Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Maly Bobeš,

už niekde skôr som napísal, že to netreba brat doslovne na tick, ide o smerove pohyby ako celok,. Ked si pozrieš to iste na 15 min tak uvidiš že je to pohyb do strany hoci je tam náznak nárastu. FESX krásne tahá jeden smer... , FGBL nemá momentálne hnací impulz , neočakavaju sa žiadne dôležité správy. Obe trhy funguju na rozličných princípoch , ale ked je trh živší funguje to presne ako som napísal. FGBL by som momentálne neobchodoval . Všimni si obe trhy o 11:40 5 min graf, FESX taha hore aFGBL ide dole..... potom 14:30 opakuje sa to iste .....
Ked ta to nebude obtažovať tak mi prosím nevykaj , tu sme všetci "spolužiaci" v jednej škole biznisu... ;)


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Maly Bobeš,

akokolvek sa na to pozerám ... FESX dnes krásne swinguje a obchodovat ho je pohoda, FGBL je evidentne ešte"mimo"
je totálne rozhádzany a ja osobne by som v nom nebral žiaden obchod.
Preto je trading fungujuci "bankomat" pretože každý trader v nom vidí iné príležitosti , keby sme všetci fungovali rovnako, tak burza by čoskoro skončila a to predsa nechceme.. ;)
Všetko je to o získavaní skúsenosti praxou a tým pádom časom. Ked denno denne stretávaš toho istého kamaráta dlhú dobu tak hneď zbadáš ked nieje OK ...vyčítaš mu to z tváre a nemusí ti nič povedať. Tak isto je to z trhom ,pozrieš si otvorenie prvých 15 min a vieš či má význam čakat na signál , alebo ho necháš tak a počkáš kým sa ti vyplače na ramene a vykecá.... ;) Ked už je v pohode tak mu vytavíš účet za psychologicku podporu a ideš dalej .... :)


Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
tie tvoje prirovnania si asi začnem zapisovať, presne dokážeš vystihnúť danú podstatu problému (tu). Inak chcel som sa ťa ešte spýtať ako riešiš výstupy? Čakáš na druhú reverznú, alebo si nastavuješ nejaké PT? Prípadne ako to riešiš pri viac kontraktoch?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska měl trh FESX opravdu pár "tutovek", bohužel jsem je nevzal, protože jsem u první zaváhal (pořád bojuju sám ze sebou)a u druhé jsem byl na bruslích tu nasr .energii vybruslit .... alespon když nevydělám tak alespoň zhubnu a zlepším si fyzičku ;-) , ale bohužel takhle si na živobytí nevydělám.... doufám, že se někdy dostanu do stádia jako Gladiátor ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj mahrlo,

som rád že sa ti moje vysvetlovania pozdávaju nakolko zastávam názor, že ked chceš niekoho naučiť niečo o umení tak namiesto zakupenia 500stranovej knihy o umení zober ho do Louvru...tam si to môže pozriet z blízka , dotknut sa toho ..ked si rýchlejší ako ochranka.. :) skrátka ovela živšie si to predstaví ako len nejaké čítanie s kopou cudzích slov.
Ked si pri človeku porovnáme racionalne myslenie a predstavivost tak jednoznačne zvítazí predstavivosť.
Ideš v noci parkom a máš obavy že ta niekto prepadne , niesu to racionálne obavy lebo nič tomu nenasvedčuje , ale videl si vela filmov s podobnou tematikou a tak ti bežia predstavy myslou práve v tomto okamihu a bojíš sa predsáv.

Takže odpoviem ti zase na príklade zo života. Považujem sa za dobreho kuchára , ale ked budeš chciet odo mna recept na guláš ktorý varím s presným postupom tak ti ho nedám ....nieže by som nechcel ale neviem to, lebo všetko robím auomaticky nič nevážim...kolko gramov soli, cibule atd......a vždy uvarím dobrý guláš .

Teda základny systém je že vystupujem na druhej reverz úsečke , v začínajucom congestion alebo v paterne 123 do protitrendu ...to j základny recept...ale v reále ked sa to už varí v kotli.... skúmam či tá rever usečka je dlhšia ako predchádzajuca, ako dlho sa vykreslovala, ako intenzívne či sa tvorí po prvom rannom prerazení, alebo pred 18:00.... to su tie koreniny do guláša ktoré mu dávaju správnu chuť. Nedá sa to jednoznačne povedať , a to iste platí o CG . PT mám nastavený automaticky a to z dôvodu, že ak mi vypadne systém, (čo sa mi už viackrát stalo) v prípade že trh trenduje dosiahnem stanovený zisk aj ked niesom on line. Teda používam ho viacmenej ako zábezpeku zisku , ale zase ale.... ked sa cena blíži k PT a klesá volume tak nechám trh nech si udrie do PT...nech má radosť.. ;) ked je to v začiatku silného trendu tak ho posúvam s prihliadnutím na najbližšie možne body obratu napr, CG z nedalekej minulosti atď.
Základnu recepturu ti viem povedat, ale zbytok je " alchymia" :)

Takže najprv si prečítaš recept a ideš varit, druhýkrát si už niečo pamätáš , ale ešte nazrieš do knihy receptov, tretíkrát tam kukneš už len pre istotu a potom to už robiš automaticky a nepotrebuješ nijaký ťahák a ide ti to .......


Dobrú chuť ... :)


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Gladiator,
a vieš, že mi to takto úplne stačí? Pýtal som sa len preto lebo zasa čítam Rossa a zasa tam nachádzam nové veci. Teraz som sa sústredil na výstupy a on tam práve hovorí o druhej reverznej a o ukončovaní prvej, druhej a tretej sady, tak preto ma zaujímala tvoja skúsenosť. Je to presne ako píšeš, treading sa nedá naučiť z čítania kníh ale len zo sledovania grafu a vlastnej skúsenosti z obchodovania. Takže recept už mám a idem k hrncom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Mahrlo a ostatný, pripájam screen na tému reverzných úsečiek s popisom, neriešim to tam ako konkretny obchod len ako reverz príklad. Vstupili sme po prelomení RH , posunutý SL pod support, dalšia úsečka je rastová ktorá nám vytvorila nove High trhu a zároven sa začalo tvorit CG. Posunieme SL spod suport a potom pod dno rast.usečky a teraz máme tieto možnosti výstupu. Podl Rossa na 2hej rev usečka v tomto prípade by nám to ušetrilo viac penazí, ale kedže prvé 2 reverzy po rastovej úsečke nevidím na 10 min grafe tak ich neberiem a čakám dalej , reverz označený ako 1 je už nebezpečný , ale kedže som zabezpečený SL a som už v zisku tak to ešte nechávam, druhý reverz je už okamžitý výstup po prelomení Low predch.reverzu a zároveň to prelomlo aj open rastovej úsečky .Potvrdzuje mi to aj 10min graf. Druhá možnost by bola nechat SL pod suportom a počkat na dalšiu úsečku čo by sa nám v tomto prípade oplatilo . Je to zas na psychickej pohode tradera, lebo nemá už čo stratiť , ale láka ho vidina lepšieho -istejšieho zisku... ;) Takže vidite, že nieje reverz ako reverz, ked je velmi malý tak to nechávam tak aj ked je to druhá reverz úsečka a viackrát sa mi to vyplatilo. Všetky vstupy a výstupy si zároveň potvrdzujem na vyššom TF , a ako vidno jediná nebezpečná reverz usečka bola tá posledná s výstupom lebo bola výrazna už aj na 10 min grafe. Good Luck Gladiator 028

8575

8576

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney 22, píšem ti len ohladom Stochasticku, ked si chceš potvrdzovat smer na vyššom TF tak tomu prispôsob aj Stoch a tak si ušetríš "vysokohorsku túru" a tu linku čo tam máš nakreslenú ti nakreslí sám Stochastick...no nieje zlatý? ;) Parametre 12, 24,3 a pridal by som tam aj nulovu linku pre lepšiu orientáciu. Good Luck Gladiator028

8577

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator:

Asi ti to už někdo řekl, ale já ještě ne. Prolezl jsem už mraky diskuzních fór a žádný nebylo tak konstruktivní jako toto. Musím ocenit, že tvoje komentáře jsou konzistentní, není taková výjimka, že "guru" fóra mění pravidla svého obchodování každý druhý měsíc a to jaksi jeho žáci nestíhají pobrat. Nesklouzáváš k samolibému žvanění, poučování a argumentacím za každou cenu. Okomentuješ jenom to, co cítíš (a máš na to cit), že by někdo chtěl abys to okomentoval. Kdo chce, může si z tebe hodně vzít (tu). Díky!

A taky to tu není zaplácaný netradingovými příspěvky jako je tento :D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney,
pridám jeden netrandigový príspevok aby to tu nebolo až také KOOL..
ďakujem za pozitívnu reakciu, ale určite sa nepovažujem za nijakeho "guru" takýmito prívlastkami by som delegoval skúsených parketových obchodníkov , Rossa a iných ktorý vyvynuli vlastné obchodné taktiky ktoré viacmenej spolahlivo zarábaju peniaze....všetci sme spolužiaci jednej triedy a vysvedčením sú obch.výsledky.

Na margo samolubosti len tolko, že čital som knihu Market Wizards a je tam jeden obchodní ktorého meno si už nepamätám a ani nechcem, lebo pri čítani článku som došiel k bodu kde ho Swager pýta prečo si myslí že je najlepší obchodník...????....odpoveď...lebo nikto nemá takú disciplínu ako ja, na všetko som pripravený !!! ...za 10 rokov som nevynechal jediný obchodný deň, obchodoval som aj so zápalom plúc..!!! ...bla..bla...bla...
V tom momente som prešiel k dalšej kapitole o inom obchodníkovi, tento samoluby človek, ...majster sveta, ktorý pre prácu zabudol žiť a ktorému su vlastne jeho zárobky nanič mi nemá čo dať a nezaujíma ma ako zarába a ani to nechcem vediet , u mna skončil.

Vela mi dali azijske bojove umenia ktoré som študoval v mladšom veku, lebo cele to je o meditácii, sustredení , taktike a pokore takže čerpám si energiu aj z tejto oblasti.
To je všetko k tvojmu pozitívnemu článku a teraz podme k "bankomatu"...ešte si spomenuť správnu obchodnú kombináciu.. ;)


Good Luck

Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...