Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

bergmann1: No tak to je věc, na kterou když přijdeš, tak už máš vlastně vyhráno.
Mě osobně nejvíc pomohlo, když jsem od trhu dostal pár facek.

Vstupuji na grafu RB8 a následně posunuji SL na RB12.
V takové chvíli (když jsem v obchodě) shodím na lištu RB8 (zbytečně mi rozptyluje, jak tam cena jezdí sem a tam) a přes Ctrl a šipky nahoru / dolů zvětším graf na RB12 tak, že mám v podstatě přes celý graf jenom pár obrovských svíček, takže mohu velmi pohodlně a přesně SL posunovat podle aktuálního dění.

Několikrát jsem udělal to, že jsem se rozptyloval na grafu RB8, nechal se vystresovat a posunul moc brzo, příliš SL utáhl apod. Pak trh vymetl můj posunutý SL, nechal mi s malým profitem a udělal dalších i několik desítek bodů v mém původním směru. Když potom srovnáš skutečnou ekvity na základě strachu a chamtivosti a teoretickou, kdyby ses držel systému a vidíš, o kolik se tyhle dvě liší, je to VELMI pádný argument pro to držet se systému a neblbnout.

Jinak dneska po open to bylo pěkné, bohužel jsem stihl zobchodovat až druhou korekci (tedy ten třetí sestup), takže +11 bodů při MFE +20 bodů. Nechal jsem tedy "půlku na stole" - při nějakém přespříliš opatrném posunu bych asi vytěžil víc. Ale také to tak být nemuselo a profit mohl být výrazně lepší ... takže toho rozhodně nelituji a příště se pokusím o totéž. Se stejnými pravidly, protože už jsem se (snad) naučil jim věřit ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, Toto vlakno som zacal sledovat nedavno, precital som prvych 26 stran a ze niecim prispejem, kym to cele docitam, a velmi vam dakujem za skvele prispevky, PA mi sedi viac ako ine strategie, skusal som klzaky, wcci, tunel atd. Tradingu sa venujem necely rok. Od piatku idem live, avsak vcera som "pozical trhu" $260 na klzakoch :), idem multikontrakt. Aj ked som este nepresiel vlakno cele, povedal som si ze prilozim nejaky screen, a prosim aby ste sa pozreli a napisali ci patterny vidim spravne... Nesledujem vsetky patterny PA, lebo ich ani velmi nepoznam, ale tento tyzden mi pride kniha Joa Rossa - Jak vydelavat dennim obchodovanim na burze, tak sa tesim na skvele citanie. Ani neviem vyjadrit vdaku za neocenitelne informacie, ktore som sa tu dozvedel. Som rad ze som sa dostal medzi skvelych ludi a dakujem tiez Tomasovi a Petrovi za toto miesto. teraz tie screeny: Na 3 min boli nejake triangle ale na 15 min. by som siel proti trendu ale na fesx-e sa da proti trendu ist po 50 - 100 e profitoch, co podla mna nie je zle, co si o tom myslite? Palo

11753

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Vasto,

ST body máš správne aj RU, do úvahy berieš ako prvú vždy naväčšiu RU v rade, teda tú ktora výrazne prevyšuje ostatné , hranice Hig/Low takejto úsečky často vytvárajú mantinely pre buduce CG alebo Range, no aj ostatné RU berieš do úvahy , lebo ked je trh "normálny" nie rýchlikový tak sa v týchto bodoch trh minimálne na chvíľu zastaví teda môžeš to využiť na výstup/nástup z trhu samozrejme s prihliadnutím na "okolie" trhu , či sa tam nevyskytuje nejaký významnejší bod a podobne.


Slabý verí v šťasie, silný v príčinu.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny zde přispívající a díky za nápomoc nám začínajícím. Poprosil bych o pár odpovědí, bude-li mít někdo chuť. 1) Viz dnešní screen, kde je vhodné místo vstupu dle PA, zda čekat na průraz range, nebo lze vstoupit dříve. Právě načasování vstupu mi děla největší obtíže. Místa, kde se trh může zadrhnout tak zhruba vím, ale s načasováním vstupu mám obtíže. 2) Vším jsem si že FGBL již přešlo na nový kontraktní měsíc a dnes ve 12.30 již mám poslední vykreslenou úsečku na starém kontraktu, může mi to někdo objasnit rozdíly v rolování FESX a FGBL, abych v budoucnu neuvázl v trhu.? 3) K úprku do longu 4.12 v 14.30, vstupujete někdo do takového pohybu a případně podle jakých indicií . Mě napadlo tak leda vstoupit při průrazu 2876 na FESX Ahoj Palo: Že ses po necelém roce již pustil do LIVE , tak to smekám do toho bych já zatím rozhodně nešel. Taky již studuji trading skoro rok, prošel jsem finwin 1 a 2, ale od konce září jsem již začal sledovat jen toto vlákno. Knížka od Rosse je OK, ale z mého pohledu je tady ve vlákně více informací než v té knize, ale doplnila moje chabé znalosti PA. Zkouší PA na FESX a FGBL a jednoznačně FESX je čitelnější, v mém simu jsem ve FESX v plusu a v FGBL v mínusu. Co je zvláštní zisky na FESX dělám jen na stranu SHORT ??? V longu jsem na nule. Asi se nad sebou budu muset zamyslet , kde soudruzi udělali chybu :) Díky za jakoukoliv reakci, ve screnech mám hodně čar, hold technický výkres, ale zatím se v tom vyznám , jsem si toho vědom, ale je obtížné rozlišit potřebné od nadbytečného. Marek

11758

11759

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Markos: Na mojom 5 min by som agresivne vtupoval do short po prerazeni S/R vyznaceneho lebo ma 15 min sa rysoval DT na 2906, takze hned 2-3 kontrakty do short, potom uz by to bolo diskutabilne ale jeden by som nechal dlhsie, lebo na 15 min mi to prerazalo TL a stale klesalo, tak jeden kontrakt by som drzal az do 2860, ked to zacalo vahat okolo CC z 4.12. Tak nejak by to robil keby som bol akurat doma ale kto to mal vediet, bol obed tak som s manzelkou siel na nakupy :D

11760

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Palo:

Ted mi dochazejí další souvislosti, diky tvému příspěvku DT na 15 minutovem, pak menší DTna 5 min, prostě hold těch informací je hodně a spravně usoudit jejich proirity zatím není moje silná stránka a ještě těch dotyku horní hranice range již bylo více a zase váham , zda ho některy neprorazí.
Ale vstup pod tím ledge na 5minutovém, tak na to nemám nervy, zatím. Ja jsem taky nebyl u pc, jsem přes den v práci a mám-li čas koukam na grafy :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Markos: Posielam este raz 15min screen, ale zakreslil som tam od 4.12 do dnes ramcek, ktory keby si bral ako RC, tak od horneho okraja by aj tak mal vstup zmysel, lebo by si siel po 150 EUR profit, aj keby to ostalo dnu, to by ma len posilnilo v rozhodnuti vstupit, navyse by to bol asi moj hlavny dovod. Prikladam este ine zakreslenie, co by som tiez nad tym uvazoval, ale 123 nemam este v oku.

11764

11765

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...