Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Sydney
díky moc za pomoc, keď to vidím takto napísané tak už je to v pohode a zajtra si to skúsim

To lapaz
presne tento problém riešim tiež a som rád za Tomášove články. Pri paper je všetko v pohode a som v zisku, ale akonáhle idem live tak sa nestačím čudovať sám nad sebou. Preto som zmenil OS, ktorý ako zisťujem mi viac sedí a cítim sa s ním istejší. Ale live som s ním zatial neobchodoval, takže ešte tiež nemám vyhrané. Takže mi neostáva iné ako ti držať palce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz:

pokud je ta cervena cara low dne, tak to by byl pro me problem - pokud bych nemel dost velky prostor na posun na BE, tak bych nevstupoval protoze bych se bal otoceni. Kdyz uz S/R sledujes, tak nechod proti nim, pokud nemas aspon trochu prostoru - napr. ten druhy vstup prisel dost pozde a tam uz moc mista k te S/R nebylo.
Jinak jsou to pekne vstupy - vzdy podporene flipem - ale pokud by mel trh aspon trochu mista kam se rozjet - tak to aspon vidim ja z pohledu meho systemu (upraveny finwinII).

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax:

Na nizkem TF (150t), kde vstupuji jsou v obou pripadech 100/v tak jak by to melo byt... Tento system mi vychazel hodne dobre na celem kontraktu 03/2009. Ted na novem kontraktnim mesici 06/2009 to je stridave, jednou dobre jednou spatne (vetsionou dobre na paper a ztraty chytam live :-)

Docetl jsem Rosse a sleduji tady pocinani kolegu a musim priznat, ze me to hodne dostalo, ale nechi jen tak menit system, protoze bych asi nikdy nezkoncil a porad neco hledal. Zejmena na to jdu rozvazneji, protoze je to docela jina filozofie, zadne korekce do trendu, ale prorazeni CG, 123, Rh atp.

Rekl jsem nez budes neco menit a znova testovat tak se drz toho co uz mas: mas system, fungoval v testech, papertestech tak se ho drz a bum 2x SL :-)

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lapaz,
ak ti systém sedí, tak nieje dôvod ho meniť, ako sa tu už veľa krát napísalo, raz sú straty a potom zasa zisky. Náš problém je najčastejšie medzi našimi ušami keď prepneme na to zakliate live. Takže ak ti OS vyhovuje tak vydrž a spetne si večer prezeraj grafy, kde boli pre teba tie problémové miesta a rob si z nich poznámky, až potom zistíš či je problém v OS alebo len v tvojej hlave. A až potom sa rozhoduj ako ďalej.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lapaz Já to po boji vidím takto (mimochodem taky jsem zkoušel FINWIN). - Používáš patterny z FINWIN, OK, zkus je ještě podpořit jednoduchýma cenovýma patternama, na screenu jsem ti naznačil to co jsem používal já: - chtěl jsem vidět 1-2-3 do trendu (i jenom ze 3 svíček) jak si leží na EMA34 a celý aby to bylo schovaný ve větším swingu, na BE můžeš jít po zavření toho swingu ve kterým je to schovaný - nebo vstup na "čistým" flipu - aspoň 3 čistý svíčky v korekci Jinak jsem signály FINWINU nebral Ubude ti obchodů budeš víc v pohodě a to je pro tebe myslím to hlavní - mimochodem, spočítej si kam se za rok dostaneš s 500 euro měsíčně (dva tři ziskový!!!). Počkej si na pořádný obchod. Četl jsi od kluku z financnika "Kompletní průvodce psychologie obchodování"? DOPORUČUJU! Na tom tvým ranním vstupu se vytvořilo higher low a higher high navíc proti silnýmu supportu - to bych nebral. Ten tvůj druhý vstup jsem bral taky, takových nás bylo, šel jsem mimo plán s těsným SL (-30). Ať se daří!!

8583

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, k PC som prišiel až teraz a nestačím sa diviť ako sa to tu rozprúdilo a rozrástlo o nových členov "rodiny". K Tvojmu obchodu, neviem podla čoho si vyberáš obchody aký máš systém , ale pokial tam máš nakreslenu trendovu linku tak ju prosím použivaj správne. Nakreslenu ju máš správne a tebe v mysli ostalo že je šortova tak si automaticky myslel na short , podvedome si sa nechal zviesť , ale ten šort niekedy aj musí skončiť a to ti práve povie tá úsečka ked dôjde k jej prerazeniu. Pozri si screen čo som ti tam dopísal a zdôvodnil, stále opakujem, že trading je kopa malých detailov ktoré si treba všímať. Hned na prvej usečke máš naznačené krátkodobe dno, dalšia úsečka už zavrela vyššie aj ked len trocha ale už to je rastový signál, potom sa ti tam vytvoril Rh a pred nim podla mna nič nenasvedčovalo Short a tak stačilo počkat na dokončenie Rh a potom by ti to už bolo jasné. Viem , že si povieš že teraz sa mi rozumuje lahko, ale skutočne takto by som reagoval lebo si všímam detaily. Podme dalej na tvoj druhý vstup tak isto už tam je vidiet zase vyššie dno oproti staršiemu a všimni si formáciu sviečok v rámiku ...je na 99% totožná s tou na ktorej si obdaroval burzu... takže vstúpil si 2x do tej isej rieky.. ;) a že vraj nevstupiš 2x do tej istej rieky..(porekadlo) cele ti to pretína CC ktoré je samo o sebe silný support po ktorom prerazení nasleduje rast. Nič by si nepokazil keby si nebol nedočkavý, možno že máš dobrý systém len treba byt trpezlivý a hlavne všímavý na DETAILY. No nič si z toho nerob také blbosti som robil aj ja a aj hocikto iný , to že si to tu napísal je známka že si to prežil a to je hlavné (tu) Good Luck Gladiator028

8585

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...