Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Intradenní obchodování


vlastas

Doporučené příspěvky

to majkll,
myslím, že Tvoje statistika je správná, ale rozhodně by si měl každý trader, zejména začínající, vybrat trh podle vlastní situace, vlastních podmínek a psychiky, určitě ne podle toho obchoduje ten či onen a zrovna tamtem na tomhle trhu dělá tisíce .. to je cesta do pekel (td)

osobně obchoduji NQ, zvolil jsem ho na jaře 2008 a důvody byly dva
- stejně jako většina přítomných, co si prošla školením, tak jsem začal na ER2 .. ale na jaře se začalo povídat o tom, že ER2 mění burzu a co to možná způsobí. tady jsem jako nováček znejistěl, ve smyslu, co to ten přechod je, co se stane s daty atd .. k čemu mi pak budou backtesty apod ... hodně z toho se ukázalo jako nesmysly, ale pořád si myslím, že po přechodu se ER2 (dnes TF) neprobral k původní síle a životu
- nebyl jsem si jistý, že od počátku snesu SL 120-150 USD

byl jsem si jistý, že chci nějaký z US indexů a "našel" NQ, kde mohu pracovat se SL 40-55USD a ve večení seanci umí udělat trh pěkné pohyby, navíc za poslední 3 měsíce jsem nedostal ani jednou skluz, byť 1tick. takže rozhodně toho nelituji a je mi víceméně jedno, co je ted in, ať je to TF nebo boom Daxu, který po pravdě ani trochu nechápu.

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 525
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jsem na tom podobně jako mira_k. Nejdřív jsem testoval ER-protože tam byly velké vidiny zisku :o). Ale jak se blížil paper a dál live, tak jsem hledal trh s co nejnižším riskem na jeden obchod. Vzhledem k účtu mi to příjde lepší taktika. A mám víc pokusů pro naučení se reálnému obchodování. A začít se dá dle mě na jakémkoli indexu. Proto u mě zatím - NQ.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

mira_k + renooo:

ze ste se zamerili na NQ je samozrejme vase volba, kteoru ma kazdy...ja si ale momentalne nemuzu pomoct a jako smysluplnejsi a logictejsi volbu vidim YM...duvody sem popisoval v predchozim prispevku...je to predevsim denni rozpeti, ktere byva na NQ o nekolik set USD mensi nez na YM..tzn. ze YM se jednoduse vic hybe..dela delsi pohyby..a pritom pokud se nemylim tak sou oba trhy stejne "drahe"..tick = 5usd....
kdyz jsem studoval NQ zacatkem roku, videl sem tam oproti YM zkratka znatelne mensi potencialy zisku..ale to je samozrejme osobni nazor..a situace se mozna od zacatku roku zmenila, takze urcite budu trhy dal sledovat a analyzovat..

tesim se na pristi ctvrtek, kdy by mel petr ve clanku okomentovat nejbezneji obchodovane indexy, mezi kterymi urcite YM a NQ nebudou chybet..takze budu mozna zase o neco poucenejsi...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll,
určitě souhlasím a nic proti YM rozhodně nemám, ale spíš už jsem si zvyknul na NQ a tak v něm pokračuji dál, pořád si myslím, že mi má co nabídnout i v "mojí" večerní seanci a v kombinaci se SL 40-55 USD mi to přijde hodně dobrá kombinace .. po pravdě jak si stojí YM nevím, snažím se soutředit na jeden US trh .. takže obchoduji NQ a sleduji při tom ES, jako hlavní index a filtruji přes něj vstupy (ve smyslu, že nevstoupim do obchodu, pokud ES je blízko silné S/R urovne)

z Evropy se mi líbí FGBL .. hodně pomalý trh, ale umí obdarovat trpělivého :) .. ale tady ještě pořád sim, díky pomalosti trhu a nedostatku mého času dopoledne nemám ještě dostatek obchodů

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

To že jsou NQ a YM stejně drahé trhy rozhodně není pravda.Mají sice stejně drahý 1 tick,ale to není zase tak podstatné.Napsal jsi to sám NQ,má daleko menší dolarovou a bodovou range než YM,a to je proto,že je podstatně levnější.

NQ -hodnota indexu je cca.1050,hodnota bodu je 20 usd,tudíž hodnota celého kontraktu je 21000 USD.

YM- hodnota indexu je cca.6500,hodnota bodu je 5 USD,tudíž hodnota celého kontraktu je 32500 USD.

Jelikož trhy více/méně korelují,tak propad kontraktu o 1% u NQ je 210 USD a u YM je to 325 USD,což je cca 50% rozdíl,takže z toho jasně vyplívá,že trh YM je o 50% "dražší".

Takže na YM se dá lépe a rychleji vydělat,ale má to samozřejmě i druhou stranu mince.

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

borax:

mockrat diky za upresneni..premyslel sem, ze tam bude rozdil, ale nedokazal sem ho konkretne najit..ted uz diky vam vim...takze ste mi moc pomohl se lepe zorientovat a naucit se zase neco noveho....musim tedy trochu prehodnotit svoje zavery, ktere sem tu prezentoval..takze se omlouvam, ze sem mozna do diskuse vnesl trochu zmatku...

jinak samozrejme souhlasim s tim, ze je prakticky jedno jaky trh (navic pokud jde o akciove indexy) si kdo vybere... ale ted uz daleko lip chapu proc tolik lidi "jede" NQ...zato jeste jednou diky..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkl: stačí jen, abyste pravidelně sledoval, zapisoval a počítal na papíře a uvidíte rozdíl v charakteru jednotlivých trhů.

není to jenom o tom násobiteli, ale také o tom KDO daný trh většinou obchoduje.

PS: teď během krize indexy slepě kopírují své pohyby, protože většina lidí už prostě vidí jen "špatné" zprávy, ale až krize postupně odezní, každý z trhů opět nabyde jiný charakter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny tradery. O intradenní obchodování se zajímám asi rok. Vytvořil jsem si svůj obchodní systém založený na dvojitých klouzavých průměrech. Jde o to že ať backtestuji jak chci... nikdy nejsem spokojen s úspěšností systému. po 15ti měsících zbacktestovaných obchodů systém vydělává asi kolem 13k USD po odečtení komisí. zisk na obchod mi vychází kolem 18 USD. Backtestuji trh e-mini NASDAQ, PT mám 270, SL 100, posouvání SL ze 100 USD na 20 a z 200 USD na 100. myslíte že se mám zkusit sestavit jiný OS a tento nechat být? Může mi někdo poradit jak uvedené obchody účinně filtrovat?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yenda:

18 USD na obchod je opravdu dost malo...ruznych mezer v systemu muze byt vic...pokud ale i po 15 mesicich vydelava, pak bych rekl, ze zakladni myslenka nemusi byt spatna...pokusil bych se tedy spis zapracovat na money managementu..pohrat si s nastavenim PT a SL a posouvanim na BE...osobne bych se snazil zmensit na NQ SL pod 100 USD - ale kazdemu systemu a cloveku sedi neco jineho....

zpusobu jak filtrovat vstupy je moc...zksute tedy projit ruzna vlakna a hlavne jednotlive clanky na financnikovi....co se tyce tech nejbeznejsich filtru tak to muzou byt napr.:

-S/R urovne
-swingy
-volume
-doba, ve ktere obchodujete (pouze v hlavni obchodni hodiny)

nejsem schopny kazdou oblast rozebrat podrobne...vsechny jsou ale dostatecne probrane tady na strankach..takze hodne stesti pri patrani...(pouzijte vyhledavani..)


majkll


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...