Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

Přihazuju ještě to co viděl můj systém, vstup na korekci po proražení TL, současně se to shoduje s Rh (je to doufám Rh). Dlouho jsem váhal jestli do toho jít, ale nakonec jsem nebral protože bylo šest a řekl jsem si, že takových obchodů ještě bude... Tak to viděl můj systém, já jsem to viděl tak, že jsem zahučel na tom samým obchodě jako lapaz (ten druhý)

8586

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To sydney,

nerozumiem tomu čo píšeš...já jsem to viděl tak, že jsem zahučel na tom samým obchodě jako lapaz (ten druhý) prečo? Rh je Ok linka bola prelomená tak v čom mal byť problém?
Za dalšie, začinam si vyčitať že som Vás všetkých upozornil na 18 tu hodinu, lebo zobrali ste to ako definitívny koniec obchodovania...teda podla toho čo čítam aspon Ty Sydney. Môžeš obchodovat aj potom, len si treba všímat volume a rýchlost vykreslovania sviečok , ked je volume a sviečka stojí na jednom mieste bez pohybu a raz sa pohne aby sa nepovedalo tak kašlite na to, ale pokial je "živá" tak sa to dá zobchodovať tých 100-200Eur na kontrakt viete získať aj potom...Na FESX je likvidita stále až do konca ide iba o rýchlost trhu aby ste neuviazli na jednom mieste.Aj teraz je tam cca 5000 kontraktov v jedne sviečke , ostatný obchodníci na amer.trhoch o tom môžu iba snívať.
Ja neobchodujem po 18:00 lebo sa snažim zinkasovat zisk už doobeda a väčšinou to aj urobím pokial je trh živý. Po 18:00 je volume typu anglicky trávnik a to ma už nezaujíma , ale netvrdím že je to neobchodovatelné.
Trading je individuálna záležitost a každý si ho musí ušiť na mieru , žiadne pravidlá niesu zabetónovane ....


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator tím "zahučením" na druhým obchodě jako lapaz jsem myslel, že jsem vlezl do toho samýho ztrátovýho obchodu jako lapaz, u něho to byl ten druhý obchod který jsi mu okomentoval jako že "podruhé vstoupil do stejné řeky". Po 18 hodine neobchoduju protoze normalne chodim do prace a uz jenom trcet do sesti v praci je azaz, kdybych u toho sedel dal tak to uz by bylo fakt moc, je to spis mentalni stopka - ja do toho pred sestou vlezu a budu u toho sedet dalsi hodinu a pul, to uz ne, to uz je moc. Ted u toho sedim spis nahodou, neobchoduju, ale kdyz jsem videl jak se dela to low na krizeni tech dvou TL a sedi to jak pr.el na hrnec tak jsem mel cukani to vzit, fakt krasa...

8588

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Radustor,


sú to aj Rh ale ja som to označil len z dôvodu aby ste si všimli (všetci)opakujuce sa signály v paternoch, ktoré idu akoby cez kopírku... ked nemáš (te) čo na práci ked čakáte na signál tak sleduj graf do zadu hladaj paterny a ked nejaký nájdeš tak si ho označ .Potom ked sa začne tvorit nový patern nápadne podobný tomu predchádzajucemu tak si môžte pripravit obchod do toho istého smeru, ale nie slepo lebo som to povedal ja ! Nechajte si to potvrdit aj Vaším OS , ked sa signály zhodujú tak je to na 99% v poriadku , nepíšem 100% lebo jediné čo je na 100% je že každý raz vyfasuje drevený spacák a mramorovy občiansky preukaz... :)


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Některý situace (patterny) jdou opravdu jak přes kopírák, dělám si v excelu takovou databázi situací který se v trhu objevují. Skládám si pod sebe printscreeny a ke každýmu přiřadím určitý parametry - jak co té situaci předchází (pád ceny po otevření, den z malým rozpětím, silný trend, ....), tak zhruba popis situace (je to na high dne, je to daleko od EMA204, 1-2-3 do trendu s divergencí, apod.). Těch parametrů je tam opravdu jenom pár, je to hnusná práce, screeny tam dávám úplně odzoomovaný abych viděl celou situaci. A už se mně párkrát stalo, že tam dávám nový screen a říkám si, že to už jsem někde viděl - a opravdu zašátrám a najdu situaci jak přes kopírák! No a když se něco blíží, zadám ty svoje parametry a ono mně to vyfiltruje screeny co tomu odpovídají - moc mně to pomáhá hlavně psychicky.
Wikipedie - pattern: "These elements repeat in a PREDICTABLE manner."

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte všetci, tak dnes som sa dostal k PC až okolo obeda, takže ranné pohyby som si pozrel až spetne a zaznačil som si jedno CG, ktoré sa dalo zobchodovať. A prišlo 14:00 a po dlhom čase môj live obchod s novým OS. Počkal som si na prerazenie CG, ktoré bolo pri High dňa a nad včerajším high. Obchod sa krásne rozbehol mojim smerom, prišiel gap, ktorý zasiahol presne môj PT 210. Tento si nastavujem vždy dopredu a v prípade potreby ho posúvam. Takže po dlhom čase plusový reálny obchod a pre dnešok si dám pohov. Vďaka Sydneymu prikladám aj obrázok.

8592

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sydney22 Napsal:
-------------------------------------------------------
> To Sanka
> Byl jsem tam pár měsíců, ale to už je tak 4 roky.
> Není to doufám narážka na moje příspěvky (hlavou
> dolů a podobný veselý poznámky) :D


To sydney: ne ne, to určitě ne:) já jen že já jsem v sydney, tak mě jenom tak čistě teoreticky napadlo že by bylo supr tady poznat nějakého tradera :D ...tak proto jsem se musel zeptat:) ...ok to nic, ať se daří

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...