Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Duchovná stránka tradingu, alebo príbehy úspešných...


Doporučené příspěvky

ahoj!
pekne vlakno, len co je pravda :) chci se spytat, jestli tu nekto astralne cestuje? to by se snad taky dalo vyuzit pri tradingu, i kdyz myslim, ze kdyz uz clovek astralne cestuje, tak ho ty penize az tak moc nezajimaji... konkretne tu nekde na zacatku vlakna bol spominany clovek, ktory k svym zvlastnym schopnostiam prisel pri uraze. neskuor na tomto istom vlakne boli spomenuty dvaja ludia, ted pratele, ktory meli taky uraz, jen se to tam tusim nerozepisovalo, ci prave ten mal na ne vplyv, ale asi jo, kdyz se tam spominal. a ja cetl kdysi jednu knihu, kde tibetsky mnich pisal mimo jine i o astralnim cestovani, a psal, ze se to da naucit meditacemi, nebo k tomu muze clovek prijit jak slepe kura k zrnu napr. urazem. a jeste se chci napr. zeptat, jestli vam hovory neco had kundolin. o nem psal taky ten mnich, a ide o zvire, ktere spi v poslednich clancich patere, a da se zobudit take meditacemi, nebo sexem. sex je taky zajimava vecicka, lita pri tom mnoho energie kto vi kam, to by se taky mozna nejak dalo vyuzit pri tom tradingu :D
...dale jsem tu nekde jinde na jinem vlakne cetl radu, kde se nekdo ptal, jak se naucit ovladat sve pocity, a jiny trader mu radil navstivit skolu kung-fu. velice zajimavy nazor, ktory mi vnukol pri jine myslence, a to te, ze kdyz jsou ty veci medzi nebem a zemi, penize pak velkou hodnotu nemaji, a tim na co tradovat, ale napr. na kung-fu se taky 99% lidi hlasi pro to, aby se naucilo prat, a pak zjisti, ze je to o necem jinem, napadlo mne, ze ten trading vlastne taky asi neni jen o zarabani penez, ale hlavne o sebepoznavani, sebeovladani a co ja vim cem jeste. zajimava myslenka, tradingem k rozvoji ducha, penize jsou vedlejsi produkt :D
...a jeste ma zajima ta pracovna v spalni... co napr. taky studenti, ktery jsou na intraku na izbe, kde spi, uci se a vsechno? ja ted napr. bydlim na hoteli, a vyhazovat dalsi penize na nejakou pracovnu mi moc nevoni, i kdyz s tym, ze by se nemalo pracovat v te mistnosti, kde se spi je asi fakt pravda, osobne se mi tezko soustredi, a dost casto zivam :) neda se okolo ty postele nakreslit nejaky kruh, ci co? :D
a posledna otazka: kolik prispevku musim napsat, abych dostal prvni hvezdicku? :D

nejvetsim nepritelem tradera je on sam.
omlouvam sa, miluji se
;)


Erik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 178
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Eryx,

pokial ťa zaujimaju hviezdičky tak to naješ v pravidlách diskusie , ale tie určite nemaju žiaden vplyv na Tvoju úspešnost v tradingu .... ;)

K druhej téme, myslím že si už zašiel do ezotireckeho extremu a skutočne to tu už nepatrí, lebo nakoniec sa to tu zmení na trading-sektu .... :)
Všetky podobne príspevky boli skôr na odlahčenie témy a menšie spestrenie pohladu na trading aj z druhej strany no netreba to tu rozobera astralne.

Co sa týka Feng-Shuei, tak to môže úzko súvisieť s tradingom preto je zaujímave sa tým zaoberať. Ak máš o to záujem kup si knihu ktoru som odporučil v predchadzajucom príspevku, lebo kníh je veľa a na písaní sa priživujú aj kadejaký šarlatáni ktorí o tom nemajú páru . V skratke , pokial ide o priestor ako intrak či garsonka priestor sa delí podla Bagua smerov a pracovnu si presunieš do sekcie Kariera a úspech , na ostatné časti priestoru použiješ posilovacie prostriedky podla toho o aký priestor ide, ale to sa tu nedá rozoberat to si musíš naštudovať.


Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj,
dik za info!
...pri tom astralnom cestovani, a pouzivani pri tradingu by to dokonca zavanalo i kriminalom, kedze by clovek mal informacie, ku ktorym nemaju pristup vsetci, aj ked by sa to zaujimavo dokazovalo :D
...a co pises, ze je to skuor odlahcenie temy, a spestrenie pohladu na trading, s tym malicko nesuhlasim, bo si myslim, ze je to velmi duolezite. na trhy ma vpliv x veci, ale najprv si treba poupratovat doma. a cim skuor to bude mat clovek v hlave ciste, tym skuor a lepsie zacne vnimat vsetky informacie ktore potrebuje, a bude si ich vediet lepsie pretriedit.
...a idem kuknut tu knihu, snad mi to poslu i do zahranicia, ta sa zide, a to nie len pri tradingu.
este raz vdaka ;)
Erik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravím, kolegové,

před časem tady byla zmiňovaná nová kniha Malcolma Gladwella - Outliers..v té době ještě nešla sehnat, protože to byla novinka..tak jen připomínám pro ty, které zaujala stejně jako mě, že už jde sehnat v CZ.. podrobnější info v diskusi viz. www.financnik.cz/forum/read.php?3,30619,152203#msg-152203 a preview, co se objevilo tady ve vlákně vikend.ihned.cz/2-37329380-v00000_d-39

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
dovolim si take prispet do tohoto vlakna a jsem rad, ze jsem ho objevil.

Pred tremi mesici jsem precetl zajimavou knihu od Larry Levina "Emotion free trading".
Ve zkratce: zabyva se psychokybernetikou, vysvetluje, ze lze nase chovani naprogramovat vytvorenim spravneho obrazu o sobe. Mimo jine tam napr. stoji, ze bychom si meli pul hodiny pred otevrenim zive vizualizovat sve obchody a predstavovat si profity na grafech, atd. Toto bychom meli aplikovat denne. (urcite tam je podobnost s The secret - ale proc ne?)

Ted o tom jak jsem to aplikoval:
Jsem clovek ktery veri, ze nase podvedomi je chytrejsi nez my.
Zaroven ale obchoduji live mechanicky system uz nekolik mesicu. Takze jsem si mohl maximalne predstavovat, jak se formuji situace, behem nichz nastupuji a vystupuji dle systemu. TO FUNGOVALO.

Behem dvou mesicu jsem zhodnotil ucet o cca 30%. Prosinec ale nezacal nejlepe a ja od myslenky "vizualizace obchodu" upustil, nebot jsem si uvedomil, ze si mohu predstavovat co chci, ale moje predstava prece NEDONUTI market udelat to ci ono. Za prosinec jsem takto necvicil ani den (pritom system dodrzuji stejne jako kdyz jsem cvicil) a stale jsem v minusu.

Mozna je vyse uvedena metoda vhodnejsi na diskrecni obchodovani, kdy vam napr. podvedomi rekne: "OK, vystup z obchodu, trh ti vice momentalne neda" nebo "dnes neobchoduj".

Jaky je Vas nazor? Jsem otevreny vsem myslenkam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z mého pohledu mě nejvíce vyhovuje zakomponování problému do širších souvislostí a dívat se na něj z odstupu. Nemyslím tím jenom pohled na trhy a obchodování, ale i veškeré jiné činnosti. Má to svoje neoddiskutovatelné klady, protože tím mám šanci pochopit to podstatné a nevěnovat se pouze detailům, které mohou být v té chvíli naprosto malicherné. Nemám rád pokládání jednoduchých otázek a hledání jednoduchých odpovědí. Nepohybujeme se ve světě jednoduchých pohádek, ale ve složítějším prostředí a pochopením širších souvislostí se můžeme dopracovat k pochopení našich detailů a výsledků jednoduchých řešení. Žádný problém neexistuje ve vzduchoprázdnu odtržen od reality. Čím dříve si to uvědomíme, tím lépe pro nás.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek F. Napsal:
-------------------------------------------------------
>
> Mozna je vyse uvedena metoda vhodnejsi na
> diskrecni obchodovani, kdy vam napr. podvedomi
> rekne: "OK, vystup z obchodu, trh ti vice
> momentalne neda" nebo "dnes neobchoduj".
>

Tak takhle to urcite nefunguje, aspon podle mne, jak jsem to pochopil. Je to jenom dalsi nastroj na utuzeni discipliny. Kdyz budu dane situace v duchu dopredu trenovat, tak je pak budu v realu automaticky vykonavat, bez nejakeho vahani a zbytecnych emoci. To bych videl jako hlavni smysl metody.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirek.F

naviažem na Merkurov článok , pohlad na vec a rozvediem to názorným príkladom.

Vizualizacia profitov a úspechu je OK , ale je to vytrhnute z kontextu. podvedomie funguje bez pochybností perfektne , ale neurobí celú prácu za Teba . Teda ak si budeš pol roka každý deň predstavovať, že pilotuješ lietadlo a to velmi dobre, to neznamená, že sa hneď staneš dobrým pilotom. Podvedomie Ťa privedie na cestu, teda stretneš "náhodou" skuseneho pilota či majiteľa školy pre letcov a podobne , oni Ti postupne pomôžu stať sa dobrým pilotom ak to naozaj budeš chcieť robiť.
S tradingom je to rovnako, je najivné si namýšlať, že len preto že si budeš predstavovať úspech hneď ho aj budeš zažívať. Musíš velmi chcieť byť dobrým traderom a s grafmi sa Ti musí dokonca snívať , vtedy ked zapojíš podvedomie Tvoje úsilie dosiahne úspech, budeš zrazu objavovať veci -paterny ktoré Ti pred tým unikali a rôzne iné "maličkosti" ktoré robia úspešné obchody. V žiadnom prípade však túto vyzualizáciu nepodcenujem, práve naopak plne ju využívam aj Ja , ale ako som napísal je to súčasťou dalších činností. Niekde som písal , že práve velký investor Soros (neviem či som to napísal správne) využíva podvedomie pri prehodnocovaní Svojich investícií, napísal, že ak ho myslím bolí pod ľavým ramenom tak je to signál, že s jeho investíciou nieje niečo v poriadku a tak prejde postupne všetky otvorené pozície aby našiel prolematicku investíciu a aj ju nájde a odstráni, no to taktiež na základe dlhoročných skúseností , podvedomie mu dá len avízo.

Ak si už chceš predstavovať úspech tak napríklad Ninja ukazuje v profite zelené čísla , tak si predstavuj len "zelené profity" bez ohladu na vývoj grafu, teda nesnaž sa vyzualizovať priebeh obchodu , lebo takto si len podkopeš dôveru keď Ťa trh neposlúcha... ;), zameraj sa len na reálne čísla za deň či mesiac, vyzualizuj si výpis z účtu a okienko profitov v platforme nie graf.

Ak programuješ podvedomie tak to rob každý deň v tú istú hodinu na ten istý signál. Napríklad povieš v alfa hladine , že ak Ťa bude svrbieť prave oko tak je to signál na vstup do Tebou zamýšlaneho obchodu a podobne. Signál si vyberaj velmi opatrne, lebo aj to oko ťa môže svrbieť od 12 hodinoveho čumenia do monitora .... :) tada vyber si niečo neobvyklé napríklad ...návšteva svokry...zdrhaj od monitora... :) Dost bolo srandy , prajem Ti vela úspechov ktoré sa určite dostavia ked to budeš velmi chcieť ...nie dúfať!


Slabý verí v šťastie, silný v príčinu.



Gladiator028

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ano také souhlasím s traderem yax,ta metoda by měla pomáhat utužit disciplínu,pokud odchodujete DLOUHODOBĚ podle plánu,tak tu metodu myslím aplikovat již nemusíte.Ono prosinec není pro mechanický systém žádné terno,já mám systém s malým počtem obchodů a skončil jsem 10.12. malou ztrátou,trhy se sice ještě hýbou,ale také dost často jsou chopy,takže pro začínajícího tradera je lepší stát stranou.
Dobré je,že ve špatném měsíci vyzkoušíte svou disciplínu na 1000%.
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV:
Disciplinu jsem si take vyzkousel:-).... Jinak ja mam pocet obch. prum.20/mesic, takze take ne mnoho.

Gladiator028:
Citace:
"Ak si už chceš predstavovať úspech tak napríklad Ninja ukazuje v profite zelené čísla , tak si predstavuj len "zelené profity" bez ohladu na vývoj grafu, teda nesnaž sa vyzualizovať priebeh obchodu , lebo takto si len podkopeš dôveru keď Ťa trh neposlúcha... , zameraj sa len na reálne čísla za deň či mesiac, vyzualizuj si výpis z účtu a okienko profitov v platforme nie graf"

Presne tak to ten Levin psal, proste predstavovat si detaily, stoupajici krivku, atd. Take jsem to tak delal. Ale ja si proste myslim, ze si muzu predstavovat co chci, ale kdyz ma mech.system ztratove obdobi, krivku mi to nezvedne.

Citace:
"S tradingom je to rovnako, je najivné si namýšlať, že len preto že si budeš predstavovať úspech hneď ho aj budeš zažívať."

Tak toto je jasne, vzdyt nic takoveho jsem tam nepsal. Spis jsem to myslel tak, ze mi podvedomi (protoze je to pro muj "best interest") napr. pri vstupu "ukaze" S/R uroven, kterou bych normalne vedome prehledl..tak jsem to myslel a tomu take verim.

PS: ve stesti neverim urcite:-)

Yax:
Urcite to funguje jako nastroj na udrzeni discipliny, ale jinak s Vami vyjimecne nesouhlasim, verim v silu podvedomi.

MERKUR1:
Ja naopak jednotlive problemy ci radosti rozdeluji. Mozna se to věkem zmeni, ale zatim mi to pomaha. Podle me jedna vec nesouvisi s druhou. muj nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Když si vypůjčím termín duchovní stránka tradingu, pak duchovní věci jsou pro nás důležité hlavně z pohledu řešení základních rozhodnutí. Když se již vnitřně rozhodneme řešit věci podle sebe, pak vše ostatní je už pouze věcí pragmatismu. Tak to je i při tradingu. Rozhodnutí k němu je v poloze duchovní, ale řešení konkrétních obchodů pouze v poloze suchého kalkulu. Na tomto principu je vlastně založen money management. Velkou chybou je i spoléhání se na druhé, s bezmeznou důvěrou. Vždy a za všech okolností se musíme spoléhat pouze na sebe. Rozhodnutí musí vždy vycházet z nás a názory jiných nám mají sloužit pouze jako potvrzení, nebo zamyšlení se o své pravdě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mirku,

k tomu podvedomi, mam takovou zkusenost.
Uz sem zazil par dnu, kdy se mi vylozene nechtelo obchodovat, kdy jsem si rikal dnes ne, dnes budu akorat ztracet. Ten pocit prisel jeste pred tim, nez jsem zapnul grafy, tak jsem tomu nevenoval pozornost, protoze jsem si rikal; je to z unavy nebo z nejakeho jineho duvodu. Co je ale zajimave, je to, ze zadny z tech dnu nedopadl pozitivne podle meho systemu. Rikal jsem si, kdybych se dival do grafu a prisel tenhle pocit, tak bych chapal, ze me podvedomi upozornuje na neco, co vedome nevnimam, ale takhle? No kazdopadne to bude asi nahoda, protoze zatim se to stalo asi 5x-6x, ale posledne uz jsem kvuli tomu vynechal obchodovani a o nic jsem neprisel. Zavery se z toho delat nedaji, ale aspon neobchoduji, kdyz se citim blbe, i kdyz nevim proc.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax:
zajimave, oba obchodujeme mechaniku (ackoli kazdy jinou-doesnt matter) a pritom je mezi nami drobny rozdil.
Vam uz se stalo, kdyz jste mel pocit, ze dnes neni Vas den, tak jste neobchodoval a (nahodou, vesmirou silou,apod.) se nic nestalo kdyz jste ten den zustal stranou.
Ja po dvou uspesnych mesicich mel hned na zacatku prosince pocit, ze to ted bude zlé (dokonce se takovy mesic neobjevil ani v backu 1.5 roku zpet). A zle to bylo a je, ale ja (zatim) na ten pocit nedam a delam jedinou vec co mohu, tj. ubiram kontrakty dle PS. Ubirani kontraktu neni dobry pocit, nebot zpet nahoru jdu pomaleji.
Musím se v této oblasti jeste vzdelat, mozna na te intuici opravdu neco je. Nebot sice verim v silu podvedomi, ale zaroven verim statistice, svemu poctivemu backtestu, atd.

A ted stojim mezi dvema barierami:
1) Budu verit intuici a napr. v pondeli nebudu obchodovat a objevi se dva mechanicke zisk.obchody, ktere me dramaticky snizi pokles uctu - to by me jiz opravdu trochu psychicky rozladilo, kdyby byly pouze sim.
2) Budu verit intuici a prestanu v prosinci obchodovat a zjistim na silvestra, ze jsem jeste udelal dobre...

Tak, a ted si muzu vybrat, nevim zda je to zbabele ci rozumne, ale ja vybiram bod 1).

PS: Jinak se prubezne "uklidnuji" sim PA obchody pomoci bull/bear flagu a "jako" se vracim na nulu. Ale
je prilis brzy delat nejake zavery, spis to delam proto abych se nejak zamestnal a ne jen cekal par dni na mechanicky signal, ktery mi jen prohloubi jiz tak celkem pekny pokles -900 USD/kontrakt.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax.

Já si myslím, že podvědomí takto nefunguje. Podle mého názoru je podvědomí více pragmatičtější než vědomí. Kdybychom přistoupili na Váš případ, pak bychom se dostali na bázi nadpřirozena. S těmito situacemi se každý ve svém životě setkal mnohokrát a jsou spíše založeny na zdravotní, nebo psychické indispozici a v té chvíli nám může buď podvědomí, nebo i vědomí vystavit žlutou kartu. Stalo se mě v životě několikrát, že jsem udělal něco, co běžně nedělám, před čím se chráním a co bylo nakonec i vědomou chybou, ale byl jsem v situaci, kdy mě opustil pragmatismus zdravého rozumu a bylo to asi způsobeno vědomím, které v té chvíli přestalo poslouchat přirozené brzdy podvědomí. Co se na tomto zkratu a opuštění zaběhnutých kolejí podílelo, to by jsme mohli právě hledat v rovině indispozic.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...