Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Ahojte všetci,
tak dnes som bol na služobke a nemohol som sa venovať trhom, až z vašich obrázkov vidím čo sa dnes dialo. Gratulujem Sydney, pekný obchod (tu). Ohladne zobrazovaného TF mám tiež poznatok zo svojej praxe. Povodne som obchodoval tiež na alternatívnych grafoch asi najviac na RB, nakoľko mám brookera IB tak som moc VOL a tik grafy nepoužíval, lebo ak som nemal zapnuté PC tak mi to ukazovalo blbosti. Stále som mal pocit že minutové grafy sú nejaké zastaralé a keď som obchodoval s indikátormi tak vstup mi ukázal až keď bol trh hodne ďaleko. Až keď som našiel toto vlákno a prelúskal niekolkokrát Rossa, tak som začal testovať na minutových grafoch. Predstavovalo to teda zmenu OS, čo nie je zrovna najjednoduchšie a v tom mi pomohli Gladiatorove rady, ale dnes sa už pri obchodovaní cítim v pohode a mám aspom podľa mňa trochu prehlad o tom čo sa deje na trhu a stačí mi k tomu len cena a volume.
Lado maš pravdu, že FESX je iný ako US trhy a z mojej skúsenosti možem povedať že sa mi obchoduje lepšie. Cena nieje tak rozlietaná, SL používam najčastejšie tak do 70 EUR a ako som videl tvoj graf, tak si myslím čo písal už Gladiator,že 180 je celkom pekný obchod. Držím ti palce na novom trhu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to yax:

to vim ze posouvas po hilo activatoru. Backtestoval jsem i tento vystup ale vadilo mi ze je na me prilis daleko od ceny a nevedel jsem jak presne urcit situace kdy pritahovat SL. Jak rikas je to hodne diskrecni a vstupuji do toho emoce. Ted papertraduju s trailing SL ktery posouvam po fixni castce a spoustim ho az dosahnu urcity otevreny profit (cca 250 na TF). snazim se urvat z trendu co nejvic
tak uvidim jak mi to bude vyhovovat. mozna se nakonec vratim k pevnym PT.

backtestoval jsem i FESX na 1500 vol se SL 50 a PT mi vychazel dle MFE analyzy cca 120.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegovia, čítam že sa tu často spomínajú alternatívne grafy a tam tu pridám svoj názor na volume grafy. Dost dlho som ich obchodoval a môžem povedať že trh FESX sa zmenil aj v tomto bode. Pred tým asi rok dozadu bolo volume 5000 dobre obchodovatelné , ale v poslednom čase trh FESX naberá na obrátkach a vidím , že volume 5000 by som už neobchodoval ani náhodou , lebo je velmi rýchle a úsečky sú "rozsypané" (z môjho pohladu) V tomto období považujem za obchodovatelné volume minimálne 10 000 a vyššie. Aj ked je pojem volume velmi diskutabilný ako máte možnost vidiet pri priložených screenoch . Pokial chcete obchodovat volume, tak nemôžte "hádzať do jedného vreca "všetky obchodné dni. Ideálne je odsledovat otvorenie trhu do 9:15 a to Vám vela napovie aké volume zvoliť pre danný deň , lebo ked je volume ako pri štvrtkovej seanse tak tam by bolo na mieste použiť aj volume 25 000 , ale to je vec názoru a každý sa môže rozhodnút ako chce. Ja som Vás len chcel upozorniť, že pokial ste zvyknutý na volume 1500-2000 z TF tak tu to neplatí a je strátou času sa tým zaoberať pokial nechcete skolabovat vplyvom pretaženia "rýchlosti 3G "... :) Volume 1000-2000 znamená v tomto trhu, že obchodujete asi 20 sekundový graf, pri objeme obchodov 15 000 v jednej 5 min úsečke obchodujete cca 3 min graf a takto si to môžte vyrátať čo Vám bude vyhovovať. Pokial hráte na PC bojové hry a milujete rýchlost tak kludne obchodujte aj volume 1000 , ale bojové hry sa vyznačujú vysokou úmrtnostou.. ;) Všimnite si úbytok volume 17:4. Piatok, a každodenné zníženie volume po 18:00. Good Luck Gladiator028

8622

8623

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, pridávam screen v náväznosti na túto otázku: AND1 to yax: podle ceho ridis vystup kdyz trh vstupuje do oblasti kde nemas zadnou S/R uroven, hi low predchozich dnu, hi low PM, OR a pod? Takáto oblast neexistuje, trh treba odsledovat ak je potrebné aj pol roka do zadu a úroveň sa nájde, netreba k tomu používať žiadne vedecke výpočty. Nepoužívam pestré grafy (kriklave farby), ale pre túto pomôcku je to v poriadku, lebo je tam viac cien -bodov ktoré treba odlíšiť. Konkrétne teraz je FESX na úrovni 2278 a najbližšie Hig je na 2300 , v prípade, že dôjde po Open k rastu trhu počkám ako sa situácia vyvynie , či bude cena prerazená, alebo odmietnutá. Long obchody v prípade priameho rastu beriem až po prekonaní najbližšieho cenového High v prípade že nie je väčší priestor pre prípadný profit. V prípade dostatočného poklesu trhu ktorý dá týmto priestor k obchodu pre long, situáciu využijem po zhodnotení dannej situácie CG,CC a podobne. Good Luck Gladiator028

8635

8636

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gladiator028 dik za postrehy. K tomu nastavreni timeframe: Je to hodne individualni. Obchodujes na zaklade ceny a vyhovuje ti tenhle tf. Posledni dny jsem hledal vhodny tf pro obchodovani FinWinu na FESX dopoledne 9-12 hod. Timeframe 10000 volume je pro me prakticky neobchodovatelny (malo usecek, velky SL, necitelny patterny). Tf 150tick ktery tady nedavno postnul yax vypada celkem dobre. Usecky se vykresluji priblizne kazde dve minuty, citelna situace na CCI´s. V backtestu to vypada taky celkem dobre, uvidim jestli to pujde na paperu.

8637

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To AND 1,

zadravímŤa, plne s tebou súhlasím, že trading je vysostne individuálna vec. Svojim príspevkom ohladom volume som len chcel upozornit začínajucich traderov a traderov z amerických trhov (iné volume)na správnost výberu volume a teda rýchlosti trhu ktorá je premenná a začínajuci obchodník sa jej nemusí vediet hned prispôsobiť.
Ináč je super že si sem pridal aj screen nakolko stará pravda hovorí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť.
V krátkosti k tomu screenu, ako je vidiet na volume 10 000 je tam podstatne menej úsečiek ako na Tickovom grafe a to je dvojsečná zbraň.... Tickovy graf alebo graf s nizkym volume môže zavádzať začiatočníka k impulzívnym obchodom nakolko tam vidí veľa obchodných príležitostí hoci sú tam v skutočnosti len 1-2 v záležitosti od SL a OS. Môže sa mu zdať že trh začal výrazne trendovať a volá ho na vysokohorskú túru ak však čaká swing a za ním dalši atd....jeho túra sa zrazu zmení na sánkovačku ktorá končí nárazom do piliera v podobe rastovej úsečky.. :)

Každopádne je to pekný graf a ked ladí so systémom tak nieje čo riešiť. Nikoho neodhováram od volume ani tickovych grafov len si treba vediet prispôsobiť "jazdu povahe a stavu vozovky"... ;)


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, tak ja už mám dnes hotovo. Počkal som si na prerazenie CG, sledoval som Vol, ktoré mi ukázalo smer na juh. Trochu som si upravil výstupy a začal som používať PT1 a PT2, niečo na sposob Rossa. Časom chcem PT2 nechať trochu večší priestor, ale teraz na začiatku som zvolil radšej istotu. Takže tu je obrázok.

8639

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,

jedete pls nekdo pres TransAct, Sierra pri spusteni hlasi problem s real-time daty a moznou nedostupnosti symbolu?
Ja mam aktualne problem, ze FESX a FGBL data jsou zobrazena pouze z doby kdy bezela platforma a dowload zbytku
neprobehne (tyka se pouze dnesniho dne).
Inifinity rika: Everything is just fine, ale me to tak neprijde.

Dekuji moc,

H.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže poobedie som obchodoval nasledovne: počkal som si na prerazenie CG (tieto obchody začínam mať najradšej), vstup bol tesne po 14:00h, cena pokračovala nadol takže PT1 bol dosiahnutý. K PT2 mi zostávali 2 bodíky, ale trh spravil korekciu takže som posunul SL nad druhú korekčnú čiarku a tam som aj skončil. Všetkým prajem úspešné obchody.

8644

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...