Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahoj PalY, vitaj v eurex rodine a samozrejme aj ostatní noví bojovníci... :) nechcem Ti do toho velmi kecať, ale ked si čerstvo začínajúci nepovažujem multikontrakt za najlepší nápad, system si musíš ešte "skrotiť" a vychytať muchy no pri multikontraktoch sa toho možno nedočkáš a skončíš skôr ako na to prídeš, zázraky sa niekedy dejú , ale na to by som sa velmi nespoliehal. Medzi signály si si zaznačil v podstate dobre no ušli ti mantinely hry a obchody si riešil mimo"hrisko" , vždy si najprv definuj mantinely a až potom medzisignály , pozri screeny . Obchodovat akýkolvek trh pre 50-100 Eur je skalping a táto hra je pre začiatočníka vysoko smrtelná.. stačí si položiť otázku aký SL používaš? Ked je to 50 Eur a ideš pre 50 Eur .....,alebo hoci pre 100.....no neviem. Zastavam teoriu , že je potrebné naučiť sa konzistentne zarábať 100 Eur denne a si v podstate za vodou , lebo zbytok je len násobenie kontraktov , no netreba to brat doslovne , teda neutekat za 100-kou so SL 100 nebodaj väčším., dá sa obchodovať aj s 30 Eur SL no to už fakt musíš do toho trochu vidieť no a ked do toho už trochu vidíš tak určite nebudeš brať 100ku. Pre FESX je optimálny zisk 200-250 Eur na obchod no to je individuálne . Slabý verí v šťastie, silný v príčinu. Gladiator028

11769

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:
Ano, to boli obchody robene na inych grafoch s kopec indikatormi a ked som to uplne okresal na cisty graf s volume a pozeral aj vyzsi TF, tak by som ich vobec nebral... zvlast ked som si potom zakreslil cenove patterny... a kedze som to dnes videl (aspon)tak ako som si nakreslil, povedal som si ze idem cakat na knihu, prekopat cele vlakno, vela keslit a potom obchodovat jednoducho... presne tie obchody(pozicka :-)) boli to co ma prinutilo si grafy prisposobit tak ako som videl na zaciatku vlakna u teba a ostatnych a teraz uz naozaj verim ze to bola len pozicka :)
Dakujem ti za comment a prikreslenie okrajov, este mam len nieco z vlakna odchytane, napr. neviem presne ako to je s 123, co to je RH(ani ako sa ukazuje) a pod. Ale nechcem ta obtazovat vysvetlovanim, urcite sa o tom docitam postupne, a ked nie, tak sa spytam ;).
Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:
este dodam, multi kontrakt chcem obchodovat z predchadzajucich skusenosti, kde som mal vela strat a tak kontraktov som sa zbavoval postupne, na roznych hraniciach, a pri zmene smeru na tych hraniciach tak isto(minimalizacia straty, maximalizacia zisku pri slabsom pohybe). Ale obchodovat jeden kontrakt s tym ze vystupy budem prisposobovat situacii trhu nie je zle(zda sa mi z tvojich screenov ze to tak robis), ale to uvidim v blizkom case(ked sa to naucim citat), a podla tvojich screenov, vidim ze pri PA nie je velky dovod obchodovat inak.

Neboj sa mi do toho kecat :), ja som len rad, cenim si pomoc, to skor ja sa citim na obtiaz ako begginer :).
Myslim ze nebyt tej straty, tak by som sa neprinutil, upravit graf, farby, nepovyhadzoval by som tunely, wcci,rsi, a neviem uz co vsetko som tam mal :D. Ked som uz uskutocnene obchody videl na jednoduchom pocmaranom grafe(aj bez okrajov), tak som krutil hlavou.

VELMI mi pomohlo, ked som vypol(s pochybnostami) session break lines, ktore ma velmi obmedzovali, lebo som nepovazoval za podstatne kreslit si dni "dokopy". ked som obchodoval ten den, tak to bol LEN ten den.
A dostava sa mi odpovedi preco som mal od zaciatku low % win.



To all:
Dost bolo obkecavania, dufam ze moj priklad bol dostatocny pre ostatnych zaciatocnikov, aby sa vyhli takym obmedzeniam v hlave a chybam, ktore som si "uvaril".

Prajem vela postrehu a otvoreny pohlad na grafy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky Gladiatore za komentář FESX od včerejška kolem 13 hod. podle mě vytvářel nejprve trojuhelnik, pak se snad rozhodl pro kanal a nakonec pro Trading range . Pokud se ale podívám na 75min. tak snad medvědí vlajku? Ja už tam snad vidím všechno. Co je tam ve skutečnosti ??? Dle mého předchozího dotazu, kdy jsi vyhodnotil vstup "a" jako nejvhodnější, je na dnešním vstupu ten podobný případ na vstupu od horní hranice trojuhelníku? Přikládám screeny mych dnešních sim obchodu Díky za jakoukoliv reakci Marek

11781

11782

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Čaute, dneska dva obchody založené na breaku CG resp. ST s výrazně rostoucím Volume...první Loss,druhý Win..popis ve screenu...je tam ještě jeden označený možný vstup do shortu,což by mě zajímalo jestli by to třeba Gladiator a někdo z ostatních bral jako platný signál ten break TL a potom včerejšího CC... Tomas

11784

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hiker

to je vážně zajímavé sledovat,jak každý máme na stejný trh svůj pohled,oba kreslíme jiné čáry,no v konečném důsledku vidíme možnosti hodně podobně viz.short po ledge...všiml sis,že to včerejší CC(zásadní bod pro vstup do Shortu) mám na stejné hladině jako je tvoje EMA co crossuje trh? :)

Tomas

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte vsichni bojovnici na EUREXU. Zde je muj pohled podle Gladiatorova PA na FESX. Prosim budte nemilosrdni at se taky neco naucim... Mam ted na par mesicu volno z prace a tak se budu snazit takto prispivat snad kazdy den. Jinak je bezvadne se takto zviditelnovat a dostavat komentare: Je to neco jako dopisni skola a clovek si taky muze casem takto vybudovat ten kyzeny obchodni plan, ktery nebude jen vyplodem jeho fantazie ($$$), ale bude se zakladat na kamenovani a kririce od bratru za pocitacem. :D Takze diky predem za ty sutraky a taky diky vsem co zde prispivaji...Hlavne Gladiatorovi, Simimu, Stomasovi a dalsim...porad je co se ucit. (tu)

11789

11790

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rossi, zakresluješ dobre, len obchody si musíš vyberat lepšie.... ;) prvý obchod nelogický respektíve velmi riskantný z dôvodov ktoré som zakreslil do screenu, obchod č.2 to isté , po takom prudkom náraste ceny v 90% nasleduju dalšie úsečky kde sa realizuju výbery ziskov , v tomto prípade to bola len jedna , na to časom prídeš. Gladiator028

11801

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...