Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Sydney,

pred pol tretou neotváraj novú pozíciu, lebo su to správy s výkričnikom....nieje dôležité detailne poznat obsah správ stačí sledovat reakciu trhu. Ked to pohne trh hore/dole tak prvú úsečku nechaj nech sa vykecá a potom v závislosti od najbližšieho okolia..CG, Rh atd sa zariaď. Hlavne treba sledovat volume, či to pritiahlo nových obchodníkov , alebo ide len o skalp-rekciu starých..???


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci,
akosi sa mi nedarí sem priložiť obrázok z dnešného rána, doma mám Snagit, ale v práci nie, tak aspom skúsim opísať čo som dnes pozoroval na trhu ja. Zhruba o 9:00 bol prvý prieraz ranného CG na 2177 smerom UP, nakoľko by som bol nedočkavý tak by som skončil na SL -70. Potom prišiel druhý prieraz na tej istej hodnote 2177 o 9:40, tento už by bol úspešný a výstup podľa mňa by bol na 2200. Kde som sledoval že trh sa hore moc nerúti a bolo to tiež na reverznej úsečke. Takže zhruba tých +150EUR na kontrakt za ráno. Potom som už musel ísť od PC a venovať sa zamestnaniu. Som zvedavý či to niekto videl tak ako ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,

chcel by som sa spytat "backtestujucich" ak citaju tento forum na ich pristup k datam pre trh FESX od novembra 2008.
Oplati sa predplatit kvalitne na min. 3min TF alebo bezite na "zdarma datach" s horsou kvalitou -> ak ano, poprosim supnut linku -> mam zatim do decembra 2008 a bolo by fajn backtestovat tie 4 mesiace dozadu min.

Vdaka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sydney
podľa mňa máš zakreslené RH správne. Ja som najskôr tiež neuvažoval nad UP smerom, ale na 30min TF som mal zakreslené jedno staršie CG s hranicou 2165 a 2185. a kedže pod tých 2165 sa trhu nechcelo, tak som to bral z môjho pohľadu že trh otestuje skôr tú hornú stranu. Viem že som nastupoval dosť skoro na tých 2177 a viem aj že tam bolo i jedno CG zo včera proti ktorému som šiel, ale ten trh sa tam skrátka dostal a práve na 2177 dosť stúplo Vol, to bolo to čo mi ukazovalo, že to môže ísť UP. Ale toto je len môj pohľad na graf a netvrdím že správny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Indic Mrkni na tento návod (http://www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader-zenfire.html), ty data zadarmo od Zen-fire pro sim účet jsou úplně v pohodě, já podle nich jedu live. V Ninjovi si zobrazuju grafy, ale příkazy zadávám přes Bracket trader do platformy od Interactive brokers kde mám účet. Mám to pro jistotu oddělený protože když backtestuju, a pořád se hrabu v grafech v Ninjovi tak chci mít "obsluhu peněz" někde jinde, nemusím mít strach, že se překliknu a ..... Ještě jsem nezaznamenal jakýkoli problém nebo že by ty data neseděly. Dřív jsem si platil data od Sierry a ty byly, podle mě, horší než tyto zadarmo. Mrkni na ten přiložený screen, vlevo data od Zen-fire, vpravo live cena u IB. To mahrlo Jestli ti to třeba pomůže abys mohl přispívat screenama i když jsi v práci - přihodil jsem návod jak na irfan, snad pomůže

8580

8581

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sydney,

tie Rh máš správne , každý dvojitý vrchol dno ohraničene nižším low je Rh . Pravdupovediac ma tie sviečkove garfy rozladuju , ale je to vec zvyku a ked to budeš vediet čítat na tomto grafe tak je to Ok.

To Mahrlo,

pekná práca , semienko sa ujalo.. :) škoda toho prvého vstupu lebo nasledoval hned po reverznej úsečke čo nie je velmi bezpečné a vôbec prvé prerazenie radšej vypusť lebo väčšinou je to len "periskop ponorky" .


Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Indic,

ahoj, pokial s tradingom len začínaš tak ti úplne stačia dáta zdarma od Zen-Fire v kobinácii s Ninja Trader sú vo velmi dobrej kvalite a pokial neobchoduješ Live velké multikontrakty tak o kupovaní dát ani neuvažuj...sú to pre teba vyhodené peniaze. E-signal má jedny z najkvalitnejších dát , ale pre bežného tradera s pozíciami do 10 kontraktov v jednom vstupe ich nepotrebuješ. Na presných dátach sú závyslý velký obchodníci ktorým jeden tick robí niekolko tisíc USD , ale nám bežným smrtelníkom stačia aj tie"obyčajné".
V NT a Zen-Fire máš historiu asi 1 rok dozadu, ale tiež to netreba prehánať velmi "historicky" lebo trh sa dost zmenil a to čo bolo pred tým normálne teraz už nieje... je to ako keď jazdíš na starej škodovke po vyjazdenej ceste a teraz dostaneš nove audi a mapu do ruky..... skrátka tvoje staré paterny sa teraz správaju inak .


Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Sydney22, Gladiator028,

dakujem za Vase odpovede. Mojim ucelom je zatial ist dozadu max.4 mesacny backtest pre FESX (a NQ) aby som si vysledoval optimalnu vysku stoplossov pre moj system a porovnal uz s hotovym backtestom pre YM trh, tak aby som nakoniec vedel vybrat trh vhodny pre moj MM a psychiku. Obchody live este nejdem, musim najskor spravit par backtestov a par mesiacov papertradingu. Krok za krokom a budem za vodou (ziadne vysedavanie v praci).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz:

je potreba rozlisit, jestli ty ztraty byly podle systemu nebo to byly obchody mimo plan. To je dost podstatny rozdil od ktereho se ta lecba muze odpichnout. Pokud je to ten druhy priklad, tak screeny moc nepomuzou. Spis je to na poradnu, kterou tady ted pri pondelcich zavadi Tomas. Mne treba pomohla hned ta prvni.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...