Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX


Doporučené příspěvky

To Sydney,
ohľadom RH, ja ich beriem len do trendu, nakoľko je to trendový patern a trend prípadne zmenu trendu ti musí ukázať i večšie TF. Ja používam 15 min a 30 min. Takže ak sa mi spraví na týchto dvoch TF patern 1-2-3, čo znamená zmenu trendu tak až potom sledujem RH. Neviem či som to opísal zrozumiteľne, ale takto to obchodujem ja.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím, chybí tady nějaký zmaštěný obchody takže jich pár přidávám... Od rána jsem byl tak nějak v náladě, že trh po včerejším pádu bude chvilku ležet, potom zvedne z posledních sil hlavu a padne zase na hubu. Čekal jsem na nějaký pěkný 1-2-3 do shortu, ale dopadlo to malinko jinak. Včera nám zavřeli firmu tak jsem se rozhodl, že se do toho prostě obuju pořádně - a taky jo... :(

8661

8662

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sydney
ikdyz neobchoduji ciste PA, tak mam nejaky postreh jak obchodovat takovouto S/R uroven, sam ji taky tak obchoduji LIVE na Tfku...jde o to aby vstup byl "scalperu zbaveny" a zde by byl az v bode3
Jde o TO ze cena se dotkne S/R a aktivuje hodne prikazu ktere jsou pod ni umisteny do short se SL nad ni..obvykle cca 100USD na TFku, zde nevim a scalperi si pro ne dojdou a o tuto hodnotu to prorazi, ale tim aktivuji i STOP prikazy Long se stejny SL a pro ten si do short taky dojdou a delaji to tak dlouho az vymetou vsechny a tak je nutne vstoupit az po vyrazne korekci a navratu k S/R urovni kdy uz novy swing nedorazi na zminenou S/Rku..bod3 a pote..zde--short
to same plati i kdyby razantne prorazil trh UP, tak bych pockal na FLIP ktery by ale nesmel mit dno na S/R ale o neco vyse
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky za komentář, nikdy jsem tak úplně nechápal co se tím myslí, když je trh "pod nadvládou skalperů". Trošku jsi mně to objasnil. Pokud bys měl ohledně tohoto nějaký další zajímavý odkaz nebo komentář tak bych to uvítal - myslím tím jak poznat kdy jsou v trhu skalpeři a jak se jim vyhnout.

Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne jak pise gordon.

hele ja na S/Rkach postupujem takto. S/R si zakreslujem do grafu sam. Je to subjektivny pohlad tzn. je tu moznost ze sa trafim na tick presne alebo sa netrafim o par tickov v jednom ci druhom smere.
kazdopadne k veci. Obchodujem TF a stopy sa tam pohybuju v rozmedzi 100-150USD. takze ked sa mi cena blizi k S/R cakam co sa stane. Nevstupujem hned na prvom priblizeni ale cakam ci sa nezahraju s trhom scalperi a nevymetu tam stopy ludi. V pripade ze sa trh vrati na S/R vstupujem limit prikazom S/R - 7 tickov. E.g. S/R= 500 bodov takze v pripade TFka by som zadal prikaz na 499.3 a stop na 498.3. takto mam stop vlastne 17 tickov pod S/R. Ked mi to da stopku tak bohuzial zivot ide dalej lepsie nezrealizovany zisk ako zrealizovana strata.

druhy pripad je ked sa to odrazi presne od mnou zakreslenej S/rky. vtedy opat prichadza pravidlo: lepsie nerealizovany zisk ako realizovana strata a snazim sa vstupovat na korekcii/swingu.

Kazdopadne v paperu sa mi stavalo casto ze ma vyhadzovalo na stopkach a potom sa to otacalo mojim smerom, tento moj pristup mi znizil straty ale aj pocet obchodov ale nakoniec som takto vstupoval vcera na TFku a zarobil svoje prve realne $$$. Ak niekto nesuhlasi rad nieco zlepsim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Sydney, RH a formáciu 1-2-3 pravdupovediac zatiaľ tiež len testujem a naživo moc neobchodujem. Skor sa ju učím hľadať v grafe. Moje hlavné vstupy sú na prerazení CG a tiež prerazení low a high predošlého dňa. Čo sa týka tvojho obchodu číslo 2, tak ti posielam môj pohľad na vec. Inak vidím že obchoduješ na 1min grafe, ja by som si naň zatiaľ netrúfol, tak ti držím palce (tu)

8664

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz, obchodujem hlavne prerazenie CG a RG, lebo tam sú najštavntejšie obchody kolko na CC väčšinou čakaju nákupne príkazy a tie nám pomôžu k zisku. Patern 123 v zmysle ako to tu preferuje viac traderov obchodujem len príležitostne v rozbehnutom trende , ak sa mi črtá v blízkosti nove CG radčej počkám nakolko tam by cena aj tak uviazla a ten lepší obchod príde aj tak po prerazen silnej suportnej bariery. Dnes som obchodoval na "kravičke" s menom FGBL nakolko to tam začalo skôr a prudko žiť tak som ju musel podojiť aby sa netrápila... ;) To Sydney, zdarvím Ťa, s tými skalpermi si velku hlavu nerob, stači ti brat do úvahy iformáciu že ich príkazy , ale aj riadne nákupne/predajne príkazy čakaju obvykle nad / pod suportom alebo CC . Ide o to či vidíš v blízkosti záchytný bod kam by mohol prípadny obchod vystrelit a či ta to v takomto prípade posunie aspoň na BE aby si bol v bezpečí.Oni tak isto hladaju záchytný bod odkial by ich príkazy posunul dav vyššie automaticky. Čím dlhšie a úžšie CG tým väčšia istota dobrého prierazu a skalperov tam neriešim... Rano som chcel pridat screen FESX , ale vypisovalo mi chybovu hlašku na finančnikovi tak sem nejake hodim teraz, je už po funuse , ale je tam vidiet ako to spustilo lavinu pod CC Short ktore je tam naznačene no venoval som sa FGBL takže som to neobchodoval. Good Luck Gladiator028

8665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gladiator028:

Dekuji za screen z dnesniho rana, vyvolal ve me spoustu otazek... To ze jsi tam zakresil prorazeni toho centra CC/CG uprostred a ne na High/Low mw trochu zmatlo a tak jsem o tom zacal premyslet co to k tomu vede... Nakonec me napadlo, ze to je vlastne moc chytre, protoze si to predstavuju tak, ze kdyz vstoupis na stredu, skalperi te vyvezou k High/Low a pak uz na BE cekas jestli se ostatni chytnou na prorazeni (zisk) nebo ne (BE je doma), ale mozna je to pouze nahoda dana dnesni situaci. Spekulujes takto a nebo je to jen citem dle konkretni situace?

S pozdravem
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz,

vysvetlím ti ako je to myslené.... stred CG teda CC je centrum cien ktoré sú tam najhustejšie zoskupené a teda vytváraju silný support a je o to silnejší, že sa tam vyskytuje 2x v dvoch CG vo vzdialenejšom a bližšom . Mna zaujíma vstup po prerazení CC v prípade, že sa cena k nemu približuje postupne 123 -zostup , vtedy dám čakací príkaz pod CC ale musím vidiet volume a ochotu trhu íst dole.... Čakací príkaz nedávam velmi zavčasu, lebo môže byť exekuovany ojedinelou úsečkou(periskop) a potom sa stiahne späť. Čakačku dávam až po priblížení predposlednej úsečky k CC kedy mám možnosť vidiet ako k tomu došlo.
Pokial je CG velmi úzke cca 30-50Eur vstupim na prerazení CG lebo cena a hranica CG je velmi blízko teda nemôžem považovat signal vo forme 20 Eur úsečky za relevantný prieraz. Je to velmi individuálne , ako sa rozhodnut správne lebo každá situácia je iná, originálna. Z Rossa si treba zobrat základný model, ale ten musíš prispôsobiť na každý trh po svojom , aby si rozumel tomu čo ideš robiť a nerobil to len preto že to niekto napísal a ešte k tomu je modelová situácia na úplne inom trhu.
Toto prerazenie ktore tam vzniklo na základe jednej úsešky by som neobchodoval, ale dal by som čakačku pod low tejto prerážacej úsečky nakolko bolo silné, a prezentovalo ochotu trhu ísť dole. Samozrejme zisk by bol v tomto prípade prvej úsečky väčší , ale nikto nieje jasnovidec a tak sa radšej držme osvedčených postupov.
Vždy ked vidíš v trhu dlhe CG -velké zoskupenie cien môžeš si byť istý že pod ním čaka kopa príkazov a to treba využiť.


Good Luck


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Lapaz a ostatný, prikladám screen z dnešneho trhu FGBL , kde pri druhom obchode tesne pod CC je jeden môj oblubeny patern ST so stupajucimi lows , ten beriem aj ked je v blízkosti CC lebo je velmi pravdepodobný silný prieraz a nesklamal ani tentokrát.Tento trh som obchodoval na 3 min grafe nakolko robil dlhšie úsečky tak som si to "rozmenil na drobné".. Gladiator028

8667

8668

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.
×
×
  • Vytvořit...