prvá zmysluplná debata na tomto fóre po dlhom čase :)

Pavel:
Súhlasím naskakovať na 3 4 korekcii býva dosť často rizikové ale tak tu sa tiež treba pozrieť z môjho pohladu na TF a na velkosť PT. Osobne takto nenaskakujem a ako som písal korekcie až tak neobchodujem ale tie korekcie s vyšším číslom mi prídu dobré na skalpy tak do 10tick ale neskúšal som to takže len myšlienka?!

Včera ma euro pekne povytáčalo jeden z tých naozaj náročných dní ktoré som ale zle identifikoval a trieskal som tam longy hlava nehlava.. Toto mi spôsobuje najvôčšíe problémy držať sa stranou keď je pravdepodonosť menšia ako obvikle neviem si na to nájsť žiadne pravidlo. (td)

Dneska long na eure od open 09:06 ešte som sa poriadne nerozhodol pokial podržím zvyšok pozície uvidíme ako sa to bude chovať o hodku dve ale vidím tam potenciál ísť minimálne k 1,363 (teda ak niekto euro obchoduje ;)) Dneska ale ecb konferencia to sa zase dozvieme idiotín nad hlavu že jo (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ukazka dnesniho trendu podle meho vnimani. Nebyl tak hezky jako vcera, ale obchodovat se dalo. Jen pripomenu ze fixSL mam postaveny na zacatku hluboko pod pozici/200us poswingem v 8.38/ a pokud se obchod nevydari tak uzaviram na mentalSL/po prurazu stejneho swingu/ ranni obchod uzavren na 3319 po navratu ke swingu. Podobne jako nyni do shortu ale v opacnem gardu. Urcite nic zajimaveho pro uplne zacatecniky. TF

21900

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis

to co je v tradingu podle mne nejdulezitejsi tak je kontrola a eliminace riskovane castky na obchod. Muj trading je zcela podrizen teto myslence.
Pokud otviram obchod , tak me prvotne nezajima kolik vydelam, ale jak rychle osetrim stoploss. Existuje spousta technik a navodu jak je to mozne delat. Ja obchoduji vyhradne do aktualnich trendu a o to je to pro mne snazssi.

Muzu nastoupit na zacatku trendu s vysokym mentalSL - rekneme 200us - to je muj hlavni vstup a vetsinou jej realizuji na open napr. 6E nebo TF . Pokud jde vse podle me predstavy tak zacinam hledat trendove korekce a to z jednoho prosteho duvodu. Snazim se postavit PT tak aby jejich pripadne zasazeni zcela vymazaly mentalSL, tedy 200 - ten uz byva v prubehu dalsiho vyvoje daleko nizssi, ale pokud bych eliminoval cely, tak hledam Korekci s PT200 - tohle se meni podle vyse mentalSL. Jakmile mam SL pokryty, tak stale bezi hlavni obchod, ale jiz bez riskovane castky. Jiste ze se stane ze se nedari a korekce jsou ztratove nebo dokonce i hlavni vstup nevyjde. Na druhe strane staci 3 trendove dny za mesic k dosazeni slusneho profitu.

Jen chci ukazat ze na trading a trend. obchody se da divat ruzne, ale pro mne je nejdulezitejsi hledat trend a ten se pokusit vyuzit k eliminaci SL prostrednictvim trend. paternu.

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trendfinder:

Dúfam že som tomu porozumel správne teda prikupujete(predávate) do svojho hlavného obchodu v priebehu trendu na elimináciu risku?

Ja sa snažím robiť obchody na eure behom prvých dvoch hodín no najčastejšie je to buď hneď po open alebo potom po prvej hodine záleží na tom či bude behom týchto dvoch časom nejakým spôsobom definovaný trend. Stále rozmýšlam nad dobrým spôsobom ako pridávať do pozície v priebehu trendu ale nejako stále neviem tie korekcie identifikovať najme ich hlbku. Kedže na vstupoch na začiatku trendu mám dosť velké SL tak tam nejde moc velký order a to mi zatím robí naj problém pokryť SL profitmi. Dalšia vec ktorú ešte moc neviem odhadnúť je velkosť PT stáva sa že nehám "na stole" aj 20tick. Napríklad ten obchod čo ste ukázal z piatku tak tam by som síce nastúpil ale profit by som z neho nemal skončil by som tak s profitom 3ticks. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

trendfinder,

obchodujem inak, ako Vy, ale absolútne súhlasím s vetou: "Na druhe strane staci 3 trendove dny za mesic k dosazeni slusneho profitu." Niekedy je ich do mesiaca viac, inokedy menej, ale na konci roka sa to sčíta a pekný profit je na účte. Už stačí len neupúšťať od systému v horších dňoch a sme na najlepšej ceste sa tam dostať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dúfam že som tomu porozumel správne teda prikupujete(predávate) do svojho hlavného obchodu v priebehu trendu na elimináciu risku?
ANO V ZAKLADU OBCHODUJI VZDY CELY TREND A V JEHO PRUBEHU SE SNAZIM NAJIT KOREKCI KTERA SVYM PT POKRYJE ZBYVAJICI VYSI SL

Stále rozmýšlam nad dobrým spôsobom ako pridávať do pozície v priebehu trendu ale nejako stále neviem tie korekcie identifikovať najme ich hlbku.
PRO ZACATEK STACI OBCHODOVAT KOREKCE KTERE SE ODRAZI OD SWINGU - NENI JICH MNOHO ALE JSOU VELMI USPESNE / PLATNE JSOU ODRAZY OD HIGH,LOW ALE TAKE CLOSE/

Kedže na vstupoch na začiatku trendu mám dosť velké SL tak tam nejde moc velký order a to mi zatím robí naj problém pokryť SL profitmi. Dalšia vec ktorú ešte moc neviem odhadnúť je velkosť PT stáva sa že nehám "na stole" aj 20tick.
VELIKOST PT JE CISTA MATEMATIKA A VYSLEDKY BACKTESTU. JE TO TAKE OTAZKA PSYCHIKY NA JAKE CISLA SE DOKAZETE JESTE DIVAT V KLIDU A JAKE UZ PSYCHICKY NESETE HURE - NE KAZDY DOKAZE CEKAT NA PROFIT TREBA 800US, ALE TO JE TAKE OTAZKA ZKUSENOSTI A VYSE UCTU

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trendfinder:

Vďaka za odpoveď už mi je to jasné čo ste mysleli. Musím to skúsiť dáko zapracovať a využívať trend naplno. Tá myšlienka prikuovania ma už dlho máta lebo je super cesta dostať z obchodu maximum tak to idem skúsiť zapracovať do OP snáď sa to podarí. Tento týžden už nemám až tak školy tak budem môcť konečne obchodovať viacej ako dva dni.

Dúfam že to tu nevyhasne v pribehu týždna sem hodím dáky obchod ak tam bude dač solídne ak niekto okomentuje a podarí budem rád (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rovnaký vstup do longu bol aj u mňa, na tú koekciu som pozeral no v reálnom čase to tak jasné ako to vidím teraz na vašom screene neobolo:) Povedzme teoreticky že by sme do toho obchodu ale išili. PT na takom obchode by bol tým pádom len niečo nad high predchádzajúceho swingu teda na elimináciu SL hlavného obchodu pričom hlavný obchod ma profit nastavený o niečo vyššie v mojom prípade to bolo okrúhle číslo? (tu)

Vďaka za príklad :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prani je otcem myslenky a neni snad idealnejsiho mista pro toto rceni nez v tradingu. Stanoveni spravneho PT podle backtestu je jedna vec a mentalni /psychicka/ odolnost vuci predcasnemu uzavirani pozic je vec druha. Psychicka odolnost je ve vsech smerech u zacinajicich traderu temer nulova. Proto take vetsina zacatecniku po urcite dobe zjisti, ze neni schopna cekat napr. na PT 500 nebo uzavrit obchody ve 22.oo, i kdyz maji system overeny a velmi profitabilni prave v techto modifikacich. Zacnou obchodovat systemy s nizkym PT - napriklad 150 nebo 200us /TF nebo 6E/. Nizky PT vetsinou znamena nizky SL a BE. Nizke SL a BE jsou casto skalpovany nebo se stavaji snadnou koristi HFT systemu. Trader je pak celkem opravnene frustrovan protoze se jeho equity pohybuje kolem nuly a i kdyz vse dela podle planu, tak nevidi zadny progres. Dlouhodoba frustrace logicky znamena hledani jineho systemu a tak porad dokola.
Problem je v tom, ze cim nizssi PT trader stanovi, tim se stava jeho trading rychlejsi a take narocnejsi na pozornost. Pri vstupu je treba najit jasny edge a ten bezchybne a disciplinovane obchodovat - opet u zacatecniku velmi tezke na realizaci a to jak prvni tak druha poznamka.
Muj hlavni PT je na zacatku obchodu neznamy. Zalezi na tom, jak se vyvine TREND a podle toho uzaviram pozice. Cilem cislo 1 je eliminace SL, tedy posunout na BE nebo zobchodovat korekci. Muzu dosahnout na 1000us/den ale take /jako vcera na 6E/ spadnou ze 450 na 120. Stava se ze zaziji pad z 800 na 200. Kazdy za sebe si musi odpovedet jestli je schopen dlouhodobe akceptovat podobne situace, tedy jestli uz nabral dost zkusenosti a je pripraven na podobny zpusob obchodovani. Netvrdim ze neni mozne profitabilne obchodovat pro PT150, ale vyzaduje to jasny edge, velmi profesionalni pripravu, pristup a kvalitni MM /vcetne podle mne obchodovani do trendu/. Obchodovani s jednim kontraktem je pro zabavu - obchodovani s multikontrakty je dalsi psycho level. :) Dostat se v tradingu na profitabilni cestu je velmi tezka, narocna a dlouhodoba zalezitost.

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ja mierim PT vždy dosť vysoko celý tento "systém" mám postavený na tom že v mesiaci je pár dní s vysokým celkovým rozpätím snažím sa vždy trafiť čo najviac týchto dní kedže ich je málo potrebujem aby práve tieto dni pokryli ostatné "slabé" dni. Samozrejme live idem do kopy len niečo vyše pol roka a stále sa motám okolo nuly presne ako píšete. Ale frustrovaný niesom teda nie priebehom systému samotného kedže ten je postavený na čistej zákonitosti trhu. Horšie je to ale už s hlavou a rýchlimi BE a podobnými vecami ktoré ma držia od vyšších konzistentných ziskov.

Čistá ukážka toho ako správna analýza nestačí bola dneska čakal som velký pohyb na eure do longu min k 1,345 k čomu aj došlo v trhu som bol za relatívne dobrú cenu 1,3381. Ale tá hlboká korekcia okolo 11 ma dostala na BE a tak som z dna ktorý som odhadol presne dostal 15tickov aj to s malou pozíciou. Toto je môj najväčší problem ktorý mi spôsobuje naj frustráciu horšie ako SL lebo tam uznám že myšlienka nevyšla a trh to chcel inak. Trading je strašne komplexný a na konzistenciu treba zvládnuť všetko ja mám naj problém s riadením pozície, problém identifikovaný už len nájsť riešenie. Neviem či prestanem myšlienke veriť keď trh robí hlbšiu korekciu alebo v čom to je (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis: Dovolte abych poradil jako nováček co v tomto případě pomohlo mě. Po nashromáždění zhruba 300 vzorků paper obchodů jsem si výsledek stanovil jako základní bod pro porovnání a následně do těchto obchodů aplikoval různé formy MM
- posouvání SL na B+E po x ticích
- posouvání SL podle PSAR
- posouvání SL nad / pod HIGH / LOW swingů
- neposouvání SL vůbec

Výsledky jednotlivých variat jsem následně porovnal z hlediska úspěšnosti, čistého zisku, DD a psychické náročnosti na obchodování
Tato statistika mi následně pomáhá dodržoval zvolenou variantu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Drak

Každá rada je dobrá:).. Len tu ide o moju hlavu perfektnú ja viem čo mám robiť len ked som v pluse 20tick tak si poviem ved to dám na BE hádam nebudem mať stratu z takého zisku dám to na BE potom šupky dupky hlboká korekcia 23tick a ideme hore. Proste v halve mám nastavené že potrebujem mať "riskfree" obchod preto ma tak zaujala metóda ktorú tu načrtol trendfinder.

od 9 držím long na eure už som aj využil spôsob korekcie na elimináciu risku dneska som to tam videl tak som neváhal a stretlil som tam menšiu pozíciu:) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...